Sumaniųjų telefonų vartotojai ignoruoja kenkėjiškų programų keliamą grėsmę

Penktadienį saugumo kompanija „Trend Micro“ pristatė naujausio tyrimo rezultatus. Paaiškėjo, jog vartotojai tiki, kad mobilieji telefonai yra saugesni nei asmeniniai kompiuteriai. Sumaniųjų telefonų (smartphone) vartotojų rinkos tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei 1 000 respondentų. Maždaug 44 proc. vartotojų ignoruoja galimų kenkėjiškų programų bei kitų grėsmių, besitaikančių į mobiliuosius įtaisus, keliamą pavojų. Maždaug trečdalis sumaniųjų telefonų vartotojų tvirtino manantys, jog yra mažesnė tikimybė užsikrėsti virusu ar kenkėjiška programa naudojantis elektroniniu paštu mobiliajame telefone. Šiek tiek daugiau nei 20 proc. respondentų pripažino, kad jie susidūrė su „phishing“ atakomis, maždaug pusė visų dalyvavusiųjų pripažino, kad gauna elektroninių šiukšlių (spam), 3 proc. respondentų per pastaruosius 3 mėnesius susidūrė su kenkėjiškomis programomis ir maždaug pusė jų nukentėjo nuo šių atakų.

Kompanijos „Trend Micro“ techninių ryšių grupė blog‘e tvirtino, kad vartotojai labiau susirūpinę dėl fizinių nuostolių , pavyzdžiui, duomenų praradimo nei internetinių grėsmių, tokių kaip „phishing“ ar elektroninių šiukšlių atakos. „Mobilieji telefonai vis dažniau naudojami prieigai prie interneto. Vartotojai naudojasi jais atlikdami savo kasdienines operacijas, todėl atsiranda rizika, susijusi su „phishing“ atakomis bei kitomis internetinėmis grėsmėmis, – teigė grupė. – Mes patariame vartotojams būti atsargiems. Mes jiems primygtinai rekomenduojame naudoti saugią programinę įrangą, padedančią apsisaugoti nuo kenkėjiškų programų keliamų pavojų“.

Šis tyrimas buvo atliktas dalyvaujant Šiaurės Amerikos vartotojams, tačiau jis atspindi visų vartotojų požiūrį į mobiliųjų telefonų saugumą. Kompanija „Trend Micro“ tvirtina, kad šiuose prietaisuose vis labiau plinta įvairios kenkėjiškos programos. „Symbian“ pagrindu paremtos kenkėjiškos programos „SYMBOS_BESELO.A“, „SYMBOS_VIVER.A“ ir „WINCE_CRYPTIC.A“ nukreiptos į mobiliuosius telefonus, kuriuose įdiegta „Windows“ operacinė sistema. Šios programos plinta ir šiuo metu.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *