Besiveržiančios Rusijos pajėgos pasiekia pagrindinį greitkelį iš Donbaso miestų

  • Rusija siekia apsupti Ukrainos pajėgas
  • Kijevas teigia, kad puolime dalyvavo 25 batalionai
  • Vokietija sako, kad Putinas neturėtų įvesti jokių taikos taisyklių

KYIVAS / SVITLODARSKAS, Ukraina, gegužės 26 d. (Reuters). Besiveržiančios Rusijos pajėgos priartėjo prie Ukrainos karių, supančių rytus, trumpam užėmė pozicijas paskutiniame greitkelyje iš svarbiausio Ukrainos kontroliuojamo miesto ir užpuolė Ukrainos karininką. Sakė ketvirtadienis.

Rusija savo puolime rytiniame Donbaso regione subūrė tūkstančius karių, atakuojančių iš trijų pusių, bandydama apsupti Ukrainos pajėgas Siverodonetske ir Ličėje. Žlugus miestams beveik visa Luhansko provincija pateks į Rusijos kontrolę, o tai yra pagrindinis Kremliaus karo tikslas.

Luhansko provincijos gubernatorius Serhijus Gaidai pripažino Ukrainos pajėgų atitraukimą, tačiau sakė, kad paskutinis kelias iš Livjanskio ir Siverodonetsko, kertančio Šivarsko Doneco upę, buvo nekontroliuojamas Rusijos.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame interviu Qaidoi teigė, kad „apie 50“ Rusijos karių pasiekė greitkelį, jungiantį Ukrainos kontroliuojamą Baghmutą, ir „kurį laiką ten įkėlė koją. Ten jie taip pat įrengė patikros postą“.

„Į patikros postą buvo įsilaužta ir jie buvo mesti atgal. Tai reiškia, kad Rusijos kariuomenė dabar nekontroliuoja maršruto, bet apšaudo“, – pridūrė jis.

„Nuo pirmos dienos visas rajonas ir visi kariuomenės lygiai buvo atakuojami sviediniais. Daugelis mūsų įtvirtinimų buvo sunaikinti“, – sakė M.Kaidai. „Akivaizdu, kad mūsų berniukai pamažu traukiasi į labiau įtvirtintas pozicijas – turime sustabdyti šią minią.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į Ukrainos pajėgų išvedimą, sakydamas, kad kariai „gali palikti vieną gyvenvietę, galbūt dvi. Turime laimėti karą, o ne karą“.

Vakarų kariniai analitikai mano, kad karas dėl dviejų miestų gali tapti karo posūkiu, o Rusija dabar apibrėžė savo pagrindinį tikslą – užimti rytus.

READ  4 įspūdžiai iš pirmojo Bideno prezidento kelionės į Aziją

‘blaivus’

Toliau į pietus Rusijos kontroliuojami „Reuters“ žurnalistai matė Maskvos pažangos įrodymų Svitlodarsko mieste, kur anksčiau šią savaitę traukėsi Ukrainos pajėgos.

Dabar miestą tvirtai kontroliuoja prorusiški kovotojai, užėmę vietos valdžios pastatą ir ant durų pakabinę raudoną vėliavą su sovietiniu kūju ir pjautuvu.

Netoliese esančiame apleistame mūšio lauke „Reuters“ žurnalistų nufotografuotose dronuose buvo matyti daugybė griovių, vaizduojančių vešlų lauką, apsuptą apgriuvusių pastatų. Prorusiški kovotojai suko aplink apkasus.

Pastarieji Rusijos laimėjimai Donbase rodo, kad mūšio lauke pagreitis pasikeitė praėjus kelioms savaitėms po to, kai Ukrainos pajėgos išsiveržė į priekį netoli Charkovo šiaurės rytuose, po Ukrainos garnizono Mariupolyje pasidavimo.

Michaelas Kaufmanas, saugumo analitikas ir JAV centrinės CNA ekspertų grupės Rusijos tyrimų direktorius, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Naujausi Rusijos pasiekimai blaiviai patvirtina artimiausios ateities lūkesčius“.

Jis rašo, kad Rusijos kariai grasina nutraukti ukrainiečių linijas ir apsupti Ukrainos pajėgas Bopasnoje, į pietus nuo Siverodonetsko.

„Tai, kiek ši plėtra Bopasnoje kelia grėsmę bendrai situacijai Ukrainoje, priklauso nuo to, ar Rusijos pajėgos įgaus pagreitį, ar ne. Tai priklauso nuo pajėgų rezervų, rezervų ir logistikos, palaikančios šią pažangą.“

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjas Vadimas Denisenka sakė, kad padėtis buvo „labai įtempta“, nes 25 Rusijos batalionai bandė apsupti Ukrainos pajėgas. Visomis pajėgomis batalione yra apie 800 karių.

„Dabar viskas sutelkta į Donbasą.

Namai buvo nugriauti

Per tris mėnesius nuo invazijos į Ukrainą Rusija nutraukė ataką prieš sostinę Kijevą ir siekė sustiprinti pramoninio rytinio Donbaso regiono kontrolę, kuris nuo 2014 metų remia separatistų sukilimą.

READ  Išskirtinis: „Microsoft“ ir toliau naudoja „Xbox Cloud“ srautinio perdavimo įrenginį, pavadintą „Keystone“

Rusijos pažangą palaikė didžiuliai artilerijos apšaudymai. Ukrainos ginkluotosios pajėgos teigia, kad per pastarąją parą daugiau nei 40 miestų regione buvo apšaudomi ir sugriauti arba apgadinti 47 civiliai objektai, įskaitant 38 namus ir mokyklą.

Pasaulio dėmesys šią savaitę buvo sutelktas į Rusijos vykdomą Ukrainos Juodosios jūros uostų apgultį, kuri sustabdė eksportą į vieną didžiausių pasaulyje grūdų ir kepimo aliejaus tiekėjų. Jungtinės Tautos teigia, kad draudimas padidins badą visame pasaulyje.

Vakarų šalys paragino panaikinti Maskvos embargą. Rusija teigia, kad dėl maisto krizės kaltos Vakarų sankcijos Rusijai, tačiau nepaaiškina, kaip ji galėtų susieti Ukrainos uostus su karinio jūrų laivyno apgultimi.

„Mes aiškiai nepriimame šių kaltinimų. Vietoj to, kaltiname Vakarus dėl veiksmų, kurie tai paskatino“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Peskovas sakė, kad Maskva tikisi, kad Ukraina priims jos reikalavimus visose būsimose taikos derybose. Jame buvo reikalaujama, kad Kijevas priimtų Rusijos suverenitetą Maskvos Krymo pusiasalyje, kuris buvo užgrobtas 2014 metais, ir pripažintų teritorijos, į kurią pretenduoja separatistai, nepriklausomybę.

Kijevas tuos reikalavimus atmeta. Vokietijos kancleris Olafas Scholesas, kalbėdamas su aukštais asmenimis Davose (Šveicarija), pareiškė, kad Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui neturėtų būti leista diktuoti jokios taikos sutarties sąlygų.

„Įsakytos taikos nebus“, – sakė Scholesas. „Ukraina to nepriims, taip pat ir mes“.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Papildomi Maxo Hunterio reportažai Kijeve ir „Reuters“ žurnalistų Svitlodorske, Peterio Groffo, Garetho Joneso.

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.