Bidenas sprogdina naftos perdirbimo gamyklas, siekdamas aukštesnių benzino kainų ir pelno

Degalų kainos, viršijančios 6,00 USD, skelbiamos 2022 m. gegužės 26 d. 76 stotyje Santa Monikoje, Kalifornijoje. REUTERS / Lucy Nicholson

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareikalavo, kad naftos perdirbimo įmonės paaiškintų, kodėl jos nepateikė į rinką per daug benzino, taip sustiprindamas jo retoriką prieš pramonę, kai kyla spaudimas dėl kylančių kainų.

Bidenas parašė laišką „Marathon Petroleum Corporation“ vadovams (MPC.N)Valero Energy Corp. (VLO.N) Ir Exxon Mobil Corp. (XOM.N) Ir skundėsi, kad jie sumažino naftos perdirbimą, kad gautų pelno Laiškas Reuters matė.

Laiškas išsiųstas Philips 66 (PSX.N)Chevron Corp. (CVX.N)B.P. (PPL) Ir apvalkalas (SHEL.L)Baltųjų rūmų pareigūnas, kuris atsisakė atskleisti savo tapatybę, sakė „Reuters“.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

„Karo metu buvo nepriimtina, kad grynos pelno maržos iš prigimties būtų siunčiamos tiesiai į Amerikos namų ūkius“, – rašė Bidenas ir pridūrė, kad dėl naftos perdirbimo trūkumo dujų kainos kils greičiau nei naftos kainos.

Rusijos invazija į Ukrainą padidino žalios naftos kainas daugiau nei 100 USD už barelį, o JAV energetikos įmonės gauna didžiulį pelną, nes degalų paklausa išlieka didelė, nepaisant brangesnių benzino.

2020 m. balandžio mėn. JAV valymo pajėgumai pasiekė 19 milijonų barelių per dieną (PPD), nes valytuvai uždarė daugelį ne pelno organizacijų užsikrėtus koronavirusu. Kovo mėn. perdirbimo pajėgumai buvo 17,9 mln. bardų per dieną, tačiau buvo pranešta apie kitus uždarymus.

JAV naftos perdirbimo gamyklos yra apdorojant kurą – šiuo metu jų efektyvumas yra 94 proc. – ir teigia, kad negali nieko padaryti, kad patenkintų Bideno reikalavimus.

READ  CDC teigia, kad Virdžinijoje buvo pranešta apie beždžionių dėžės atvejį

„Mūsų naftos perdirbimo gamyklos yra perpildytos“, – „Reuters“ sakė Bruce’as Neymeyeris, „Chevron“ strategijos ir tvarumo viceprezidentas, prieš antradienį paskelbiant Bideno laišką Niujorko energetikos pokyčių konferencijos kuluaruose.

Bidenas teigė, kad pramonės neveiklumas stabdo administracijos pastangas kompensuoti Rusijos invazijos į naftos turtingą Ukrainą poveikį.

Penktadienį prezidentas apkaltino JAV naftos pramonę, ypač „Exxon Mobil Corp XOM.N“, pasinaudojus tiekimo trūkumu, kad padidintų pelną po to, kai ataskaita parodė .nL1N2XY03V.

Infliacinės bėdos

Bidenas suintensyvina savo atakas prieš naftos įmones, dujų siurblių kainoms pasiekus rekordines aukštumas – daugiau nei 5 USD už galoną, o infliacijai pakilus iki 40 metų rekordo. [nL1N2XX1VP] Skaityti daugiau

Asmeniškai du šaltiniai, susipažinę su diskusijomis, rodo, kad Baltųjų rūmų pareigūnai kreipiasi į naftos perdirbimo gamyklas ir teiraujasi apie nebeveikiančias gamyklas ir ar yra kitų būdų padidinti laisvus pajėgumus ir benzino tiekimą.

Bideno demokratai laukė Kongreso kontrolės iki lapkričio 8 d. įvykusių vidurio kadencijos rinkimų, kai nenuspėjama besitęsianti dujų infliacija ir augantis vartotojų pyktis prisidėjo prie degalų kainų.

JAV vartotojų infliacija gegužę netikėtai išaugo, todėl metinis augimas buvo didžiausias per keturis dešimtmečius. Baltųjų rūmų pareigūnai karštai diskutuoja, kaip reaguoti į problemą, kuri, jų manymu, išnyks. Skaityti daugiau

Bidenas naftos kainų kilimą siejo su JAV vadovaujamomis sankcijomis, kurios nutraukė Rusijos energijos tiekimą iš pasaulio rinkos po invazijos į Ukrainą.

Tačiau jis kovojo su didžiosiomis naftos kompanijomis, kurios gauna rekordines pajamas iš kylančių energijos kainų ir neišleidžia šio pelno naujiems gręžimo ir perdirbimo pajėgumams investuotojams.

„Exxon šiais metais uždirbo daugiau pinigų nei Dievas“, – praėjusią savaitę sakė Bidenas.

„Exxon“ pirmojo ketvirčio pelnas išaugo daugiau nei dvigubai iki 5,48 mlrd. USD, palyginti su praėjusiais metais, ir investuotojams pranešė, kad padidins savo akcijų grąžą. Skaityti daugiau

READ  Bidenas Japonijoje: prezidentas ketina pristatyti ekonominį planą, kaip atremti Kiniją Azijoje

JAV energetikos sekretorė Jennifer Granholm planuoja surengti nepaprastąjį posėdį, kuriame būtų aptarta, kaip naftos perdirbimo įmonės galėtų reaguoti į aukštesnes kainas, o Bidenas sieks, kad naftos bendrovės kuo greičiau reaguotų.

Jis sakė, kad jie turėtų pateikti „konkrečių idėjų“, kaip padidinti naftos perdirbimą, ir paaiškinti, kodėl per pastaruosius dvejus metus jie galėjo sumažinti tokius pajėgumus.

Interviu MSNBC Granholmas sakė: „Esame karo zonoje. Naftos ir dujų kainos spartina aukštą pasaulinės infliacijos procentą.

„Mes neprieštaraujame pelnui“, – sakė Gronholmas, tačiau kai pelnas per metus padidėja 225 proc., atsitinka kažkas kita.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Trevor Hunnicutt, Jarrett Renshaw ir David Gaffen reportažas; Montuoja Sisu Nomiyama, Heather Timmons ir Marguerite Choi

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.