S. Ballmer nemano, kad bus įgyvendinami internetinių paieškų pirkimai

Kompanijos „Microsoft“ vadovas Steve Ballmer nemano, kad įsigijimai gali padėti kompanijai mesti iššūkį „Google“ dominavimui interneto paieškų rinkoje. „Ne, aš netikiu tuo“, – teigė jis. Kompanija „Microsoft“ neseniai sutiko pasirašyti paieškų partnerystę su kompanija „Yahoo“. Šis sandoris buvo pasirašytas po to, kai kompanijai nepavyko nusipirkti bendrovės. „Jūs ir toliau matysite mūsų sunkų darbą ir investavimą į marketingą“, – teigė vadovas. Steve Ballmer taip pat pakartojo savo nuomonę, kad augimas sulėtės ir bus netgi žemesnio lygio nei pasaulinė ekonomika. „Viskas turi nusileisti. Aš matau, kad jie sumažės ir augimas sulėtės“, – teigė jis.

Steve Ballmer taip pat sakė, kad „Microsoft“ sumažina savo tyrimų ir vystymo biudžetą iki 9,5 milijardų dolerių. Tokiu būdu iš dalies siekiama išsaugoti išteklius konkurencinei kovai su „Google“. „Mes turime užsitikrinti, kad turėsime pinigų ir galėsime kurti naują verslą, – tvirtino jis. – Mes bandome konkuruoti su „Google“ paieškos versle“. Birželio pabaigoje kompanija „Microsoft“ turėjo grynųjų pinigų ir trumpalaikių investicijų, kurių vertė siekė 31,4 milijardą dolerių.

Pagal dešimties metų trukmės sutartį su „Yahoo“, kompanijos „Microsoft“ naujoji paieškos sistema „Bing“ bus naudojama „Yahoo“ svetainių užklausose. „Microsoft“ kompanijai „Yahoo“ sumokės 88 proc. reklamos pajamų, uždirbtų tose svetainėse. Tai reiškia, kad „Microsoft“ gaus daugiau lankytojų ir galės atnaujinti savo technologiją. Tuo tarpu „Yahoo“ gaus pajamų iš paieškos reklamų ir jai nereikės skirti pinigų savo paieškos sistemai.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *