CDC teigia, kad Virdžinijoje buvo pranešta apie beždžionių dėžės atvejį

Rezervuota vieta, kai įkeliami straipsnio veiksmai

Virdžinijos visuomenės sveikatos pareigūnai ketvirtadienį paskelbė pirmąjį numanomą teigiamą atvejį valstijoje Beždžionių liga Šiaurės Virdžinijos moteryje, kuri neseniai keliavo į Afrikos šalį.

Virdžinijos atvejai yra tarp devynių nustatytų septyniose valstijose, ketvirtadienio rytą žurnalistams sakė Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pareigūnai. Valstybinė laboratorija nustatė atvejį, o Virdžinijos sveikatos departamentas CDC patvirtinimo laukė iki ketvirtadienio popietės.

Valstybės pareigūnai teigė, kad pacientas kelionės metu neužsikrėtė, jo nereikėjo guldyti į ligoninę ir buvo izoliuotas namuose. Sveikatos apsaugos ministerija seka artimus jo kontaktus ir juos stebi.

Valstybės sveikatos komisaras Colinas M. Greenas, nepaisant pastarojo meto nacionalinių įvykių, tvirtino, kad beždžionių dėžė yra labai reta liga Jungtinėse Valstijose ir kad Virdžinijos gyventojas, kurio testas buvo teigiamas, nekelia pavojaus visuomenės sveikatai.

„Perdavimui reikalingas glaudus kontaktas su žmogumi, turinčiu beždžionių raupų simptomų, ir virusas neparodė gebėjimo greitai plisti tarp visų gyventojų“, – sakė jis.

Kokia reto viruso beždžionių dėžutė dabar patvirtinta JAV ir Europoje?

Sveikatos departamentas praėjusią savaitę Patarė Virdžinijos medicinos paslaugų teikėjai turėtų stebėti tuos, kurie kenčia nuo beždžionių gripo, ir nedelsdami apie tai pranešti vietos sveikatos apsaugos pareigūnams.

Beždžionė yra reta, bet rimta virusinė liga, kuri paprastai prasideda karščiavimą primenančiais simptomais ir limfmazgių uždegimu, o progresuoja iki veido ir kūno išbėrimo, rašoma valstybinėse naujienose. Simptomai paprastai atsiranda praėjus 7–14 dienų po poveikio ir paprastai išnyksta per dvi ar keturias savaites.

Naujausi atvejai rodo, kad šiais metais jie pirmą kartą buvo nustatyti Jungtinėse Valstijose. Praėjusiais metais Virdžinijos pareigūnai sakė, kad kiekvienas Merilandas ir Teksasas neseniai pateikė ieškinį nigeriečiams.

Šiais metais atvejai taip pat nustatyti Masačusetse, Floridoje, Jutoje, Niujorke, Vašingtono valstijoje ir Kalifornijoje.

READ  „Celtics“ ginasi į pergalę bjauriose 5 rungtynėse prieš „Heat“.
Beždžionių gripu Europoje ir kitose pasaulio šalyse vis didėjant, sveikatos apsaugos pareigūnai susirūpinę dėl neįprasto padidėjimo. (Vaizdo įrašas: Alexa Juliana Art, Meryl Cornfield / „The Washington Post“)

„Turime spėlioti, kad gali būti tam tikras socialinis plitimas, tačiau dabar vyksta aktyvus bendravimo stebėjimas, siekiant suprasti, kaip šie atvejai sąveikavo tarpusavyje ar su kitais kitose šalyse“, – sakė CDC direktorė Rochelle Valensky. Sakė ketvirtadienis.

CDC pabrėžia „sustiprintas atsargumo priemones“ perspėjant apie beždžionių raupus

Pirmą šiais metais beždžionių dėžės atvejį Jungtinėse Valstijose praėjusią savaitę Masačusetso valstijoje nustatė gyventojas, neseniai persikėlęs į Kanadą. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad Europoje, JAV ir Kanadoje daroma nepaprasta pažanga.

Fenit Nirappil prisidėjo prie šio pranešimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.