„Twitter“ paieškos svetainės

Norint stebėti, kas vyksta realiame pasaulyje, reikia naudoti realaus laiko paiešką. Kompanija „Google“ kol kas tokios neturi. Neturi ir „Yahoo“. Tačiau nemažai naujų paieškos paslaugų atlieka „Twitter“ ir kitos realaus laiko svetainės. Tokiu būdu vartotojas gali rasti naujausius realaus laiko socialinių svetainių atnaujinimus. Šiame straipsnyje bus apžvelgiamos svetainės „Twitter“ paieškos paslaugos. Jas naudoti yra paprasta, o paieškos rezultatai pateikiami aiškiai. Be to, jos išlaiko pusiausvyrą tarp vartotojo poreikio pamatyti norimus rezultatus bei nesugebėjimo peržvelgti visų naujienų srautus: pirmiausiai pateikiamos naujausios žinutės, o norint jas perskaityti, reikia paspausti nuorodą. „Twitter Search“ yra naudinga dar ir dėl to, jog paieškos rezultatus galima užsisakyti iš anksto. Žinoma, ši paieška turi ir trūkumų: rezultatus galima rūšiuoti tik chronologine tvarka, nėra algoritmo, galinčio surasti skaitomiausius, autoritetingiausius ir labiausiai su užklausa susijusius elementus. Yra sukurtos trys paslaugos, veikiančios geriau nei „Twitter Search“.

http://www.itzinios.lt/uploads/twitter_com.png

Trys geriausios realaus laiko paieškos paslaugos

  • Twazzup“ – tai labai naudingas ir lankstus „Twitter“ paieškos įrankis, ne tik atliekantis visas „Twitter Search“ teikiamas funkcijas, bet ir pateikiantis keletą stulpelių, kuriuose sukelti algoritmiškai sugrupuoti duomenys: pavyzdžiui, svarbiausi tam tikros temos rezultatai, susijusios nuotraukos bei didžiulis raktinių žodžių sąrašas, galintis pagerinti užklausos formulavimą. Deja, „Twazzup“ rezultatus pakankamai sunku skaityti, paieška vykdoma tik svetainėje „Twitter“.
http://www.itzinios.lt/uploads/Twazzup.png

  • Collecta“ – tai nauja realaus laiko paieškos paslauga, kuri peržiūri „Twitter“ bei kitus šaltinius – pagrindines žiniasklaidos svetaines ir blog‘us. Geriausia šios paslaugos savybė yra itin aiški ir paprasta sąsaja. Be to, vienu metu galima vykdyti kelias paieškas, vadinasi, vienu metu galima stebėti keletą temų. Tačiau šioje paslaugoje galėtų būti naudojama pažangesnė užklausų formavimo technologija.
http://www.itzinios.lt/uploads/Collecta.png

  • Scoopler“ – tai dar vienas nesudėtingas realaus laiko paieškos produktas, kuris, kaip ir „Twazzup“, chronologinius rezultatus sujungia su populiariausiais rezultatais. Ši paslauga neturi prieigos prie visų „Twitter“ duomenų, tačiau yra naudojami papildomi metodai, leidžiantys surinkti platesnį turinį nei „Twitter Search“ programoje. „Scoopler“ leidžia vykdyti tris užklausas. Ši paslauga pasižymi aiškia neapdorotų ir suskirstytų rezultatų kombinacija.
http://www.itzinios.lt/uploads/Scoopler.png

Kiti realaus laiko paieškos įrankiai

Be šių trijų aprašytų paslaugų yra ir keletas kitų paieškos produktų. Kai kurie iš jų yra labai specializuoti, kituose yra trūkumų, nusveriančių privalumus, tačiau jie vis vien yra naudingi tam tikriems poreikiams.

Kiti paieškos produktai:

  • „OneRiot“ ieško pranešimų, kuriuose yra pateiktos nuorodos. Tai leidžia internete gauti daug informacijos, tačiau „OneRiot“ nesuras pranešimų, kuriuose pateikiamas tik tekstas. Vartotojas gali pasirinkti, kokių rezultatų jam reikia: sugrupuotų ar neapdorotų. „OneRiot“ vykdo paiešką „Twitter“, „Digg“, „YouTube“ bei kitose svetainėse.
  • „Tweetmeme“ yra ne tik puiki paieškos sistema. Joje naudojama geresnė paieškos funkcija, apimanti galimybę vykdyti paiešką ir tam tikroje žmonių grupėje.
  • „Monitter“ suteikia keleto skilčių realaus laiko „Twitter“ paieškos rezultatus. Tai leidžia vienu metu vykdyti kelias užklausas. Ši paslauga pasižymi tuo, kad leidžia filtruoti rezultatus pagal „Twitter“ vartotojų profiliuose pateiktą vietą.
  • „Topsy“ leidžia nesunkiai surasti įtakingiausius tam tikros temos žmones. Ši paslauga rezultatų eilę sudaro pagal nuorodas į klausimo elementus. Tai yra naudinga, kai vartotojas neieško realaus laiko rezultatų.
  • „CrowdEye“ pateikia užklausos statistiką bei populiariausias nuorodas, tačiau rezultatų puslapis yra statiškas.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į „Itpints“, „Twitority“, „Twitalyzer Search“ bei „Yauba“. Šie produktai gali suteikti nevienodo lygio paslaugas. Kai kurios paieškos sistemos neteikia realaus laiko rezultatų, pavyzdžiui, „Tweefind“. Be to, „Tweetdeck“ ir „Seesmic Desktop“ bei specializuotas internetinio „Twitter“ valdymo įrakis „CoTweet“ apima paieškos funkcijas, kurios gali derėti su „Twitter“ srautu. 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *