Ar SEC gali atsispirti tokiems milijonieriams kaip Elonas Muskas? : NPR

„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas kovo 22 d. dalyvauja gamybos pradžioje Tesla Gigafactory mieste Groenheide, į pietryčius nuo Berlyno, Vokietijoje. Anksčiau reguliuotojus apgaudęs milijonierius vėl atsiduria jų akiratyje, kai bando nusipirkti „Twitter“. Tai kelia klausimų apie Vertybinių popierių ir biržos komisijos gebėjimą sulaikyti turtinguosius ir galinguosius.

Patrick Pleul / Pool / AFP per „Getty Images“.


Slėpti pavadinimą

Pakeiskite pavadinimą

Patrick Pleul / Pool / AFP per „Getty Images“.


„Tesla“ generalinis direktorius Elonas Muskas kovo 22 d. dalyvauja gamybos pradžioje Tesla Gigafactory mieste Groenheide, į pietryčius nuo Berlyno, Vokietijoje. Anksčiau reguliuotojus apgaudęs milijonierius vėl atsiduria jų akiratyje, kai bando nusipirkti „Twitter“. Tai kelia klausimų dėl Vertybinių popierių ir biržos komisijos gebėjimo sulaikyti turtinguosius ir galinguosius.

Patrick Pleul / Pool / AFP per „Getty Images“.

Elonas Muskas įžeidinėjo ir menkino Vertybinių popierių ir biržos komisiją bei išreiškė visišką pasibjaurėjimą aukščiausiu Volstrito policijos pareigūnu.

Muskusas buvo vadinamas SECNiekšai„Neseniai vykusioje konferencijoje Tai paskelbė „Twitter“. Blogas manevras 2020 m. 2018 m. interviu jis pasakė: „Aš negerbiu SEC“. Šiemet „Twitter“ sukaupęs reikšmingus akcijų paketus, Muskas pavėlavęs 11 dienų pateikė reikiamus dokumentus.

„Žinote, Elonas Muskas iš esmės sako: „Ateik pas mane. Suteikiu tau drąsos“, – sako Olbanio teisės mokyklos profesorė Christine Chung. Jis dirbo SEC vykdymo skyriaus teisininku.

Nors agentūra ėmėsi kelių veiksmų prieš jį, Muskas ir toliau vadovauja SEC Jam buvo skirta milijonų dolerių bauda Daryti Kaltina jį Obligacijų sukčiavimas. A Naujausias laiškasMuskas paprašė SEC išsamiau paaiškinti jo viešus komentarus socialiniame tinkle „Twitter“ ir paaiškinti, kodėl jis laiku nepateikė privalomo atskleidimo.

Visa tai vėl įžiebia diskusijas, ar SEC turi pakankamai aštrių dantų, kad galėtų kontroliuoti tokius galingus ir turtingus vadovus kaip Muskas.

Pavėluotas padavimas yra „slam-dunk byla“ prieš Muską

Pastarasis Kasturi elgesys sukėlė daug antakių. Buvęs SEC komisaras Josephas Grundfestas teigia, kad Muskas pažeidė įstatymą, nes pavėlavo paraišką. Kai asmuo valdo daugiau nei 5% akcinės bendrovės akcijų, asmuo turi pranešti apie 10 dienų SEC, tačiau Muskas neskubėjo.

READ  Revoliucinė „Golden State Warriors“ apkabino senosios mokyklos kamuolį ir nugalėjo Lucą Dončičių bei Dalaso „Mavericks“.

„Man atrodo, kad tai labai artima „slam-dunk“ bylai, kurią rasite“, – sako Grandfestas, dabar Stanfordo teisės mokyklos profesorius. „Jauniausias SEC teisininkas gali parašyti labai galingą skundą“.

Tačiau „Grandfest“ netiki, kad per daug apmokestinti Muską už atskleidimo pažeidimą. Už nusikaltimą paprastai skiriama maždaug 100 000 USD bauda.

„Kažkam, pavyzdžiui, Elonui Muskui, tai kišeninė liepa“, – sako Grundfest. „Tai yra Chump Change. Tai šuniukai. Jūs paimate tai iš smulkių pinigų.“

Musko, turtingiausio pasaulio žmogaus, grynoji vertė siekia 227 mlrd. „Bloomberg“ milijardierių kodas.

„Tai tikrai nepakeis“, – pridūrė „Grandfest“. „Tai nepakeis elgesio. Jis juokiasi.“

Elonas Muskas, pasiūlęs nusipirkti „Twitter“ už 44 milijardus dolerių, socialinio tinklo svetainėje turi daugiau nei 96 milijonus sekėjų.

Chrisas Delmasas / AFP per „Getty Images“.


Slėpti pavadinimą

Pakeiskite pavadinimą

Chrisas Delmasas / AFP per „Getty Images“.


Elonas Muskas, pasiūlęs nusipirkti „Twitter“ už 44 milijardus dolerių, socialinio tinklo svetainėje turi daugiau nei 96 milijonus sekėjų.

Chrisas Delmasas / AFP per „Getty Images“.

The 60 minučių Interviu su Musku

2018 metais Muskas nusišypsojo SEC 60 minučių Interviu su žurnaliste Leslie Stall „Tesla“ tviteryje paklausė generalinio direktoriaus apie sprendimą atsiskaityti su agentūra.

„Aš turiu būti aiškus“, Muskas sakė interviu. „Aš negerbiu SEC. Aš jų negerbiu.“

The SEC jį padavė į teismą Už „klaidingų tviterinių žinučių“ siuntimą, kurie sukėlė „didelį rinkos sutrikimą“. Muskas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Aš svarstau galimybę „Tesla“ įsigyti privačiai už 420 USD. Jis sakė, kad tai padaryti būtų „finansiškai saugu“. SEC jį apkaltino to nepadarius.

READ  Jungtinės Valstijos ruošiasi atsisakyti vyriausybės testo atvykstantiems tarptautiniais oro keleiviais

Muskas ir Tesla susitarė mokėti po 20 milijonų dolerių, o elektromobilių gamintojas sutiko „įvesti papildomas taisykles ir procedūras, skirtas prižiūrėti Musko ryšius“. SEC naujienų pranešimas.

Tačiau toks murmėjimas nepasiteisino. Muskas viešai šmeižia SEC ir neseniai paprašė teismo atmesti jo sprendimą. Balandį federalinis teisėjas atsisakė.

Milijonai prieš milijardus ir trilijonus

Buvę SEC pareigūnai domisi, ar agentūra yra pasirengusi atnešti pasauliui pasaulį, kuriame įmonių vertė siekia trilijonus dolerių, pasaulio turtingiausi – šimtai milijardų, o tviteriai skatina akcijų rinkos judėjimus.

Kongresas įsteigė Vertybinių popierių ir biržos komisiją beveik prieš šimtmetį po to, kai daugelis amerikiečių prarado pinigus per 1929 m. akcijų rinkos žlugimą. The Pagrindinė SEC funkcija Pasak jos tinklalapio, „siekiant apsaugoti investuotojus“.

Tai turėtų būti galinga organizacija – reguliavimo ir teisėsaugos institucija. Tačiau manipuliavimo rinka ir kitų netinkamų veiksmų akivaizdoje jos galimybės yra ribotos. Pavyzdžiui, ji negali pareikšti baudžiamųjų kaltinimų.

Po 1929 m. akcijų rinkos žlugimo, kai daugelis žmonių prarado pinigus, Kongresas įsteigė Vertybinių popierių ir biržos komisiją. Pasak jos interneto svetainės, pagrindinis jos tikslas yra „apsaugoti investuotojus“.

Saulius Loebas / AFP per „Getty Images“.


Slėpti pavadinimą

Pakeiskite pavadinimą

Saulius Loebas / AFP per „Getty Images“.


Po 1929 m. akcijų rinkos žlugimo, kai daugelis žmonių prarado pinigus, Kongresas įsteigė Vertybinių popierių ir biržos komisiją. Pasak jos interneto svetainės, pagrindinis jos tikslas yra „apsaugoti investuotojus“.

Saulius Loebas / AFP per „Getty Images“.

Chungas sako, kad verta paklausti: SEC „Kad ir koks turtingas ir galingas būtumėte, ar ji savo darbą atlieka sąžiningai ir vienodai?“

Pavyzdžiui, po 2008–2009 m. finansinės krizės daugelis amerikiečių stebėjosi, kodėl generaliniai direktoriai nebuvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Nors finansų institucijos yra priverstos mokėti civilines baudas, šios baudos yra kišeninis bankams, turintiems trilijonus dolerių turto.

READ  „Boeing“ lėktuvas „Starliner“ pirmą kartą nusileido Tarptautinėje kosminėje stotyje

„Jei žmonės mano, kad rinkos yra apgaulingos arba kad rinkos yra iš esmės nesąžiningos, jūsų turtas ir galia gali nulemti, kas atsitiks su jumis, ir jie mažiau tikėtina, kad pasitikės tuo, ką rinka mums sako apie tokių įmonių, kaip Twitter, vertę“, – teigia Chungas. .

Kalbant apie išteklius, yra didelis atotrūkis tarp SEC ir vadovų bei jį reguliuojančių įmonių. Tai reiškia, kad Muskino grynoji vertė yra 100 kartų didesnė nei SEC metinis biudžetas.

„Kol visi važinėja savo sportiniais automobiliais, SEC ruošiasi vairuoti savo modelį T“, – sako Chungas.

Boop jaustukas

Nors SEC nepareiškė kaltinimų Muskui, Tesla generalinis direktorius peržengia ribas ir bandymų taisykles taip, kaip mes dar nematėme, teigia advokatas Markas Fegelis, vadovavęs SEC San Francisko regioniniam biurui.

Jis atkreipia dėmesį į neseniai „Twitter“ įvykusį Musko ir „Twitter“ generalinio direktoriaus Baracko Agarwalo susikalbėjimą.

Socialinės žiniasklaidos įmonė pradėjo keistis informacija apie tai, kaip skaičiuoja savo vartotojus, o Muskas paskelbė jaustuką iš krūties.

„Vertybinių popierių įstatymuose turime griežtų priemonių, skirtų skirti baudas už sukčiavimą“, – sako Fegelis. „Tačiau jei kas nors atsiunčia jaustuką „Boob“ ir investuotojai nusprendžia pirkti ar parduoti akcijas, vertybinių popierių įstatymai tuo metu tikrai nėra skirti juos apsaugoti.

Šis konkretus tviteris nesukėlė dramatiško „Twitter“ akcijų kainos poslinkio, tačiau buvo keli Musko tviteriai, įskaitant vieną, kuriame buvo paskelbta, kad jo sutartis su įmone buvo „sustabdoma“.

Atrodo, kad Muskas kažką išrado, sako Fegelis. Šiame naujame pasaulyje, naudodamiesi socialinės žiniasklaidos svetaine, kurią Muskas bando nusipirkti, galite suklaidinti rinkas ir tai „iš tikrųjų nepakyla iki sukčiavimo lygio“.

Žinoma, tai gali pakenkti investuotojams, tačiau pagal galiojančius įstatymus SEC negali padaryti daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.