„YouTube“ siūlo videomedžiagos nuomą

Trečiadienį kompanija „YouTube“ pranešė, jog netrukus ji pasiūlys videomedžiagos nuomos paslaugą. Naujoji nuomos funkcija bus pristatyta jau penktadienį. Ji bus siūloma penkiems filmams iš 2009 ir 2010 metų „Sundance“ filmų festivalio ir vartotojai šia paslauga galės pasinaudoti iki sausio mėnesio pabaigos. Kompanija „YouTube“ tvirtina, jog kiti filmai ir programos, kurias bus galima išsinuomoti naudojantis šią nuomos paslaugą, bus pristatyti šiek tiek vėliau. Kol kas kompanija neįvardino savo būsimų partnerių, tik paminėjo, jog tai apims sveikatos ir švietimo pramonę.

Kompanija „YouTube“ kviečia ir mažą partnerių grupę, kuri galės taikyti naująjį nuomos modelį videomedžiagai. Nuomojamos videomedžiagos savininkams bus suteikiama galimybė patiems nustatyti kainas bei trukmę, kiek laiko galės būti prieinamas išsinuomojamas vaizdo klipas. Vartotojai, norintys išsinuomoti videomedžiagą, turės turėti „Google Checkout“ paskyrą. Kompanija kol kas nepranešė ar leis naudotis ir kitomis mokėjimo platformomis, tokiomis kaip „PayPal“.

Jau kurį laiką buvo tikimasi, jog kompanija „YouTube“ įžengs į videomedžiagos pagal paklausą verslą. Šie spėliojimai sustiprėjo tuomet, kai kompanija „Google“ videomedžiagos turinio pirkimą pašalino iš savo dabar jau nebeveikiančios paslaugos „Google Video“ – tai įvyko 2007 metų pabaigoje. Pernai metų pabaigoje pasirodė pranešimų, jog „YouTube“ derasi su keliomis filmų studijomis, bandydama pasiūlyti jiems idėją nuomoti filmus. Pažymėtina, jog kompanija „Sony Pictures“ buvo vaizduojama kaip kompanija, vedusi derybas dėl šio pasiūlymo, nors tuo metu minėta kompanija ieškojo būdų, kaip sustiprinti savo videomedžiagos svetainės „Crackle“ įvaizdį.

Leave Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *