„Twitter“ rekonstruos vartotojų sąrašo paslaugą

Socialinio tinklo svetainė „Twitter“ planuoja nutraukti paslaugą, kuri pateikia žinomiausius pranešimus rašančius asmenis naujiems vartotojams. „Twitter“ įkūrėjas Biz Stone sakė, kad San Franciske įsikūrusi kompanija pertvarkys savo „siūlomų vartotojų“ sąrašą, pateikiamą „Twitter“ vartotojams ir apimantį maždaug 500 įžymybių, sportininkų ir politikų, kuriuos vartotojai gali norėti stebėti. „Šio sąrašo bus atsisakyta, – sakė Biz Stone. – Vietoj jo bus pasirinkta tai, kas pateikia daugiau pasiūlymų“.

Pavardes, kurios patenka į vartotojų sąrašą, parenka kompanijos pareigūnai. Įtraukus į sąrašą Demokratų partijos kandidatus į gubernatoriaus postą, jie sulaukė daugiau pasekėjų, tačiau respublikonų šiame sąraše kol kas nėra. Skirtingas požiūris atkreipė vyriausybės grupių dėmesį ir prisidėjo prie Kalifornijos sąžiningos politinės praktikos komisijos sprendimo. Komisija planuoja ištirti, ar jai reikia reguliuoti, kaip kampanija susikerta su socialine žiniasklaida. Per tris savaites „Twitter“ vadovai pridėjo trijų Respublikonų partijos kandidatų sąrašą, norinčių pakeisti gubernatorių Arnold Schwarzenegger, kurio kadencija baigsis jau kitais metais. Tai padidino kiekvieno respublikono pasekėjų skaičių ir pademonstravo šio sąrašo įtaką.

Buvęs kompanijos „eBay“ vadovas Meg Whitman, kuris pirmavo tarp respublikonų turėdamas 4 160 „Twitter“ pasekėjų, sulaukė dar daugiau palaikytojų – jų skaičius išaugo iki 61 000. Buvęs Kongreso narys Tom Campbell iš pradžių turėjo 1 660 pasekėjų, tačiau vėliau jų skaičius išaugo iki 57 500, o Valstybės draudimo komisaro pasekėjų skaičius išaugo nuo 2 600 iki 56 500. Palyginimui, generalinio prokuroro Jerry Brown, kuris laikomas Demokratų partijos kandidatu į gubernatoriaus postą, pasekėjų skaičius per vieną savaitę išaugo nuo 960 000 iki 1 milijono. Į sąrašą „Twitter“ įtraukė ir Carly Fiorina, siekiančią kitąmet pakeisti senatorę Barbara Boxer.

Sąrašo išplėtimas sulaukė nepelno organizacijos, Kalifornijos rinkėjų fondo direktorės Kim Alexander pagyrų. Ji tvirtino norinti, jog svetainė ir toliau tęstų politines diskusijas, nes tai gali tarnauti kaip vertingas įrankis, galintis padėti rinkėjams, ką tik įsitraukusiems į kitų metų rinkimų kampaniją. Kalifornijos Respublikonų partijos pirmininkas Ron Nehring ragina „Twitter“ pašalinti politikus iš šio sąrašo. Sacramento valstijos universiteto politinių ryšių profesorė Barbara O’Connor sako, kad politikai tikriausiai būtų pašalinti iš sąrašo, jei patiems vartotojams būtų leista pasirinkti savo mėgstamiausius asmenis. Tyrimai rodo, kad politikai nebūtų pirmasis jų pasirinkimas.

Politinių kampanijų poveikis dar nėra aiškus. Konsultantas Gavin Neisom turi 1,1 milijoną pasekėjų, tačiau kol kas jis nėra surinkęs pakankamai lėšų kampanijai, todėl gali iškristi iš varžybų jau šį mėnesį. „Tai nėra stebuklinga lazdelė, – tvirtino jo patarėjas. – Vykdant kampaniją reikia naudoti ir tradicinius kampanijos metodus“. Į sąrašą jau įtraukti ir keli nacionaliniai politikai, įskaitant viceprezidentą Al Gore, senatorių John McCain ir buvusį Namų atstovą Newt Gingrich. Biz Stone neatskleidė, kokia paslauga pakeis siūlomų vartotojų sąrašą, tačiau jis tvirtina, kad tai gali būti pritaikyta ir naujų vartotojų interesams.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *