Xbox series X prieš PS5: kas laimi šioje kovoje?

Vienos populiariausių žaidimų konsolių Xbox Series X ir PlayStation 5 pasirodė labai panašiu metu, todėl žaidimų entuziastams tai gerokai susuko galvą. Nekantraujantys išbandyti naujoves kartais neišvengiamai turi rinktis vieną iš dviejų galimybių, todėl šį kartą palyginkime šiuos du itin didelio populiarumo sulaukiančius gigantus, kurie abu tikrai verti jūsų dėmesio.

Pradėkime nuo kainos… 

Jei kaina skirtųsi labai ženkliai, tikėtina, kad tai vartotojams tikrai pasufleruotų tinkamą pasirinkimą, tačiau bėda yra ta, kad šių žaidimo konsolių kaina yra labai panaši… Vis dėlto, jei norite rinktis pigesnį sprendimą, tokiu atveju laimėtų Xbox Series X.

Naujos kartos žaidimų konsolių našumas

Na štai, jau galima prieiti prie vieno didesnio skirtumo. Šiuo metu Xbox Series X rinkoje yra pati galingiausia konsolė, todėl šioje kovoje ji įgyja ženklų pranašumą. Nors tuomet, kada dar tik laukėme šų konsolių pasirodymo, buvo manyta, kad PlayStation 5 smarkiai pranoks savo konkurentą, tačiau tai tebuvo spėjimai, ir netrukus paaiškėjo, kad viskas yra priešingai.

Dizainas

Nors renkantis konsoles dizainas dažniausiai nėra pats svarbiausias kriterijus, tačiau lyginant šiuos du stiprius konkurentus galime atsižvelgti ir į tai. Xbox Series X ir PS5 dizainai smarkiai skiriasi: Xbox Series X yra vientisas, ganėtinai didelio bloko formos, o Playstation 5 dizainas yra gerokai įspūdingesnis. Vos tik pažvelgus į PS5 akį patraukia futuristinis dizainas, korpuso forma bei spalvų derinys. Ši žaidimų konsolė yra didesnė ir sunkesnė nei Xbox Series X, tačiau kovoje dėl geresnio dizaino neabejotinai laimėtų PS5.

Žaidimų kokybė

Abi žaidimų konsolės buvo kuriamos žvelgiant į ateitį. PS5 ir Xbox Series X turi net iki 8K raiškos ir iki 120 kadrų per sekundę raiškos pritaikymą: tikrai ne kiekvienas žaidimas šiuo metu gali pasiūlyti tokią kokybę, tačiau ateityje tai tikrai keisis. Lyginant žaidimų pritaikymo kriterijų tikrai negalėtume išskirti kažkurios vienos konsolės – jos abi pasižymi tokiomis pat savybėmis.

Žaidimų kiekis

Renkantis tinkamiausią konsolę vartotojams visada yra svarbu ir tai, ar pritaikomų žaidimų kiekis yra pakankamai platus. Ir PlayStation 5, ir Xbox Series X konsolėms yra prieinamas tikrai nemažas įvairių žaidimų kiekis, todėl tik patys žaidimų entuziastai gali priimti tinkamiausią sprendimą.

Pultelio atnaujinimai

Nors Xbox Series X pultelis yra atnaujintas labai neženkliai, tačiau vartotojai gali pastebėti tam tikrus skirtumus. Šios žaidimų konsolės pultelyje atsirado naujas dalinimosi mygtukas, kuris leidžia greitai ir paprastai pasidalinti ekrano nuotraukomis ar vaizdo įrašais. PS5 pultelyje taip pat atsirado tam tikrų naujovių – jame naudojami haptiniai jutikliai, kurie sukuria kur kas įtikinamesnį virtualios realybės pojūtį.
Taigi, koks verdiktas?

Nors šios žaidimų konsolės turi ne taip ir mažai skirtumų, tačiau tik patys vartotojai gali nuspręsti, kuris šių pasirinkimų gali būti palankesnis. PS5 žaidimų konsolė turi greitesnį SSD, kuris užtikrina spartesnį žaidimų užsikrovimo greitį, o Xbox Series X turi greitesnį grafinio apdorojimo procesorių, todėl vartotojai gali džiaugtis kokybiškesne žaidimų grafika. Vis dėlto, turime sutikti, kad skirtumas nėra labai ženkliai pastebimas, taigi – spręsti jums.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *