Atogrąžų audra Aleksas su stipresniu vėju juda link Bermudų

Atogrąžų audra Alex, pirmą kartą pavadinta Atlanto uraganų sezono audra, sekmadienį liejo kai kurias Floridos dalis link Bermudų ir užtvindė kai kuriuos kelius.

Aleksas atogrąžų audros galią pasiekė po to, kai ankstų sekmadienio rytą sustiprino rytinę Floridos pakrantę.

Nacionalinio uraganų centro sinoptikai teigė, kad 8 val. ryto (1200 GMT) Aleksas pūtė didžiausiu 50 mylių per valandą (80 km/h) greičiu, o jo centras buvo 635 mylių (1020 km) atstumu į vakarus-pietvakarius nuo Bermudų.

Jis judėjo į šiaurės rytus 22 mylių per valandą (35 km/h) greičiu ir pirmadienį turėjo prasiskverbti netoli Bermudų arba į šiaurę nuo jų, ir galiojo įspėjimas apie atogrąžų audrą.

Smarkios liūtys ir vėjai šeštadienį užtvindė kai kurias Pietų Floridos dalis ir užtvindė kelią. Majamio valdžia įspėjo vairuotojus dėl kelių sąlygų, nes keli automobiliai įstrigo užlietose gatvėse.

„Tai pavojinga ir gyvybei pavojinga situacija. Keliauti tokioje situacijoje nerekomenduojama. Gerai palaukti. Grįžkite, nepaskęskite“, – sakė Majamio miestas. „Twitter“ paskelbė.

Miestas tempė ant apsemtų kelių įstrigusias transporto priemones.

Majami Bičo meras Danas Kelberis sakė, kad audra išbandė neseniai mieste įrengtą drenažo sistemą, nes klimato kaita vis labiau apsunkino potvynius žemumoje.

„Mes labai greitai judėjome vandenį, bet kai kuriose srityse, matyt, tai buvo labai sudėtinga“, – sakė Kelberis. „Kai kuriomis gatvėmis buvo sunku pravažiuoti, viena pagrindinių arterijų buvo nepravažiuojama, bet didysis vanduo sklido“.

Alex Agatha iš dalies atsidūrė po uragano Agatha Praėjusią savaitę Meksikos Ramiojo vandenyno pakrantėje apvirtus laivui, žuvo mažiausiai devyni žmonės, o mažiausiai penki dingo be žinios.

Kuboje audra nusinešė tris žmonių gyvybes, Havanoje apgadino dešimtis namų, o kai kuriose vietovėse nutrūko elektra, pranešė pareigūnai. Smarkus lietus tęsėsi šeštadienį, bet toliau nyko, nes oro sistema tolsta nuo salos.

READ  Senatorius: Vadovybė neturėjo radijo per susišaudymą Wolde mokykloje

Antradienį oficialiai prasidėjo Atlanto uraganų sezonas. Tai neįprastai ankstyva audrų sezono pradžia, bet ne precedento Floridoje.

Nacionalinis uraganų centras prognozuoja iki 10 colių (25 centimetrų) lietaus Floridos pietuose, įskaitant Florida Keys.

___

Ši audra pataiso faktą, kad ji susiformavo virš Atlanto, o ne Meksikos įlankoje, ir sumažino oficialų žuvusiųjų skaičių Meksikoje iki devynių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.