Už „Google“ palaikymą kompaniją „Yahoo!“ pasmerkė jos partnerė Kinijoje

Kinijos elektroninės komercijos gigantė „Alibaba“ sekmadienį pasmerkė savo partnerę „Yahoo!’“ už tai, jog ji palaiko „Google“. Pastaroji kompanija ketina palikti Azijos rinką dėl cenzūros ir kibernetinių atakų. „Mūsų kompanija „Alibaba Group“ pranešė kompanijai „Yahoo!“, jog jos pareiškimas, kuriame teigiama, kad ji palaiko „Google“ poziciją, yra neapgalvotas, nes šiuo metu neturima pakankamai įrodymų, – tvirtino kompanijos atstovas John Spelich. – „Alibaba“ nepalaiko šio požiūrio“.

Antradienį kompanija „Google“ pranešė, jog daugiau nebeketina cenzūruoti Kinijos paieškos sistemos rezultatų ir greičiausiai jai teks palikti didžiausią interneto rinką. Kompanija sakė, jog priimti tokį sprendimą paskatino kibernetinės atakos bei komunistų režimo vykdoma cenzūra. Kibernetinė ataka buvo suorganizuota Kinijoje ir ji buvo nukreipta prieš šią interneto gigantę bei dar 30 kompanijų.

Kompanijos „Yahoo!“, kuriai priklauso 39 proc. „Alibaba“ akcijų, atstovė trečiadienį sakė, jog jie palaiko „Google“ sprendimą. „Privatumas ir saugumas mūsų vartotojams yra labai svarbu, – teigė ji. – Mes smerkiame bet kokius bandymus įsilaužti į mūsų kompanijos tinklus ir vogti vartotojų informaciją. Kompanija „Yahoo!“ įsipareigojo saugoti žmonių teises ir mes palaikome „Google“, nes šios rūšies atakos smarkiai pažeidžia mūsų įsitikinimus. Mes tikime, jog vartotojų privatumas yra tai, ką mes, interneto pradininkai, turime saugoti“.

Kompanija „Alibaba“ kontroliuoja „Yahoo“ veiklą Kinijoje bei valdo didžiausią valstybėje interneto aukcionų svetainę „Taobao.com“ bei verslo-verslui elektroninės prekybos platformą „Alibaba.com“. Kinijos vyriausybė nuolat blokuoja turinį ir svetaines, kurios laikomos politiškai neleistinomis. Socialinių tinklų svetainės, tokios kaip „Facebook“, kompanijos „Google“ videomedžiagos sistema „YouTube“ bei mikroblog‘ų svetainė „Twitter“, taip pat yra draudžiamos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *