„Samsung“ taupys energiją su 30 nanometrų „DDR3 DRAM“

Pažangiausi DRAM lustai, gaminami kompanijos „Samsung Electronics“ – 30 nanometrų „DDR3 DRAM“ – jau bus pradėti naudoti galutiniuose produktuose. 2Gb „DDR3“ lustas naudos 30 proc. mažiau energijos nei lustai, pagaminti naudojant 50 nanometrų technologiją. Taigi, jie galės beveik dvigubai sumažinti išlaidas. Kompanija turi 2Gb DDR3 lustus, skirtus nešiojamiesiems bei stacionariems kompiuteriams ir serveriams, naudojantiems 1,5 ir 1,35 voltus. Neabejojama, kad „DDR3“ pakeis dabar populiariausią „DDR2“ lustą. Kompiuterių pardavėjai vis dažniau savo gaminiuose naudoja naująjį lustą.

30 nanometrų produkcija leidžia kompanijai „Samsung“ aplenkti kitus „DRAM“ gamintojus. Kompanija tvirtina, kad naujieji lustai bus pradėti masiškai gaminti jau antrąjį metų ketvirtį, o iki 2010 metų pabaigos naujoji technologija turėtų būti naudojama daugumoje atminties lustų. Kompanija „IM Flash Technologies“ naudoja 25 nanometrų technologiją ir gamina „flash“ atminties lustus. Ši kompanija negamina „DRAM“.

Manometrų išmatavimai apibūdina tranzistoriaus ir kitų dalių dydį. Manometras yra milijardoji metro dalis – tai maždaug dviejų atomų dydis. Mažesnė lustų gaminimo technologija reikalinga mažesnių prietaisų, galinčių atlikti daug funkcijų, gamybai Šie prietaisai – tai sumanieji telefonai, kameros, muzikos grotuvai ir telefonai. Mažesnės technologijos leidžia kompanijoms padidinti lustų greitį ir sumažinti energijos suvartojimą. Pažangesnė lustų gaminimo technologija laikui bėgant mažina išlaidas. Palyginus 40 nanometrų technologiją su 30 nanometrų technologija, pastaroji produktyvumą padidina 60 procentų. Lustų gamintojai dažniausiai šių išlaidų sumažinimo nepateikia vartotojams iš karto, siekdami, kad pirmiausia atsipirktų jų investicijos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *