Visiškai pasinerti į virtualią realybę galėsime po 5 metų

Dviejų universitetų britų mokslininkai kuria technologiją, galėsiančią perduoti informaciją visiems penkiems žmogaus juslės organams, kad žmogus pilnai pasinertų į virtualią realybę. Pirmąjį virtualų šalmą ketinama baigti kurti per 3 – 5 metus. Jo kaina sieks apie 3.000 JAV dolerių.

Visas darbas vyksta pagal „Towards Real Virtuality” projektą, kurį finansuoja Didžiosios Britanijos vyriausybė, o viena iš partnerių yra kompanija „IBM”.

Žmogus turi penkis juslės organus: akis, ausis, nosį, liežuvį ir odą. Akys mums leidžia matyti, ausys girdėti, nosis ir liežuvis – jausti kvapą ir skonį. Oda skirta apsaugoti organizmą nuo mechaninių pažeidimų ir išorės poveikių, taip pat liesti. Kol kas nėra nei vieno įrenginio, galinčio paveikti visus šiuos organus vienu metu, todėl pilnas pasinėrimas į virtualią realybę yra neįmanomas: žmogus visada žinos kad yra patalpoje, sėdi už stalo, prie monitoriaus ir t.t.

http://www.itzinios.lt/uploads/virtual3.jpg

Kaip sakė britų mokslininkai, jų tikslas yra sukurti tokią virtualią realybę, kurioje žmogus negalėtų atskirti tikros realybės nuo išgalvoto pasaulio. Tai pasiekti tikimasi naudojant specialų šalmą „Virtual Cocoon“, kuris galės dirginti iškart visus penkis žmogaus juslės organus. Tam bus naudojama speciali elektronika, integruota tiesiai į šalmą, prie kurios dabar dirba Alan Chalmers su savo komanda iš Warwick universiteto Britanijoje.

Kaip taisyklė, virtualios realybės prietaisai dažniausiai paveikia vieną ar du juslės organus. Tai dažniausiai akys ir ausys. Mes nežinome nei vienos mokslininkų grupės, kuri siektų to, ko siekiame mes. Kaip žinome iš biologijos, kvapas ir skonis yra tarpusavyje susiję. Prisiliečiant prie lūpų specialiais stimuliatoriais, vienu metu naudojant ir kvapų efektus, mes sukuriame iliuziją, lyg žmogus valgytų tam tikrą maistą. Papildomi įrenginiai bus atsakingi už prisilietimus prie odos“,- pasakojo šio projekto vadovas profesorius David Howard.

Šalmo prototipas buvo pristatytas renginyje „Pioneers 09”, vykusiame kovo 4 dieną Londone.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *