Venesuelos prezidentas: „PlayStation“ žaidimai yra nuodai

Venesuelos prezidentas Hugo Chavez teigia, kad videožaidimai yra nuodai. Teigiama, kad JAV kritikas, prezidentą George W. Bush pavadinęs velniu, šią savaitę televizijos laidoje „Alo Presidente“ kalbėjo apie „PlayStation“ žaidimus. „Žaidimai „PlayStation“ yra nuodai. Kai kurie jų moko žaidėjus žudyti. Vieną kartą ten buvo ir mano veidas, o žaidėjų tikslas buvo rasti mane ir nužudyti“, – tvirtino prezidentas.

Gali būti, kad prezidentas turėjo omenyje žaidimą „Mercenaries 2: World in Flames“. Tai kompanijos „Pandemic“ atviro pasaulio veiksmo žaidimas, kuriame valdžios trokštantis tironas siekia Venesuelos naftos atsargų. Jis organizuoja invaziją, pavertusią šalį karo zona. Kompanija „Pandemic“ neigia, kad šis žaidimas susijęs su politika.

Prezidentas Hugo Chavez nurodė, kad Vakarų žaidimai skleidžia propagandą, kadangi juose žaidėjai bombarduoja miestus ar tiesiog mėto bombas. Jie kursto smurtą prieš tokias valstybes kaip Venesuela, taigi, kapitalistinės šalys gali vėliau parduoti ginklus savo valstybės priešininkams. Žaidimai skatina cigarečių, narkotikų bei alkoholio poreikį. „Tai kapitalizmas – kelias į pragarą“, – teigė jis. Tačiau prezidentas pripažįsta, jog ne visi žaidimai yra blogi. Jo manymu, Venesuela turėtų kurti mokomuosius žaidimus.

Tai ne pirmas kartas, kai prezidentas Hugo Chavez kalba apie žaidimų pramonę. Teigiama, kad anksčiau prezidentas buvo pasakęs, jog „Nintendo“ skatina egoizmą, individualizmą bei smurtą. Pernai metų spalio mėnesį Venesuela priėmė įstatymą, kuris uždraudė žaislinių ginklų bei smurtinių videožaidimų importą bei pardavimus. Už šio įstatymo pažeidimą grės 3-5 metų laisvės atėmimo bausmė. Teigiama, kad šis įstatymas pradės veikti jau nuo šio mėnesio pabaigos.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *