Rasta gigantiška žiurkė

Papua Naujosios Gvinėjos džiunglėse rasta viena iš didžiausių žiurkių rūšių. Žiurkė, nebijanti žmonių, yra 82 centimetrų ilgio. Šis gyvūnas dar nėra oficialiai aprašytas. Jį aptiko ekspedicinė komanda, filmuojanti „BBC“ laidą „Lost Land of the Volcano“. Tai tik vienas iš daugelio egzotinių gyvūnų, kuriuos rado ši komanda. Tikima, kad žiurkė, kaip ir kitos egzotinės rūšys, gyvena Bosavi kalno krateryje. „Tai viena didžiausių žiurkių pasaulyje. Tai tikrų tikriausia žiurkė. Panašios rūšies žiurkes jūs galite rasti ir miesto kanalizacijose“, – tvirtino Smithsonian nacionalinio muziejaus mokslininkas, dalyvaujantis ekspedicijoje, Kristofer Helgon.

http://www.itzinios.lt/uploads/giant-rat.jpg

Pirmą kartą didžiulė žiurkė buvo užfiksuota infraraudonųjų spindulių kamera. Šią kamerą „BBC“ laukinės gamtos operatorius Gordon Buchanan nukreipė į miškus, plytinčius aplink vulkano šlaitus. Ekspedicinė komanda nufilmavo, kaip didžiulė žiurkė kažko ieško miško paklotėje: juos nustebino šio gyvūno dydis. Komandos nariai iškart nusprendė, kad šios rūšies turbūt dar niekas nėra užregistravęs. Vis tik pirmiausia jie nutarė pamatyti šį gyvūną realybėje ir įsitikinti jo egzistavimu. Taigi, komanda nusprendė pagauti šį gyvūną. „Aš turėjau katę ir ji buvo panašaus dydžio kaip ir ši žiurkė“, – sakė Gordon Buchanan. Pagautos žiurkės ilgis – 82 centimetrai nuo nosies iki uodegos, o jos svoris apie 1,5 kilogramo. Jos ilgas kailis yra sidabrinės – rudos spalvos. Mokslininkai mano, kad toks kailis leidžia gyvūnui išlikti drėgnose ir šaltose sąlygose. Žiurkė buvo aptikta maždaug 1 000 metrų aukštyje. Pradiniai tyrimai rodo, jog žiurkė priklauso genčiai „Mallomys“, apimančiai ir kitas neįprasto dydžio gyvūnų rūšis. Laikinai ši žiurkė buvo pavadinta Bosavi gauruota žiurke, vėliau bus patvirtintas mokslinis šio gyvūno pavadinimas.

Kiti graužikai, kuriems priklauso žiurkės, užauga dar didesnio dydžio. Pavyzdžiui, didžiausias rastas graužikas yra „capybara“. Šis gyvūnas gyvena Pietų Amerikoje, netoli gėlo vandens šaltinių. Jis gali užaugti iki 130 centimetrų ilgio ir sverti net 65 kilogramus. Filipinuose gyvena debesų žiurkės, galinčios sverti daugiau nei 2 kilogramus. Tačiau tikrosios žiurkės, miestuose gyvenančios rudosios bei juodosios žiurkės, priklauso „Rattus“ genčiai. 2007 metų ekspedicija į Naująją Gvinėją, kuriai vadovavo „Conservation International“, atrado kitą gauruotą žiurkę, sveriančią 1,4 kilogramus. Ji taip pat priskiriama „Mallomys“ genčiai, ši rūšis gyvena Foja kalnuose.

Bosavi kalnas, kuriame buvo rasta naujoji gigantiška žiurkė, yra vulkanas, giliai nutolęs nuo Papua Naujosios Gvinėjos pietinių žemių. Ekspedicinė komanda norėjo ištyrinėti neliestus miškus, esančius prie vulkano. Netgi Kasua genties nariai, kurie rodė kelią ekspedicijai, gyvena už kraterio, kurio plotis yra 4 kilometrai, o aukštis – 1 kilometras. Ši sala žinoma dėl didžiulės žiurkių ir pelių įvairovės. Saloje galima rasti 57 rūšis tikrųjų „Murid“ žiurkių ir pelių. Didesnes žiurkes medžiotojai sugauna ir valgo.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *