Aliaskos Aukščiausiasis Teismas panaikino sprendimą, sukrėtusį Lok Sabha rinkimus

Juno, Aliaska (AB) – šeštadienį vyko specialūs pirminiai rinkimai į vienintelę Aliaskos rūmų vietą JAV po įtemptos teisinės kovos dėl balsavimo biuletenių, aptemdžiusių rinkimus.

Paskutinis posūkis buvo teisinė drama, jau įvykusi per neeilinius rinkimus, kuriuose dalyvavo 48 kandidatai į laisvą vietą, likusią po JAV atstovo Dano Youngo mirties. Youngas, respublikonas, tarnavo 49 metus.

Aliaskos Aukščiausiasis Teismas šeštadienį panaikino žemesnės instancijos teismo įsakymą, draudžiantį valstijos rinkimų pareigūnams tvirtinti specialiųjų pirminių rinkimų rezultatus, kol akliesiems rinkėjams bus suteikta „visa ir sąžininga“ galimybė dalyvauti.

Valstybės kaltintojai išaiškino Aukščiausiojo Teismo teisėjos Unos Kantbir penktadienio įsakymą neleisti rinkimų pareigūnams balsuoti, kaip numatyta šeštadienį. Jie prašė Aukščiausiojo Teismo panaikinti nutartį.

Aukštasis teismas nurodė, kad jo priežastis bus paaiškinta vėliau.

Kenterberis penktadienį nusprendė, kad Aliaskos rinkimų pareigūnai negali patvirtinti specialiųjų pirminių rinkimų paštu rezultatų, kol regos negalią turintiems rinkėjams bus suteikta „visa ir pagrįsta galimybė dalyvauti rinkimuose“. Ji nenurodė, kas tai buvo.

Nuosprendis buvo paskelbtas Aliaskos valstijos žmogaus teisių komisijos vykdomojo direktoriaus Roberto Corbizier anksčiau šią savaitę pateiktame ieškinyje. Corbisier padavė į teismą valstijos rinkimų pareigūnus vyro vardu BL – rinkėjo, registruoto anglų kalba, turinčio regėjimo negalią.

Corbyno advokatai teigė, kad rinkimuose nėra variantų, kurie leistų silpnaregiams balsuoti „be agresijos ir neteisėtos reginčiojo pagalbos“. Prokurorai teigia, kad yra tinkamų slapto balsavimo metodų.

Corbicier advokatas neatsakė į prašymą pakomentuoti.

Tai bus pirmieji rinkimai, vyksiantys 2020 metais pagal rinkėjų patvirtintą sistemą, baigianti partijų pirminius rinkimus ir naudojant reitinginį balsavimą visuotiniuose rinkimuose.

Pagrindiniai kandidatai yra buvę gubernatoriai Sarah Pauline, Nickas Beckishas, ​​Tara Sweeney ir Joshas Revakas, visi respublikonai; Nepriklausomas Al Kryžius; Ir demokratai Christopheris Constantas ir Mary Peldola. Save apibūdintas kaip „nepriklausomas, progresyvus, demokratiškas socialistas“, juridinis Kalėdų Senelio vardas patraukė dėmesį, bet pinigų nerinko.

READ  Šį savaitgalį apžiūrėkite retą 5 planetų išsilyginimo piką danguje

Kiekvienas rinkėjas išsirenka kandidatą specialiuose pirminiuose rinkimuose, kurių metu parenkamas sąrašas nuo 48 iki keturių. Keturi daugiausiai balsų surinkę kandidatai pateks į specialiuosius rinkimus, kuriuose bus naudojamas reitinguotas biuletenis. Specialiųjų rinkimų nugalėtojas eis visą likusį Youngo kadencijos laikotarpį, kuris baigsis sausį.

Ypatingi rinkimai turi sutapti su rugpjūčio 16 d. eiliniais pirminiais rinkimais. Sausio mėnesį prasidėsiantys eiliniai pirminiai ir lapkričio visuotiniai rinkimai lems, kas dalyvaus dvejų metų kadencijose.

Ypatingi pirminiai rinkimai daugiausia vyksta paštu, o rinkimų pareigūnai sakė pasirinkę trumpą terminą rinkimams surengti po Youngo mirties.

Penktadienio popietę į apygardą buvo sugrįžę apie 130 tūkst. Balsavimas prasidėjo balandžio pabaigoje.

Kai kuriems rinkėjams buvo sunku pabandyti iškelti 48 kandidatus. Kandidatai siekė išsiskirti iš oponentų ir sulaužyti jų žinutes.

Beldola, buvęs Betelio valstijos įstatymų leidėjas, buvo susijęs su žvejybos problemomis ir teigė, kad dalyvavo lenktynėse su menku vardo pripažinimu, tačiau mano, kad tai pasikeitė ir kad jo kandidatūra yra greita.

Jis ir Constantine’as, Anglijos įstatymų leidėjas, galėjo surengti labiausiai matomas kampanijas tarp šešių demokratų, dalyvaujančių lenktynėse, įskaitant 22 nepriklausomus ir 16 respublikonų.

Dauguma konkurso dalyvių teigia nesurinkę lėšų Vyriausiajai rinkimų komisijai. Tarp susirinkusiųjų Pauline paskelbė apie daugiau nei 630 000 USD nuo balandžio 1 d. iki gegužės 22 d. 2020 m. JAV Senate nesėkmę patyręs ortopedas Crossas paskelbė, kad nuo kovo 23 iki gegužės 22 d. gavo apie 545 000 USD.

Beckishas, ​​kuris praėjusį rudenį pradėjo kandidatuoti į Parlamento narius, gegužės 22 d. turėjo daugiau nei 715 000 USD grynųjų. Iki šiol jis savo kampanijai paskolino 650 000 USD.

Nepriklausomas Jeffas Lowenfelsas, sodininkystės ekspertas, turintis teisinį išsilavinimą, paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. iki gegužės 22 d. surinko apie 150 000 USD, įskaitant 100 000 USD, kuriuos paskolino savo kampanijai.

READ  Susišaudymas Wolde pradinėje mokykloje: Teksaso viešojo saugumo direktorius policijos reakciją vadina „bloga nesėkme“

Pauline buvo pripažinta kai kurių nacionalinės politikos veikėjų, įskaitant buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, ir ji skyrė laiko kampanijai už Davidą Bertou Gruzijoje praėjusį mėnesį, pralaimėdama dabartiniam vadovui Brianui Kempui pirminiuose respublikonų gubernatoriaus rinkimuose.

Trumpas dalyvavo „pasakojimų“ laidoje, skirtoje Paului, kuris sakė, kad „kovos labiau nei bet kas, apie ką galiu pagalvoti, ypač energetikos klausimais“.

Kai kurie Aliaskos gyventojai suabejojo ​​Paulino įsipareigojimu. 2009 m., praėjus vos mėnesiams po to, kai neteko JAV viceprezidento pareigų, jis iš dalies atsistatydino iš gubernatoriaus pareigų 2009 m. Radijo reklama jis siekia nuraminti rinkėjus: „Jau seniai esu tame. … Aš tai pamatysiu ir sulauksiu jūsų palaikymo.

Kampanijos metu priešas užėmė tą tašką. Pauline „paliko Aliaską“, sakė Cross. Pekinas ir Sweeney teigė, kad jie nėra atstumtieji.

Beckishas, ​​respublikonas iš garsių demokratų šeimos, įstojo į Aliaskos respublikonų partiją, kad gautų valstijos konservatorių pritarimą. Sweeney, kuris buvo valstybės sekretoriaus padėjėjas Indijos reikalams JAV vidaus reikalų departamente, valdant D. Trumpui, buvo pripažintas komisijos, atstovaujančios įtakingų Aliaskos vietinių regioninių organizacijų valstybių vadovus.

Laiške rėmėjams Cross teigė, kad Pauline ir Beckish yra kandidatai, sakydamas, kad juos bus sunku nugalėti, tačiau jis yra „pasiruošęs susidoroti su šia kova“.

Jis sakė, kad šeštadienį stovėjo po rytinį dušą Junoje, mojavo ženklais su šalininkais ir sakė, kad dėl savo kampanijos jaučiasi gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.