Afganistane per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 1000 žmonių ir daugiau nei tuzinas buvo sužeista

KABUL, birželio 22 d. (Reuters). Trečiadienio žemės drebėjimo Afganistane žuvusiųjų skaičius pasiekė 1000, daugiau nei 600 buvo sužeista, o nelaimių valdymo pareigūnų skaičių tikimasi papildyti informacija iš atokių kalnų kaimų.

Namai sugriuvo ant žemės, o kūnai su antklodėmis gulėjo ant žemės 6,1 balo žemės drebėjimasNuotraukos buvo parodytos Afganistano žiniasklaidoje.

Nuotraukose užfiksuotas nežinomas skaičius žmonių, įstrigusių po griuvėsiais ir kaime. Sveikatos ir pagalbos darbuotojai sakė, kad gelbėjimo darbus apsunkino lietus, nuošliaužos ir sunkios sąlygos kalnuotose vietovėse, kur daugelis kaimų buvo nepasiekiami.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

„Daug daugiau yra palaidota po žeme. Gelbėtojų komandos iš Islamo Emyratų, padedamos vietos žmonių, bando evakuoti žuvusiuosius ir sužeistuosius“, – sakė vienos iš pagrindinių Bhaktikos ligoninių sveikatos priežiūros darbuotojas. Jis nenorėjo būti įvardytas, nes neturėjo įgaliojimų kalbėti su žiniasklaida.

Gelbėjimo operacija taps dideliu išbandymu griežtos linijos islamo Talibano pareigūnams, kurie pernai rugpjūtį užėmė šalį po du dešimtmečius trukusio karo ir buvo atkirsti nuo tarptautinės pagalbos dėl sankcijų. Talibano vadovaujama Gynybos ministerija vykdo gelbėjimo operacijas.

Jungtinės Tautos paskelbė, kad įkurs medicinos sveikatos komitetus ir aprūpins medicinos reikmenimis, tačiau Afganistane jai trūksta paieškos ir gelbėjimo pajėgumų.

Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas Salahuddinas Ayubi sakė, kad žuvusiųjų skaičius greičiausiai didės, nes „kai kurie kaimai yra atokiose kalnų vietose, todėl prireiks šiek tiek laiko, kol bus surinkta informacija“.

Siaubingas žemės drebėjimas per 20 metų

Trečiadienio žemės drebėjimas buvo stipriausias Afganistane nuo 2002 m. JAV geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad jis smogė maždaug 44 km (27 mylių) atstumu nuo Pakistano pietryčių pakrantės.

Europos ir Viduržemio jūros regiono seismologijos centras (EMSC) socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad apie 119 milijonų žmonių pajuto žemės drebėjimą Pakistane, Afganistane ir Indijoje, tačiau iš karto nebuvo gauta pranešimų apie žalą ar aukas Pakistane.

READ  Rusija ragina Ukrainą padėti ginklus Siverodonetsko kare

EMSC nustatė, kad žemės drebėjimo stiprumas yra 6,1, o USGC – 5,9.

Nelaimių ekspertai ir humanitarinės pagalbos darbuotojai teigė, kad žemės drebėjimo paveiktos skurdžios kalvotos vietovės yra ypač pažeidžiamos, o tai dar labiau padidino nuošliaužų ir prastai pastatytų namų sukeltą nioką.

„Visi miegojome namuose… kambarys užgriuvo ant mūsų“, – sakė Gul Faraz, kai su žmona ir vaikais buvo gydomi sužeidimai ligoninėje rytinėje Bagdado provincijoje. Pasak jo, kai kurie šeimos nariai buvo nužudyti.

„Mūsų rajone buvo sugriauti visi namai, ne vienas, o visas rajonas.

Dauguma patvirtintų mirčių buvo Bhaktikoje, kur žuvo 255 žmonės, o daugiau nei 200 buvo sužeisti, sakė Ayubi. Pakrantės provincijoje 25 žmonės mirė, 90 buvo išvežti į ligoninę.

Valdančiosios Talibano partijos lyderis Haibatullah Akundzadah pareiškime pareiškė užuojautą.

Iššūkį Afganistano valdžiai kelia neseniai keliuose regionuose įvykę potvyniai, kurie blokuoja greitkelio pratęsimą.

Afganistanas taip pat yra įklimpęs į didelę ekonominę krizę. Reaguodamos į praėjusių metų Talibano perėmimą, kelios šalys įvedė sankcijas Afganistano bankų sektoriui ir sumažino milijardus dolerių pagalbos vystymuisi.

Tačiau humanitarinė pagalba iš tarptautinių organizacijų, tokių kaip JT, tęsėsi

Užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad Talibanas sveikina tarptautinę pagalbą. Kelios šalys, įskaitant kaimyninius Pakistaną ir Iraną, teigė siunčiančios humanitarinę pagalbą, įskaitant maistą ir vaistus.

JT nurodė, kad Jungtinės Tautos yra visiškai mobilizuotos, įvertino poreikius ir suteikė pirminę paramą. Generalinis sekretorius Antonio Guterresas sakė.

„Tikimės, kad tarptautinė bendruomenė padės šimtams šeimų, nukentėjusių nuo šios neseniai įvykusios nelaimės. Dabar atėjo laikas vienybei“, – sakoma jo pranešime.

READ  S&P indeksas krito nuo praėjusią savaitę vykusio mitingo, kurio centre buvo infliacija

Didelė Pietų Azijos dalis yra seismiškai aktyvi, nes tektoninė plokštė, žinoma kaip Indijos plokštė, stumiasi į šiaurę į Eurazijos plokštę. Skaityti daugiau

2015 metais šiaurės rytų Afganistaną supurtė žemės drebėjimas, Afganistane ir netoliese esančiame šiauriniame Pakistane žuvo keli šimtai žmonių.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Mohammado Yunuso Yawaro Kabule ir Zibrano Ahmedo Pešavare pranešimas; Papildomas Kabul Newsroom, Shubham Galia Bangalore, Alastairo Paulo Delyje ir Michelle Nichols iš Jungtinių Tautų pranešimas; Parašė Charlotte Greenfield ir Zibran Peshimam; Montavo Lisa Schumacher ir Rosalpa O’Brien

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.