Bidenas Japonijoje: prezidentas ketina pristatyti ekonominį planą, kaip atremti Kiniją Azijoje

Šis pranešimas yra viena iš pagrindinių savybių Apsilankymas Pitsburgo žemyne, Praeitą savaitę prasidės Pietų Korėjoje ir šią savaitę tęsis Japonijoje. Prieš pristatydamas Indijos ir Ramiojo vandenyno ekonominę sistemą, jo padėjėjai buvo vadinami IPEF, jis iškvietė Japonijos imperatorių Naruhito ir susėdo į dvišales derybas su ministru pirmininku Fumio Kishida. Tikimasi saugumo temų Atsibusti.

„Japonai, Jungtinės Valstijos yra visiškai įsipareigojusios Japonijos saugumui, ir mes kartu susiduriame su šiandienos ir ateities iššūkiais“, – sakė Bidenas per pirmąjį oficialų susitikimą akis į akį su Kishida.

„Šio vizito tikslas – sustiprinti mūsų bendradarbiavimą su kitomis regiono šalimis ir suteikti konkrečios naudos Indo-Ramiojo vandenyno regiono žmonėms“, – sakė Bidenas, padėkodamas Kishidai už prisijungimą prie JAV vadovaujamų pastangų nubausti Rusiją. Už Ukrainos okupaciją.

Bidenas buvo pasveikintas Akašos rūmuose su iškilminga ceremonija, kurios metu buvo sugroti nacionaliniai himnai ir apžiūrėta iškilminga garbės sargyba. Bidenas stebėjo, kaip žaidžia „Star Spangled“ reklamjuostė ir pridėjo ranką prie širdies.

Kinija svyravo kiekvienoje Bideno stotelėje, Dažnai neišsakytas, bet visada esantis veiksnys Jo siekis pertvarkyti JAV užsienio politiką, kad daugiau dėmesio būtų skiriama Azijai. Kai antradienį jis susitiks su atgimstančios „Quad“ grupės lyderiais, tai bus netiesioginė intencija konfrontuoti su Pekino plėtros – JAV, Japonijos, Indijos ir Australijos – pastangomis. Jo įtaka tarp kaimynų.

Ekonominė struktūra taip pat turi panašų tikslą. Nuo tada, kai tuometinis prezidentas Donaldas Trumpas pasitraukė iš JAV iš Trans-Ramiojo vandenyno partnerystės derybų, vykusių Obamos pirmininkavimo metu, JAV neturėjo konkretaus plano įtraukti šį regioną ekonomiškai.

Tuo tarpu Kinija yra laimėjusi ne vieną prekybos susitarimą su kaimynėmis ir siekė panaudoti savo ekonominę įtaką pasauliniu mastu per iniciatyvą „Juosta ir kelias“.

READ  NFL gynėjai parodoje golfe įveikė Tomą Brady ir Aaroną Rodgersą ir įveikė Patricką Mahomsą ir Joshą Alleną

Planas, kurį Bidenas paskelbs pirmadienį, nėra prekybos sandoris tradicine prasme. Ji apima su prekyba susijusį ramstį, taip pat kitas sritis, pavyzdžiui, tiekimo grandinių lankstumą, švarios energijos skatinimą ir kovą su korupcija.

Išleisdamas sistemą, Bidenas, atrodo, pripažįsta, kad neketina vėl prisijungti prie TPP, kuri netapo populiari tarp JAV įstatymų leidėjų, kuriems reikia ratifikuoti susitarimą. Vietoj to jis tikisi sukurti ekonominę sferą, kuri galėtų konkuruoti su Kinija.

Reikės įtraukti ne tik stiprius partnerius, tokius kaip Japonija ir Pietų Korėja, bet ir mažesnes šalis, ypač Pietryčių Azijoje, ir kitas šalis, kurios nėra glaudžiai susijusios su JAV.

Pirmieji schemos priešininkai siūlė mainais už prisijungimą prie schemos nedaryti nuolaidų, pavyzdžiui, mokesčių mažinimo. Bideno padėjėjai teigia, kad yra ir kitų būdų, kaip dar labiau palengvinti prekybą ir patekti į rinką, ir kad ši sistema suteikia patrauklią galimybę glaudžiai bendradarbiauti su Jungtinėmis Valstijomis. Jei ką, pirmadienio Bideno pranešimas atspindi plano rašymo proceso pradžią.

Kinija jau stipriai sureagavo į šią struktūrą, o aukšto rango ambasadorius pavadino ją „uždara ir išskirtine grupe“.

Kalbėdamas su „Air Force One“ žurnalistais per Bideno kelionę iš Pietų Korėjos į Japoniją, nacionalinio saugumo patarėjas Jake’as Sallivanas sakė, kad kritikos buvo tikimasi.

„Nesistebiu, kad Kinija susirūpinusi dėl šalių, kurios išreiškė susidomėjimą ir susidomėjimą IPEF, skaičiumi ir šalių įvairove“, – sakė jis. – Natūralu, kad jie bando rasti būdų, kaip kelti klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.