Bidenas planuoja kovoti su infliacija su centrinio banko pirmininku, nes šalis nerimauja

Vašingtonas (AP) – daugiausia dėmesio skiria nenumaldomai augančioms kainomsPrezidentas Joe Bidenas antradienį pasidalijo kovos su infliacija strategija su Federalinio rezervų banko vadovu, sakydamas, kad ekonomikos likimas ir jo paties politinės perspektyvos vis labiau priklauso nuo vyriausybės centrinio banko veiksmų.

Bidenas tikėjosi, kad tai parodys rinkėjams, kad jų rūpesčiai buvo patenkinti Centrinis bankas, kuris yra labiau nepriklausomas nuo aukštesnių benzino, bakalėjos ir kitų kainų, reikalauja, kad jis atsikratytų politinio spaudimo.

Kaip ir Pitsburgas, centrinis bankas nori sulėtinti infliaciją, nestumdamas JAV ekonomikos į recesiją, o tai yra svarbiausias uždavinys didinti bazines palūkanų normas šią vasarą. Prezidentas sakė, kad neketinąs pirmauti, kaip bandė kai kurie ankstesni prezidentai.

„Mano planas kovoti su infliacija prasideda nuo paprasto pasiūlymo: gerbti centrinį banką ir centrinio banko nepriklausomybę“, – sakė Bidenas.

Naujausios Bideno pastangos parodyti savo įsipareigojimą pažaboti 8,3% vartotojų kainų svyravimus praėjusiais metais buvo užmigusios karštą pavasarį. Didėjančios dujų ir maisto kainos supykdė daugelį amerikiečių prieš vidurio kadencijos rinkimus, sukeldamos pavojų demokratų kontrolei Atstovų rūmuose ir Senate.

Bidenas neturi pasirinkimų sau. Jo ankstesnės pastangos – nuo ​​strateginių atsargų iki raginimų išleisti naftą, uosto tobulinimo ir augančių kainų tyrimų – nedavė patenkinamų rezultatų. Jo pastangas pabrėžti žemą 3,6% nedarbo lygį pakirto didelės kainos, dėl kurių auga amerikiečių nepasitikėjimas.

Tai pirmasis antradienio susitikimas po Powello patvirtinimo, praėjus dviem savaitėms po to, kai lapkričio mėnesį Pitsburgo centrinis bankas jį persvarstė. Antrą kartą Senate.

Tai taip pat reiškia Pittono pasikeitimą, nes infliacija smarkiai slegia rinkėjų mintis. 2021-ųjų balandį prezidentas pareiškė, kad „labai rimtai žiūri į tai, kad nesikalbės“ su Nepriklausomu centriniu banku ir nori vengti „nurodinėti, ką daryti ir ko nedaryti“.

READ  Senatas priėmė 40 milijardų JAV dolerių paramos Ukrainai įstatymo projektą

Baltieji rūmai kartu su centriniu banku iš pradžių vaizdavo augančią infliaciją kaip laikiną šalutinį tiekimo grandinės problemų padarinį, kai Jungtinėms Valstijoms iškilo epidemija. Respublikonų įstatymų leidėjai netruko sukritikuoti Bideno 1,9 trilijono dolerių vertės pagalbos dėl koronaviruso paketą per praėjusius metus dėl permokėjimo ekonomikai ir didelės infliacijos. Šis apibūdinimas taip pat turėjo tam tikrą įtaką tarp pirmaujančių ekonomistų, teigiančių, kad finansinė pagalba buvo didelė, o tai padėjo atgaivinti darbo rinką.

Youtube vaizdo įrašo miniatiūra

Vadovybė atšaukė savo ankstesnius pareiškimus. Iždo sekretorė Janet Yellen antradienio vakarą CNN sakė visiškai nesuvokianti netikėtų didelių sukrėtimų ir tiekimo sutrikimų įtakos ekonomikai. „Žiūrėk, aš manau, kad klydau kelyje į infliaciją“, – sakė jis. „Tačiau dabar mes pripažįstame, kad Federalinis rezervų bankas imasi veiksmų. Jie turi nuspręsti, ką daryti.“

Infliacija rodė nedidelius ženklus, tačiau iki šių metų pabaigos bus gerokai didesnė nei centrinio banko užsibrėžta 2 proc. Manoma, kad dujų kainos ir toliau kils, ypač dabar, kai ES sutiko sustabdyti 90% naftos pirkimų iš Rusijos.. Tai privers ES pirkti daugiau naftos iš kitur, antradienį naftos kainos pakils iki 115 USD už barelį.

Tai jau ketvirtasis prezidento ir Federalinio rezervo vadovo susitikimas.

Prieš susitikimą Bidenas pasiūlė jam ir Powellui dalyvauti kovojant su infliacija.

„Mano pirmtakas diskreditavo centrinį banką, o buvę prezidentai bandė netinkamai paveikti jo sprendimus augančios infliacijos laikais, – pirmadienį The Wall Street Journal sakė Bidenas. – Aš to nedarysiu. Sutinku su jų vertinimu, kad kova su infliacija yra dabar mūsų pagrindinis ekonominis iššūkis.

Priešingai, prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą užsipuolė Powellą po to, kai centrinio banko pirmininkas prižiūrėjo nuosaikų palūkanų normų kėlimą 2018 m., ir tęsė viešą kritiką, kai Powellas 2019 m. sumažino palūkanų normas.

READ  Vienos savaitės palūkanų normų kėlimas nuo 2020 m. turi staigų nuosmukį

Bideno pritarimas centrinio banko politikai – tai pozicija, kurią pakartojo GOP lyderiai Kongrese – suteikia Powellui svarbią politinę priedangą staigiems palūkanų normų kėlimams, kuriais siekiama pažaboti aukštesnes kainas. Nepaisant to, aukštesni tarifai gali sukelti atleidimus iš darbo, didesnį nedarbą ir stumti ekonomiką į nuosmukį.

Susirūpinus, kad JAV ekonomika gali pasikartoti aukštą, pastovią aštuntojo dešimtmečio infliaciją, Bideno ir Powello bendradarbiavimas reikšmingai skyrėsi nuo to meto ir kad centriniam bankui bus lengviau kontroliuoti aukštesnes kainas. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje prezidentas Richardas Niksonas spaudė Centrinio banko pirmininką Arthurą Burnsą sumažinti palūkanų normas, kad paskatintų ekonomiką prieš Niksono perrinkimo kampaniją 1972 m. Niksono įsikišimas dabar plačiai laikomas dideliu infliacijos veiksniu iki devintojo dešimtmečio pradžios.

„Štai kodėl neteisinga jį lyginti su aštuntuoju dešimtmečiu“, – sakė Sebastianas Mallaby, knygos „The Man Who’s New“ – vyresniojo kolegos iš Užsienio santykių tarybos ir buvusio centrinio banko pirmininko Alano Greenspano biografijos – autorius. „Prezidento straipsnis buvo įspūdingas, nes jis atvirai rėmė centrinį banką“.

Bidenas vis dažniau susiduria su pasauliniu iššūkiu Energijos ir maisto kainos išaugo po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasarį įsakė įsiveržti į Ukrainą. Tuo pat metu Kinija įvedė užraktus dėl koronaviruso protrūkių, kurie dar labiau įtempė tiekimo grandines. Tai lėmė rekordinę ES slaugos infliaciją ir nuosmukio riziką.

Powellas pažadėjo padidinti centrinio banko pagrindinę trumpalaikę palūkanų normą, kad ekonomika būtų vėsi, kol infliacija sumažės „aiškiai ir konkrečiai“. Tačiau šie palūkanų padidinimai sukėlė baimę, kad centrinis bankas, siekdamas sulėtinti skolinimąsi ir išlaidas, gali pastūmėti ekonomiką į nuosmukį. Dėl šio susirūpinimo per pastaruosius du mėnesius akcijų kainos smarkiai krito, nors praėjusią savaitę rinkos pakilo.

READ  Uvaldės mokyklos apylinkės policijos vadovas atostogauja po masinių šaudynių

Bidenas savo pranešime pažymėjo, kad rekordinis darbo vietų kūrimo tempas po epidemijos smarkiai sumažės, o tai rodo vidutinį 500 000–150 000 darbo vietų lygį per mėnesį. Tai ne perspėjimas apie silpnumą, o „ženklas, kad sėkmingai judame į kitą atsigavimo etapą – toks darbo vietų augimas atitinka žemą nedarbo lygį ir sveiką ekonomiką“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.