Didžiausia gėlavandenė žuvis, kada nors sugauta Kambodžoje

Žvejas Šiaurės Kambodžoje sužavėjo tai, ką tyrėjai sako, kad didžiausia pasaulyje gėlavandenių žuvys – kažkas palyginti mažai žinomo mokslininkams.

42 metų žvejys pagavo žuvį, kuri svėrė 661 svarą – maždaug 13 pėdų ilgio – netoli atokios Mekongo upės salos, esančios Stung Tren rajone. Mokslininkų komanda iš Mekongo stebuklų tyrimo projekto padėjo pažymėti, išmatuoti ir pasverti spindulį prieš jį išleidžiant į upę. Tyrimo komanda mano, kad ji yra sveika, kai ji bus paleista, ir tikisi, kad ji išgyvens.

Žyma, skleidžianti akustinį signalą, leis tyrėjams stebėti žuvų judesius ir tikisi sužinoti daugiau apie jos rūšių elgesį Mekonge.

Užfiksavimas „parodo, kiek mažai mes žinome apie šias milžiniškas gėlavandenis žuvis“, – sakė Nevados universiteto žuvies biologas Jebas Hoganas. „Jūs turite žuvį, kuri dabar užfiksavo didžiausių gėlavandenių žuvų pasaulyje rekordą, ir mes šiek tiek žinome apie tai.“

Žvejas Maulas Tunas už kabliuko ir lyno sugavo milžinišką erškę birželio 13 d. vakare, o kitą rytą susisiekė su tyrėjais.

Mokslininkai su Mekongo stebuklais jau įrengė povandeninius imtuvus šiaurinėje Kambodžoje, vykdydami projektą, skirtą upėje stebėti migruojančias žuvis.

Hoganas, „National Geographic“ televizijos serialo „Monster Fish“ vedėjas, sakė: „Tai ypač sveika upės ilgis su giliais baseinais – 90 metrų gylio baseinais“. „Mes pradėjome sutelkti dėmesį į teritoriją kaip svarbiausią upės pratęsimą biologinei įvairovei ir žuvininkystei ir paskutinį šių didelių būtybių prieglobstį.“

Ištisus mėnesius tyrėjų komanda palaikė ryšius su vietiniais žvejais, prašydama susisiekti su jais, jei jie daug žvejos. Grupė pastaraisiais mėnesiais padėjo dar dviem pagrindiniams gėlo vandens „Stingray“ leidimams. Rekordinį spindulį pagavusiam žvejui už laimikį buvo duota rinkos kaina.

Hoganas sakė, kad apie milžinišką gėlavandenį erškėtį žinoma nedaug. Šis padaras turi „bananų dydžio“ burną be dantų, tačiau turi „pagauti juostas“, kad sutraiškytų grobį.

READ  Išėjęs į pensiją generolas atliko tyrimą dėl neatskleistos kampanijos Katarui

„Jie dugne rado krevečių, moliuskų ir mažų žuvelių. Su šia banano formos burna jie gali jas čiulpti“, – sakė Hoganas.

Mekongo įgulos nariai, Kambodžos žuvininkystės pareigūnai ir kaimo gyventojai fotografavo stebuklus su milžiniška gėlavandene sterva.

Žvejai pranešė, kad per pastaruosius du mėnesius rajone buvo sugauta trys moterys „Stingray“ žuvys, sakė Hoganas. Mokslininkai teigia, kad ši vieta galėtų būti svarbi sezoninė milžiniškų gėlavandenių erškėčių surinkimo vieta ir paauglių šuniukų žaidimų aikštelė.

Mokslininkų komanda planuoja pažymėti kelis šimtus didelių žuvų Mekongo upėje, kad geriau suprastų žuvų migraciją ir vietines buveines viršutiniame Kambodžos Mekonge.

„Hidroenergetikos vystymosi galimybė yra ten, kur sugaunami šie erškėčiai“, – teigė Hoganas. „Prieš plėtrą norime suprasti šios srities svarbą, kuri tvariai yra neįmanoma.“

Hoganas sakė, kad Kambodžos vyriausybė išreiškė susidomėjimą sukurti milžiniškų gėlavandenių erškėčių apsaugos planą.

Meekong Giant Gatefish ir kitos didelės gėlavandenės žuvys yra populiariausia Megong buveinė.

Visame pasaulyje „daugumai šių didelių žuvų gresia pavojus ir jų populiacija mažėja. Kinijos irklas buvo paskelbtas išnykusia iki 2020 m. “, – sakė Hoganas. „Turime padaryti daugiau, kad apsaugotume šias gėlo vandens buveines.“

Buvęs 646 kilogramus sveriančio milžiniško Mekongo šamo pasaulio rekordininkas buvo sugautas Mekongo upėje 2005 metais Tailande.

Taip pat yra didelių konservuotų žuvų, kurios praleidžia laiką šviežiame ir druskingame vandenyje, pavyzdžiui, „Beluga Sturgeon“.

„Tai yra didžiausių žuvų rekordas, praleidęs visą savo gyvenimą gėlavandeniame vandenyje“, – sakė Hoganas apie neseniai sugautą Ray.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.