Sukurtas naujos kartos MP3 formatas

Kompanija „Thomson“ – viena iš MP3 kūrėjų – pranešė apie naujo garso įrašymo formato MP3HD sukūrimą. Jo pagrindinis privalumas yra atgalinis suderinamumas su MP3 formatu – praneša „PC Magazine“. Atgalinis suderinamumas leidžia grotuvui, nepalaikančiam MP3HD formato, atpažinti įrašą kaip paprastą MP3. Tai pasiekiama labai paprastai: MP3HD faile įsijungia MP3 garso takelis, kuris yra atpažįstamas, jei nesurandamas tinkamas „kodekas“.

Kompanija išleido kodavimo programą, leidžiančią konvertuoti garso failus į naująjį formatą iš 16 bitų stereo WAV failų su 44,1 kHz dažniu. Specialus priedas, skirtas populiariai programai „Winamp“, leidžia atpažinti naujuosius failus kompiuteryje. Abu šiuos įrankius jau galima rasti internete.

http://www.itzinios.lt/uploads/mp4.jpg

Kaip žinote, konvertuojant garso (muzikos) failus į MP3, kai kurie garso srautai yra prarandami. Tai lemia blogesnę garso kokybę, tačiau failo apimtis labai sumažėja. Kaip ir kiti formatai (FLAC, HD-AAC ir WMA), kurie nepraranda garso kokybės, MP3HD išsaugo originalų garsą.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *