„Social Network“ scenarijus: „Facebook“ sėkmė

Pasirodė „The Social Network“ scenarijus, kurį parašė „West Wing“ kūrėjas Aaron Sorkin. Rašant scenarijų buvo remiamasi praėjusią savaitę pasirodžiusia knyga „The Accidental Billionaires“ – tai Ben Mezrich pasakojimas apie socialinio tinklo „Facebook“ atsiradimą. Gera vaidyba ir filmavimo komanda sugebės sukurti filmą, pritrauksiantį žiūrovus. Tai neturėtų kelti susirūpinimo kompanijai „Facebook“. Šiuo metu ji laikosi pakankamai gerai ir jai nereikia nerimauti dėl scenarijaus, galinčio pakenkti jos sėkmei.

Filmo „The Social Network“ scenarijus yra sumanus, bet kartu ir pakankamai bjaurus, jis pakankamai tiksliai remiasi „Accidental Billionaires“ siužetu. Labiausiai pastebimas nukrypimas susijęs su tuo, kad didesnis dėmesys skiriamas pačiam Zuckerberg, „Facebook“ įkūrėjui Eduardo Saverin, kuris buvo pagrindinis Ben Mezrich knygos šaltinis. Tai istorija apie Mark Zuckerberg, kuris baigė Harvardo universitetą ir vėliau susidūrė su vidiniais (Eduardo Saverin) ir išoriniais (Cameron ir Tyler Winklevoss) varžovais. Dialogas yra šmaikštus ir sąmojingas. „West Wing“ gerbėjai atpažins Aaron Sorkin sąmojį. Žinoma, ant popieriaus jis atrodo pernelyg nupoliruotas ir nelabai tinkamas realiam gyvenimui, tačiau geri aktoriai galės tai pataisyti. Šiame scenarijuje „Facebook“ įkūrimui suteikiama daugiau rimtumo nei knygoje „Accidental Billionaires“. Tačiau pats svarbiausias skirtumas yra tas, jog Mark Zuckerberg yra dar labiau nemėgstamas veikėjas nei knygoje. Scenarijuje jis vaizduojamas kaip šiek tiek mįslingas ir atskirtas nuo kitų, jam suteikiama daugiau arogancijos.

Pabaigą buvo leista pakoreguoti, taigi kol kas nežinoma, kokia ji bus. Tačiau jau dabar aišku, kodėl pramogų pramonės šaltiniai tvirtina, kad gamintojai siekia pritraukti jaunosios kartos aktorius: Mark Zuckerberg herojus ekrane gali būti labai nemalonus. Tiesą sakant, nei vienas iš pagrindinių charakterių nebus palankus. Dvyniai Cameron ir Tyler Winklevoss bus agresyvūs ir kerštingi, Eduardo Saverin – neurotiškas ir apsėstas pinigų manijos, „Facebook“ vadovas Sean Parker – mėgstantis išgerti, o Harvardo rektorius Larry Summers – pagyrūnas. Žinoma, tai nepradžiugins Harvardo miestelio, nes jie nenori ekrane būti pavaizduoti būtent taip. Knyga „The Accidental Billionaires“ neatrodė galinti pakenkti „Facebook“, tačiau scenarijus yra aštrus. Jame bus ir scenų, kuriose vartojami keiksmažodžiai.

Tačiau ar scenarijuje, skirtame filmui „The Social Network“, bus kalbama apie technologijas, rizikos kapitalo įmones bei interneto plėtrą? Nedaug. Keletas dialogo scenų buvo nusiųsta Harvardo kompiuterių klasės dėstytojui, kuris patvirtino, kad jos nėra labai tikslios. Žinoma, scenos, vykstančios teismo salėje yra žymiai įdomesnės, kadangi jos vyko ir realybėje. Tačiau leiskime Holivudui pabandyti.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *