Bidenas pasirašė Indijos ir Ramiojo vandenyno prekybos susitarimą, įspėdamas apie infliaciją

Prezidentas Joe Bidenas pirmadienį pasirašė naują prekybos susitarimą su 12 Indo-Ramiojo vandenyno šalių, kuriuo siekiama sustiprinti jų ekonomiką ir įspėti amerikiečius, nerimaujančius dėl didelės infliacijos. Prezidentas sakė netikintis, kad nuosmukis JAV yra neišvengiamas

Kalbėdamas spaudos konferencijoje po derybų su Japonijos ministru pirmininku Fumio Kishida, Bidenas pripažino, kad JAV ekonomika turi „problemų“, tačiau sakė, kad jos „mažiau veiksmingos nei likusio pasaulio dalis“.

Jis pridūrė: „Tai bus vilkinimas. Tai užtruks šiek tiek laiko.“ Atsakydamas į klausimą, jis atmetė mintį, kad JAV nuosmukis yra neišvengiamas.

Jo komentarai pasirodė prieš pat Bidenui pradedant kurti Indo-Ramiojo vandenyno ekonomiką. Jo administracija teigia, kad prekybos susitarimas yra skirtas pažymėti Jungtinių Valstijų įsipareigojimą konkuruojančiai ekonomikai ir spręsti prekybos stabilumo poreikį po epidemijos ir Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltų trikdžių..

Šalys, kurios prisijungė prie Jungtinių Valstijų pagal šį susitarimą, yra: Australija, Brunėjus, Indija, Indonezija, Japonija, Pietų Korėja, Malaizija, Naujoji Zelandija, Filipinai, Singapūras, Tailandas ir Vietnamas. Kartu su JAV jie sudaro 40% pasaulio BVP.

Šalys bendrame pareiškime nurodė, kad susitarimas padės „bendrai parengti mūsų ekonomiką ateičiai“ kilus epidemijai. Ir karas Ukrainoje.

Bidenas ir Kishida prisidėjo prie Indijos ministro pirmininko Narendros Modi per pristatymo renginį, o kitų šalių atstovai pasirodė per vaizdo įrašą. Modi antradienį buvo Tokijuje, kur susitiko keturių valstybių saugumo organas „Quad“, kurį sudaro JAV, Japonija ir Australija.

Baltieji rūmai teigia, kad ši sistema padės JAV ir Azijos ekonomikai glaudžiau bendradarbiauti su tiekimo grandinėmis, skaitmenine prekyba, švaria energija, darbo apsauga ir kova su korupcija. Valstybės narės turi derėtis dėl daugiau detalių, o vadovybei sunku pasakyti, kaip šis susitarimas išpildys pažadą padėti Amerikos darbuotojams ir verslui.

Youtube vaizdo įrašo miniatiūra

Kritikai sako, kad struktūroje yra spragų. Ji nesiūlys nuolaidų būsimiems partneriams mažindama mokesčius arba suteikdama pasirašiusioms šalims didesnę prieigą prie JAV rinkų. Dėl šių apribojimų JAV struktūra nebus patraukli alternatyva Trans-Ramiojo vandenyno partnerystei, Išvykus be Jungtinių Valstijų po buvusio prezidento Donaldo Trumpo pasitraukimo. Kinija, didžiausia daugelio regiono prekybos partnerė, taip pat siekia prisijungti prie TPP.

READ  Rafaelis Nadalis nugalėjo Novaką Džokovičių ir prasibrovė į „French Open 2022“ pusfinalį

„Daugelis sąjungininkų pažvelgė į sąrašą ir pasakė: „Tai geras problemų sąrašas. Džiaugiuosi, kad dalyvauju“, – sakė Matthew Goodmanas, buvęs Nacionalinio saugumo tarybos direktorius Nacionalinėje saugumo taryboje administracijos metu. Prezidentas Barackas Obama.“ ? „Jis pasakė.

Kishida Biden buvo surengtas oficialus vyriausybės priėmimas Agasakos rūmuose su baltai apsirengusia karine garbės sargyba ir grupe priešais aikštę. Bidenas persvarstė surinktas kariuomenes ir uždėjo rankas ant širdies, kai šiek tiek nusilenkė už Amerikos vėliavos ir Japonijos standartų.

Japonijos ministras pirmininkas pareigas pradėjo eiti praėjusį rudenį ir siekia sustiprinti ryšius su JAV bei užmegzti asmeninius santykius su Bidenu. Abu lyderiai dieną užbaigė vakariene Kochuan – ikoniškame Tokijo restorane japoniško sodo teritorijoje.

Kishida jų susirinkusiems sakė, kad jai „be galo malonu“ pasveikinti Pitą Tokijuje jos prezidento pirmosios kelionės į Aziją metu. Kartu su Bidenu jis pareiškė griežtą poziciją prieš Rusiją prieš Ukrainos okupaciją, sakydamas, kad okupacija „griauna pasaulinės tvarkos pagrindus“.

Bidenas, vykstantis į penkių dienų kelionę į Pietų Korėją ir Japoniją, pavadino JAV ir Japonijos aljansą „takos ir klestėjimo Indo-Ramiojo vandenyno regione kertiniu akmeniu“ ir padėkojo Japonijai už „tvirtą lyderystę“. Į Rusiją.

Kishida palankiai įvertino naująjį Bideno prekybos susitarimą, tačiau sakė tikintis, kad prezidentas persvarstys JAV poziciją ir grąžins ją į Ramiojo vandenyno susitarimą, kurį D. Trumpas atsiėmė.

„Manome, kad pageidautina, kad JAV grįžtų į TPP“, – sakė jis.

Naujasis susitarimas sudarytas tuo metu, kai vadovybė mano, kad jis yra ant konkurencijos su Pekinu slenksčio. „Bloomberg Economics“ praėjusią savaitę paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad iki 2022 m. JAV BVP augs 2,8%, palyginti su 2% Kinijoje, kuri bando suvaldyti koronavirusą griežtai stabdydama turto gedimų problemas. Recesija sužlugdė spėliones, kad Kinija automatiškai pavers Jungtines Valstijas pirmaujančia pasaulio ekonomika.

READ  „Celtics Versus“. Heat Score, Takeaways: Bostonas vėl pakilo ir išlygino Majamio Rytų finalą 4 rungtynėse.

„Faktas, kad JAV šiemet auga greičiau nei Kinija, pirmą kartą nuo 1976 m., yra labai reikšmingas pavyzdys, kaip regiono šalys turėtų žiūrėti į tendencijų ir trajektorijų klausimą“, – pareiškė Baltųjų rūmų nacionalinis saugumas. . konsultantas Jackas Sullivanas.

Abu lyderiai susitiko su Japonijos piliečių šeimomis, kurias Šiaurės Korėja pagrobė prieš dešimtmečius. Baltieji rūmai sakė, kad Bidenas „pareiškė gilią užuojautą dėl jų kančių ir paragino Šiaurės Korėją ištaisyti šią istorinę klaidą ir pateikti išsamią ataskaitą apie 12 dingusių Japonijos piliečių“.

Indo-Ramiojo vandenyno ekonominės struktūros, dar žinomos kaip IPEF, sukūrimą Baltieji rūmai paskelbė kaip vieną iš puikių Bideno kelionės į Aziją momentų ir jo nuolatinių pastangų gerinti santykius su Ramiojo vandenyno sąjungininkais. Visa tai vykdydami vadovai atidžiai stebi augančią Kinijos ekonominę ir karinę galią regione.

JAV rugsėjį paskelbė apie naują aljansą AUKUS su Australija ir Jungtine Karalyste, kurio tikslas – gilinti saugumo, diplomatinį ir saugumo bendradarbiavimą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

JAV prezidentas daugiausia dėmesio skyrė „Quad“ – neformaliai koalicijai, kuri per 2004 m. Indijos vandenyno cunamį žuvo 230 000 žmonių. Bidenas ir kiti koalicijos lyderiai antradienį Tokijuje susitiks antrą kartą per metus.

Anksčiau šį mėnesį Bidenas Vašingtone sušaukė Pietryčių Azijos valstybių asociacijos delegatų susitikimą.

Taivanas, kuris siekė tapti IPEF sistemos nariu, nebuvo įtrauktas į vyriausybes. Pekinas būtų susierzinęs, jei Kinija būtų dalyvavusi suverenioje Taivano saloje, kurią ji teigia kaip savo.

Sullivanas teigė, kad Jungtinės Valstijos nori pagilinti savo ekonominę partnerystę su Taivanu, įskaitant aukštųjų technologijų klausimus ir puslaidininkių tiekimą.

Bidenas taip pat paskelbė griežtą įspėjimą Kinijai dėl Taivano problemos, Sakė, kad Jungtinės Valstijos atsakys kariškai, jei Kinija įsiveržtų į autonominę salą. „Tokį įsipareigojimą prisiėmėme“, – sakė Bidenas.

READ  Kolegija atidėjo posėdį iki trečiadienio, sausio 6 d

JAV pripažįsta Pekiną kaip vienintelę Kinijos vyriausybę ir nepalaiko diplomatinių santykių su Taivanu. Tačiau ji palaiko neoficialius ryšius su Taivanu, aprūpindama salą karine įranga salos saugumui, įskaitant praktinę ambasadą sostinėje Taipėjuje.

Bideno komentarai sulaukė aštraus atsako iš Kinijos, kuri teigė, kad Taivanas yra nesąžininga provincija.

Baltųjų rūmų pareigūnas sakė, kad Bideno komentarai neatspindi politikos pasikeitimo.

___

Associated Press rašytojai Jake’as Milleris ir Darlene Superville Vašingtone prisidėjo prie šio pranešimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.