4 įspūdžiai iš pirmojo Bideno prezidento kelionės į Aziją

Kalbėdamas aukšto lygio Indo-Ramiojo vandenyno lyderių susitikime, Bidenas pabrėžė siaubingus karo padarinius, kurie iš esmės nepaisė vieningų Vakarų sankcijų. Žinia regione, kuris atidžiai stebi signalus, kaip JAV gali reaguoti į Kinijos agresiją, yra lemiamas.

Susidūręs su Indijos, Australijos ir Japonijos lyderiais, Bidenas pasakė: „Mes vedame tamsią valandą mūsų bendroje istorijoje“.

Bidenas perspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „bando sunaikinti kultūrą“, nurodydamas, kad Rusija taikosi į Ukrainos mokyklas, bažnyčias ir muziejus. Jis taip pat pridūrė, kad konfliktas paveikė visą pasaulį.

„Tai daugiau nei Europos problema“, – sakė jis. „Tai pasaulinė problema.“

Karas Ukrainoje tapo gėdingu Bideno kelionės po Aziją fonu, antradienį pasibaigusiu Japonijos „Air Force One“ išvykimu ir ilgos kelionės pradžia. Nors jis stengėsi dar kartą patvirtinti savo tikslą pertvarkyti JAV užsienio politiką Ramiojo vandenyno regione, konfliktas atėmė jo laiką ir dėmesį.

Tuo pat metu Bidenas tikisi, kad JAV vadovaujamas atsakas į karą, apimantis tokias partneres kaip Japonija ir Pietų Korėja, kuriose jis lankėsi šią savaitę, ir kad Rusijos suklupimai mūšio lauke bus vertinami kaip įspėjamoji istorija Pekine. .

Bidenas bando panaikinti savo perspėjimą Kinijai dėl Taivano

Pirmadienį Bidenas Išsakė atviriausią įspėjimą KinijaiJis sakė, kad Jungtinės Valstijos būtų pasirengusios imtis karinių atsakomųjų veiksmų, jei įsiveržtų į suverenią Taivano salą. Bideno ataskaita buvo paskelbta paskutinę dieną Tokijuje, kur jis susitiko su Japonijos, Indijos ir Australijos lyderiais per atgaivintą keturių lyderių susitikimą.

Pripažindamas, kad Jungtinės Valstijos vis dar sutinka su „vienos Kinijos“ politika, Bidenas pirmadienį pareiškė, kad idėja priversti Taivaną priimti „(ne tik)“.

Po dienos Bidenas žurnalistams sakė, kad JAV „strateginio dviprasmiškumo“ politika nepasikeitė. Tačiau savo ankstesniame pareiškime jis teigė, kad nesiūlo jokių nuopelnų, tik JAV poziciją.

READ  Didžiausia pasaulyje gėlavandenė žuvis erškėtis sveria 660 svarų ir buvo sugauta Kambodžoje

„Politika nepasikeitė“, – sakė Bidenas renginyje su „Quad“ lyderiais.

Keletas aukščiausių Bideno vadovų buvo įtraukiami į pirmadienį paskelbtus komentarus, o keli padėjėjai CNN sakė, kad nesitikėjo, kad Bidenas bus toks aiškus. Baltieji rūmai greitai sumenkino Bideno komentarus, sakydami, kad jie neatspindi JAV politikos pokyčių. Tai jau trečias kartas per pastaruosius mėnesius, kai Bidenas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos apsaugos Taivaną nuo Kinijos puolimo, įskaitant CNN rotušę spalį, ir kad Baltieji rūmai turėtų atšaukti šiuos komentarus.

Pagal „Vienos Kinijos“ politiką Jungtinės Valstijos pripažįsta Kinijos poziciją, kad Taivanas yra Kinijos dalis. JAV aprūpina Taivaną gynybiniais ginklais, tačiau sąmoningai neaišku, ar Kinijos atakos atveju jos įsikiš kariškai.

Kinija pasipiktino Bideno komentarais apie Taivaną

Įtampa tarp Pekino ir Taipėjaus yra aukščiausia visų laikų – Kinijos kariuomenė netoli salos išsiuntė rekordinį skaičių naikintuvų.

Bideno pasisakymai greitai patraukė Kinijos vyriausybės dėmesį, kuri išreiškė „stiprų nepasitenkinimą ir tvirtą pasipriešinimą“ Bideno pastaboms, sakydama, kad neleis jokiai pašalinei jėgai kištis į jos „vidaus reikalus“.

„Klausimais, susijusiais su Kinijos suverenitetu ir teritoriniu vientisumu bei kitais pagrindiniais interesais, nėra vietos kompromisams“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wangas Wenbinas.

„Raginame JAV pusę rimtai laikytis vienos Kinijos politikos… būti atsargiems žodžiais ir darbais Taivano klausimu, nesiųsti klaidingų signalų už Taivano nepriklausomybę ir separatistines pajėgas, kad ji neturėtų rimtas poveikis.

Kinijos Taivano reikalų biuro atstovas Zhu Fenglianas pridūrė: „Raginame JAV liautis sakyti ar daryti bet ką, kas pažeidžia vieną Kinijos politiką ir tris Kinijos ir JAV bendrus pareiškimus… Tie, kurie žaidžia su ugnimi, tikrai sudegins patys išeina“.

Atgaivintas keturkampis pritraukia Pekino rūstybę

Pekinas kritikavo „Quad“ grupę kaip „Indo-Ramiojo vandenyno NATO“, kaltindamas „šaltojo karo mentaliteto trimitavimu“ ir „geopolitinės konkurencijos kurstymu“.

READ  „Tau Herculids“ meteorų lietus gali apšviesti naktinį dangų virš Šiaurės Amerikos

Prieš antradienio derybas aukšto rango JAV vadovas pabrėžė, kad ši grupė nėra formali koalicija be centrinio sekretoriato ar būstinės.

„Tikslas čia nėra sukurti kelių sisteminių struktūrų. Tikslas yra rasti būdų, kaip dirbti vienu iš įdomiausių regiono klausimų“, – sakė pareigūnas ir pridūrė, kad dar per anksti diskutuoti apie grupės plėtrą. Keturi dabartiniai dalyviai.

Tačiau savo susitikimo metu Bidenas ir kiti lyderiai pristatė naujas iniciatyvas dėl keitimosi informacija apie jūrą, vyriausybės skiepų ir klimato kaitos. Bideno padėjėjai mano, kad keturkampis yra pagrindinis užsienio politikos strategijos komponentas, kuriame daugiau dėmesio skiriama santykių plėtrai Azijoje.

„Manau, kad mums visiems daro įspūdį, kaip patogu lyderiams vieniems su kitais ir kaip patogiai jiems sekasi rimčiausiuose pokalbiuose“, – sakė pareigūnas.

Bidenas antradienį atskirai susitiko su Indijos ir Australijos ministrais pirmininkais, prieš grįždamas į Vašingtoną. Ministras pirmininkas Anthony Albanese’as prieš kelias dienas tapo Australijos prezidentu, o JAV pareigūnai džiaugėsi noru paversti „Quad Summit“ pirmąja verslo kryptimi.

„Nežinau, kaip tu tai darai“, – sakė Bidenas savo naujajam partneriui.

Kadangi jis prieštarauja JAV spaudimui pasmerkti Rusijos karą Ukrainoje, derybos su Indijos Narendra Modi bus didžiulės. Indija didžiąją dalį ginklų pirkimų pasikliauja Maskva – istoriniu aljansu, kurio ji nelinkusi nutraukti.

Susitikimo pradžioje Bidenas sakė, kad jis ir Modi aptars karo poveikį „visai pasaulio tvarkai“.

„Jungtinės Valstijos ir Indija toliau konsultuos, kaip sušvelninti šiuos neigiamus padarinius“, – sakė Bidenas.

Bidenas atgaivina aljansus Azijoje nuo pirmosios Indo-Ramiojo vandenyno ekspedicijos

Prezidentas savo kelionės po Aziją metu susitiko su Pietų Korėjos ir Japonijos lyderiais. Aptaria Bendrų karinių pratybų su Pietų Korėja galimybė ir parodymas Indo-Ramiojo vandenyno ekonominė struktūra – Ilgai laukta ekonominė darbotvarkė tarp 13 šalių.

Pareigūnų teigimu, vizitas vyksta daug vėliau nei Bideno prezidentavimas, nes vyriausybės apribojimai ir kitų krizių įtampa apsunkino kelionės planavimą. Jis yra trečiasis JAV prezidentas iš eilės, siekiantis iš naujo sutelkti užsienio politiką į Aziją, nors tarpininkavimo įvykiai jam dažniausiai pasitaikė.

Nepaisant dėmesio Ukrainai, Pareigūnai teigia, kad Bidenas ir toliau keis JAV užsienio politiką, kad atitiktų ateinančių dešimtmečių iššūkius.. Tai, svarbiausia, apima esamos aljanso struktūros kūrimą Azijoje tarp Atlanto vandenyno užjūrio sąjungininkų ir iš esmės vieningos gynybos prieš Rusiją kūrimą po invazijos į Ukrainą.

Tačiau šiuo metu nėra Azijos atitikmens NATO, kuri sudarė pagrindinį Vakarų atsako į Rusijos agresiją pagrindą. Ir Kinija pastaraisiais metais sunkiai dirbo, kad padidintų regiono šalis, perkeldama savo regioninę galią.

READ  Uraganas Agata Meksiką pasieks pirmadienį. O Amerika?

Bidenas ėmėsi kelių žingsnių, kad atremtų šiuos žingsnius – Quad Revival; Pirmą kartą dalijamės JAV branduolinių povandeninių laivų technologijomis su Australija; Ir praėjusią savaitę Baltuosiuose rūmuose surengė Pietryčių Azijos lyderių viršūnių susitikimą, kuriame aptarė prekybą ir saugumą.

Vis dėlto neaišku, ar tos priemonės labai padėjo pažaboti Kinijos siekius. O kai kurie analitikai atkreipia dėmesį į panašumus tarp Rusijos vykdomos Ukrainos okupacijos ir baimių dėl Taivano ateities.

CNN Donaldas Juddas ir Nectar Khan prisidėjo prie ataskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.