Vartotojai renkasi mobiliųjų telefonų funkcionalumą

Mobiliųjų telefonų gamintojai savo vartotojams į rinką tiekia vis didesnę telefonų įvairovę su nuolat tobulėjančiomis jų funkcijomis. Kai tokia didelė telefonų gausa, o jų funkcijos panašios, telefono pirkimas tampa tikru galvosūkiu jį renkantis. Apie naujausių mobiliųjų telefonų prekybą ITŽINIOS.LT pasakojo telekomunikacijos bendrovių atstovai: „OMNITEL“ Ryšių su visuomene vadovė Daiva Selickaitė ir „BITĖ“ Produktų vystymo vadovas Šarūnas Chomentauskas.

Kokie naujausi telefonų modeliai pasirodė prekyboje per pastaruosius 6 mėnesius? Kokios yra įdomesnės jų funkcijos/galimybės?

Daiva Selickaitė (Omnitel):

– Iš įdomiausių telefonų, pasirodžiusių per pastarąjį pusmetį, galima išvardyti „iPhone 3GS“, „Nokia N 900“, „Sony Ericsson Satio“. Taip pat pasirodė HTC „Hero“ telefonas – su „Android“ operacine sistema.

Šarūnas Chomentauskas (Bitė):

– Per pastarąjį pusmetį prekyboje pasirodė bent po kelis ar keliolika dėmesio vertų kiekvieno gamintojo naujų telefonų modelių. Rugsėjį išmaniųjų telefonų gamintojas „Blackberry“ papildė populiariausią savo telefonų seriją „Curve”, pristatydamas iki šiol prieinamiausią savo kaina „BlackBerry Curve 8520“. „Bitės“ klientai šį modelį galėjo įsigyti tik už 1 lt ir naudotis visais pripažintais „Blackberry“ privalumais – el. paštu, mobiliuoju internetu, tvarkyti savo asmeninį ar darbo kalendorių bei turėti prieigą prie populiarių socialinių tinklų ir kt. Vasario pradžioje „Bitės“ salonuose pasirodys naujausias ir puikiai pasaulio rinkoje įvertintas „Blackberry Bold 9700“. „Nokia“ telefonų asortimentas išsiskyrė keliais modeliais. „Nokia 5530“ – tai antras telefonas, pasirodęs po „Nokia 5800“, su lietimui jautriu ekranu: mažas, funkcionalus ir stilingas. Rinka įvertino „Nokia 5800 Navigation Edition“ – patobulintas „Nokia 5800“ modelis su neribota navigacijos licencija. Šis įrenginys skirtas daug keliaujantiems, kurie telefono komplekte ras automobilinį laikiklį ir kroviklį. Verslininkams skirtas „Nokia E72“ – atnaujintas legendinio „Nokia E71“ modelis, kuris turi optinį valdymo klavišą. „Nokia N97 mini“ pavadinimas išduoda, kad tai sumažinta ir stilingesnė „Nokia N97“ kopija, bet nepraradusi nė vienos funkcijos. Išmanusis telefonas „Nokia N900“ startavo su visiškai nauja operacine sistema „Maemo“.Dėmesio verti ir gamintojo „HTC“ naujiena – telefonai su atviro kodo operacine sistema „Android“. Vienas iš pirmųjų modelių – „HTC Magic“ pasirodė praėjusių metų rugpjūtį. Vėliau buvo išleistas „HTC Tattoo“ – nedidelis, stilingas ir paprastas telefonas už prieinamą kainą. Ieškantiems aukščiausios kokybės verta apžiūrėti išmanųjį telefoną „HTC HD2“ su „Windows Mobile 6.5 Professional“ operacine sistema bei ypatingai dideliu ir kokybišku, lietimui jautriu ekranu.

Kokio pirkėjų susidomėjimo sulaukia šie telefonai?

Šarūnas Chomentauskas (Bitė):

– Trys iš dešimties išmaniųjų telefonų pirkėjų renkasi „Blackberry“. Populiarumo sulaukia ir „Nokia“ išmanieji telefonai bei modeliai su „Android“ operacine sistema.

Ar galima teigti, jog naujausius telefonų modelius parduoti sunku, nes didelė telefonų gausa ir jų funkcijų panašumas aplenkia klientų poreikius?

Daiva Selickaitė (Omnitel):

– Tikrai negaliu sutikti su Jūsų teiginiu, kad nauji telefonai susidomėjimo nesulaukia – atvirkščiai, naujų modelių laukiama, apie jų galimybes ir privalumus diskutuojama internete ir jų tikrai yra parduodama pakankamai daug. Lietuviai apskritai yra modernūs ir mėgstantys naujoves, tarp jų ir naujus telefonų modelius su naujausiomis funkcijomis.

Šarūnas Chomentauskas (Bitė):

– Tikrai ne. Paskutiniai keli metai išsiskiria tuo, kad rinkoje auga išmaniųjų telefonų pardavimų dalis. Vis didėja klientų dalis, kuri domisi inovacijomis, laukia naujausių telefonų modelių, juos išbando ir įsigyja. Išmanieji telefonai tampa patogesni naudojimui, dėl to vis daugiau jų galimybių yra realiai išnaudojamos. Ši tendencija labiausiai jaučiama verslo rinkoje, na, o didžiajai daliai privačių pirkėjų šiandien vis dar užtenka paprasčiausių telefono funkcijų.

Kokia telefonų perkamumo statistika šiuo metu? Kokie telefonų modeliai yra populiariausi?

Daiva Selickaitė (Omnitel):

– Vartotojai vis dažniau renkasi visų gamintojų populiariuosius mobiliuosius telefonus su jutikliniais ekranais, kurie atitinka kiekvieno vartotojo skonį, poreikius ir galimybes. Tačiau perkamiausi tarp „Omnitel“ vartotojų yra 3G telefonai, kuriais, naudojantis plačiausiu „Omnitel“ 3,5G tinklu, galima kur kas greičiau naršyti internete, telefonu skaityti laikraščius, sužinoti aktualią informaciją (viešojo transporto tvarkaraščius, orų prognozę, sporto rezultatus ir t.t.), naudotis e. paštu telefone bei bendrauti socialiniuose tinkluose (Facebook.com, One.lt). Taip pat, ypač tarp verslo atstovų, vis perkamesni yra išmanieji telefonai.

Šarūnas Chomentauskas (Bitė):

– Praūžusio Kalėdinio prekybos laikotarpio rezultatai yra labai džiuginantys. Lietuviai žymiai aktyviau rinkosi išmaniuosius telefonus, o didžiausio dėmesio sulaukė madingieji „Nokia 5530“, „Samsung S5230 Star“, „Samsung S3650 Corby“, „LG GD510“. Tarp išmaniųjų telefonų dominuoja „Blackberry Curve“, savo vartotoją surado ir neseniai pasirodę „HTC“ telefonai su „Android“ operacine sistema.

Pagal kokius kriterijus klientai dažniausiai renkasi telefoną?

Daiva Selickaitė (Omnitel):

– Visais laikais žmonės mobiliuosius telefonus rinkosi pagal savo poreikius ir kainą. Šiandien vartotojams ypač svarbus funkcionalumas (jau seniai ne tik balsas ir SMS, bet ir fotoaparatas, internetas, jauni vartotojai mėgsta muzikinius telefonus, o verslas- išmaniuosius). Na, ir visais laikais vartotojams buvo ir yra svarbu, kad ilgai laikytų baterija.

Šarūnas Chomentauskas (Bitė):

– Kiekvienas pirkėjas turi savo pasirinkimo kriterijus. Jei išmanųjį telefoną renkasi verslininkas, jam svarbu, kad mobilus įrenginys atliktų kompiuterio funkcijas: telefone turi veikti el.paštas, kalendorius darbų planavimui, keliami dideli reikalavimai duomenų saugumui, dokumentų peržiūrai, laiškų rašymo patogumui bei baterijos darbo laikui. Tokio pirkėjo poreikius atitinka „Blackberry“ modeliai.

Jaunesnio amžiaus pirkėjai telefonus renkasi sekdami mados tendencijas, jiems svarbios pramoginės telefono funkcijos: kokybiškas muzikos skambesys, didelė atminties talpa, rodomo vaizdo kokybė. Jei telefonas skirtas vyresniam šeimos nariui, tikimasi, kad jis bus patvarus, o mygtukai ir ekranas – dideli ir ryškūs.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *