Vaizdo efektai filme „Terminator Salvation“

Įsivaizduokite, kad esate režisierius ir jums reikia nufilmuoti šią sceną: dideliu greičiu lekiantis sunkvežimis trenkiasi į stovintį lengvąjį automobilį ir šis perskrieja per sunkvežimį. Taigi, jeigu filmuojamas filmas „Terminator Salvation“, dar žinomas kaip „T4“, galima kreiptis į „Industrial Light & Magic“ („ILM“) – jie padės išspręsti šią problemą. Tie, kurie jau matė filmą, gali patvirtinti, kad scena nufilmuota taip, kaip buvo ir planuota. Šiame filme sunkvežimio vairuotojas bando nuversti „mototerminatorių“, tačiau tai padaryti nėra labai lengva. Rėžimasis į automobilį buvo būtinas tam, kad tas automobilis galėtų užkirsti „mototerminatoriui“ kelią. Šiai scenai įgyvendinti prireikė daugybės vaizdo efektų. „Paprastai mums pavyksta padaryti tai, ką planuojame, – sakė kompanijos „ILM” vaizdo efektų vadovas Ben Snow. – Tačiau būtų stebuklas, jeigu pavyktų įgyvendinti šį sumanymą“. Užuot bandę nufilmuoti šią sceną, jie pasitelkė kompiuterinės grafikos galimybes. Tam buvo nufilmuotas lengvasis automobilis, o tada buvo modeliuojamas sunkvežimio atsitrenkimas. Ben Snow pasakojo, jog šioje scenoje vaizdas rodomas „mototerminatoriaus“ akimis. „Šia scena norima parodyti, kaip „mototerminatorius“ reaguoja į automobilį ir atlieka neįtikėtinus manevrus, stengdamasis jo išvengti. Mano manymu, būtų buvę daug sunkiau išgauti šį rezultatą naudojant realų automobilį. Šiuo metu galima panaudoti turimą medžiagą ir suprojektuoti tai, ko reikia. Lyginant realumą, tai šiuo metu sukuriamos realesnės scenos nei, pavyzdžiui, prieš 5 metus“, – sakė Ben Snow.

Sprogimai ant tilto

Kitos šio filmo scenos vaizduoja didelio masto karą bei keletą galingų sprogimų ant tilto. Ben Snow teigė, jog jau iš pat pradžių režisieriai žinojo, kad negalės atlikti realių sprogimų ant „Rio Grande Gorge“ tilto. Taigi, buvo nufilmuotos trys skirtingos vietos, kurios vėliau buvo sujungtos, panaudojant vaizdo efektus bei kompiuterinę grafiką. Kad būtų sukurta ši scena, reikėjo ne tik sujungti iš trijų vietų filmuotą medžiagą, bet ir pridėti foną, tilto turėklus. „Šią sceną projektavome naudodami kompiuterinės grafikos tiltą, taigi, dėl šios priežasties sunkvežimis galėjo nukristi nuo tilto“. Tačiau svarbiausia yra tai, jog režisieriai, naudodami vaizdo efektus bei kompiuterinę grafiką, gali įgyvendinti tai, ką realybėje sunku pasiekti.

Išlydytas metalas

Ben Snow ir vaizdo efektų komandai sunkiausia darbo dalis kuriant filmą „T4“ buvo įgyvendinti sceną su išlydytu metalu. „Mes turime labai geras skysčių modeliavimo priemones, kurias kūrėme ne vienerius metus, – sakė Ben Snow. – Tačiau šią sceną įgyvendinti buvo labai sunku“. Ši scena filme trunka vos kelias sekundes, tačiau ji buvo kuriama žymiai ilgiau.

Šiuo metu vaizdo efektų komandoms reikia labai stengtis, kad sukurtų realias scenas. Vis tik jau pakankamai greitai filmų kūrėjai kompiuterinės grafikos pagalba galės sukurti bet kokią sceną. „Skaitmeninėms technologijoms riba yra tik dangus, – teigė Ben Snow. – Fiziniai apribojimai mums neegzistuoja“. 

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *