„Skype“ siūlo HD videoskambučius

Nuo šiol „Skype“ vartotojai gali naudoti didelės raiškos (HD) videoskambučius, jei tik jie turi HD internetinę kamerą ir pakankamą internetinio ryšio spartą. Kompanija taip pat pranešė, kad šiek tiek vėliau bus pristatyti HD televizoriai su programine įranga, leidžiančia atlikti internetinius skambučius. HD galimybė jau yra beta „Skype 4.2“ versijoje. Programinė įranga buvo išleista kompiuterių vartotojams gruodžio mėnesį, tačiau tuo metu „Skype“ neatskleidė šios funkcijos, norėdama sulaukti Vartotojų elektronikos parodos (CES), kuri šią savaitę prasidės Las Vegase.

Programinė įranga gali pateikti 720p HD videomedžiagą 30 kadrų per sekundę greičiu. Planuojama antradienį atnaujinti kompanijos atsisiuntimų puslapį ir įtraukti informaciją apie HD galimybę. Kol kas nepranešama apie šią galimybę „Skype“ paslaugai, naudojamai „Mac“ kompiuteriuose. CES metu kelios kompanijos ketina pristatyti HD internetines kameras, sukurtas šiai „Skype“ programinei įrangai. Jos galės atlikti videomedžiagos kodavimą, todėl vartotojams nereikės turėti labai greitų procesorių. Vasario mėnesį bus pristatyta kompanijos „FaceVision“ kamera „FV Touchcam N1“ su mikrofonu, kainuosianti 99 dolerius, arba be mikrofono – 69 dolerius. Kompanijos „Store Solutions“ kameros „Freetalk HD Pro“ bei „HD Pro Plus“ bus pateiktos jau kovo mėnesį ir kainuos atitinkamai 120 ir 140 dolerių.

Kompanija „Skype“ savo paslaugas diegia ir į televizorius: tai bus pademonstruota CES metu. Kompanijos „LG Electronics“ bei „Panasonic“ renginio metu ketina parodyti HD televizorius, kurie pateikiami su „Skype“ programine įranga, leidžiančia vartotojams atlikti HD skambučius. Manoma, kad šių kompanijų televizoriai bus pristatyti jau 2010 metų viduryje. Jie bus siūlomi kartu su papildoma HD internetine kamera, leidžiančia prijungti ją prie televizoriaus ir valdyti sėdint ant sofos. Kol kas nepateikta jokių duomenų apie jų kainą.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *