„Yahoo“ paaukojo „Traffic Server“

Pirmadienį „Yahoo“ pristatė atviro kodo programinės įrangos „Traffic Server“ versiją. Tai didelio našumo programų serveris, skirtas „cloud computing“ paslaugoms. „Traffic Server“ kodą galima rasti „Apache Software Foundation“ projekte „Incubator“. Sukurdama „Traffic Server“ kaip atvirą kodą, kompanija „Yahoo“ tikisi sukurti programuotojų ir vartotojų bendruomenę, besiremiančią šia technologija. Kompanija atviro kodo pastangas pristatė „Cloud Computing Conference & Expo“ konferencijoje, vykusioje Santa Klara mieste. Be to, kompanija „Yahoo“ planuoja pristatyti ir atnaujintą atviro kodo versiją „Hadoop“. Šis atviras kodas failų sistemai paskirsto perdirbti didelius informacijos kiekius.

Dėl trumpo gaišties laiko „Traffic Server“ pateikia paslaugas ir „cloud computing“. Tai apima sesijų bei konfigūracijų valdymą, apkrovos balansavimą, autentifikavimą ir maršrutizavimą. Interneto srautas gali būti siunčiamas ir dideliais greičiais. Be to, priedo architektūra daro „Traffic Server“ ištęsiamą. Programinė įranga iš esmės perdirba HTTP programą, kurią „Yahoo“ naudojo daugiau nei 8 metus. Šiuo metu per dieną ji aptarnauja daugiau nei 30 milijardų internetinių objektų ir daugiau nei 400TB duomenų. „Programinė įranga „Traffic Server“ leidžia mums pagreitinti vartotojų prieigą prie turinio, – tvirtino kompanijos „Yahoo“ viceprezidentas Shelton Shugar. – Ji gali apdoroti daugiau nei 35 000 užklausų per minutę. Nuo šiol programinę įrangą galima atsisiųsti nemokamai“.

Vartotojai gali naudoti „Traffic Server“ ir gauti prieigą prie talpinamo turinio bei internetinių objektų, tokių kaip failai, naujienų straipsniai ar paveikslėliai. Srautas ir sąnaudos sumažėja. „Traffic Server“ gali būti naudojamas ir „computing cloud“ paslaugoms. Kompanija „Yahoo“ tikisi sukurti vartotojų bazę, besiremiančią šia programine įranga. Programinė įranga naudinga ir didelės apimties internetinėms svetainėms. „Suinteresuoti asmenys – tai tie žmonės, kurie kuria „cloud“ paslaugas ir jomis naudojasi. Jie supranta „Traffic Server“ vertę“, – teigė Shelton Shugar.

Atviro kodo pastangomis kompanija „Yahoo“ siekia sukurti bendruomenę, kuri naudotų „Hadoop“ versiją. „Mes galime tiesiog samdyti žmones ir dirbti su tyrimų institutais“, – sakė Shelton Shugar. „Traffic Server“ išsprendžia problemą, kurią išspręsti sunku. Augant interneto naudojimui, „Traffic Server“ gali susidoroti su didžiuliais interneto srautais. Net konkurentai, tokie kaip „Google“ ar „Microsoft Bing“ gali nemokamai naudoti „Traffic Server“. Tačiau „Yahoo“, pateikdama atvirą kodą, nesitiki, kad „Traffic Server“ taps pramonės standartu. Tačiau taip nutikti galėtų.

Kompanijos „Yahoo“ atviro kodo žingsnį kompanijos „Datacenter Networks“ tyrimų viceprezidentė ir analitikė Cindy Borovick pavadino įdomiu. „Visa tai susiję su „Yahoo Cloud“, kaip platformos, kūrimu, – sakė ji. – Sukurdama atviro kodo srauto serverį, kompanija „Yahoo“ parodo, jog tinklo infrastruktūra yra labai svarbi. Jos platforma turi tinklą, galintį pagerinti galutinių vartotojų patirtį. Tai leistų padidinti vartotojų pasitikėjimą, intymumą bei pajamas“. Atnaujintas „Hadoop 0.20.1“ platinimas taip pat susijęs su kompanijos „Yahoo“ duomenų centrais. Tai leidžia pagerinti saugumą, atlikimą ir veikimą, taip pat įtraukti ir klaidų ištaisymai. „Mes padarėme patobulinimų, kurie palengvino „Hadoop“ įrengimą ir valdymą“, – sakė Shelton Shugar.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *