Robertas Kvedaras: Internetiniai žaidimai

Internetiniai žaidimai po truputį keičia įprastus kompiuterinius žaidimus. Be to, kad nereikia internetinio žaidimo instaliuoti, dar vienas jų privalumas – realūs žmonės, žaidžiantys realiu laiku. Mano nuomone, Lietuvoje populiariausi yra „Lineage2“, „World of Warcraft“, „Mu online“, „Hattric“ ir „Travian“.

Pakalbėsiu apie „Lineage2“, nes pats jį žaidžiau 3 metus. Pagrindiniai šio internetinio žaidimo pliusai yra tai, kad Lietuvoje yra daug nemokamų šio žaidimo serverių, todėl daug lietuvių jį ir žaidžia, nes norint žaisti oficialiuose serveriuose tai kainuoja apie 30 Lt mėnesiui. „Lineage2“ turi suprantamą valdymą, jį nėra sunku žaisti net 7 metų vaikui. Iš savo patirties žinau, kad jį žaidžia ir kur kas vyresni žaidėjai: vyriausias sutiktas buvo 58 metų amžiaus. Šiame žaidime labai lengva susirasti kompaniją, su kuria gali bendrauti ir linksmai praleisti žaidimo laika.

Aišku, kaip ir kiekvienas žaidimas, šis turi minusų. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad jį žaisdamas prarandi daug laiko, kurį galėtum praleisti su draugais, šeimos nariais ar kitaip prasmingai išnaudoti. Laikas svarbus tuo, kad tau neišeis pažaisti valandą per dieną, nes atsiliksi nuo kitų žaidėjų ir greit nepasieksi aukščiausio lygio, būsi tik vidutiniokas, o tokiu niekas nenori būti, todėl žaisdamas praleidi valandų valandas. Taip leidžiant laiką galima labai greitai atitrūkti nuo tikrovės.

Šiaip manau, kad internetiniai žaidimai nėra pats geriausias laisvalaikio praleidimo būdas. „Lineage2“, „WoW“ stiliaus žaidimai atima per daug laiko ir jis neatperkamas patirtomis linksmybėmis žaidžiant. „Hattrick“ stiliaus, t.y. žaidžiami internetinėje naršyklėje taktiniai ir strateginiai žaidimai turi privalumą, kad juos žaisti gali tik pora kartų per savaitę ir neatsiliksi nuo kitų žaidėjų, ir galėsi pasiekti aukštumas. Aš siūlyčiau rinktis būtent tokius arba iš vis nieko.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *