Europos Sąjunga sutiko iš dalies uždrausti Rusijos naftos importą

„Susitarimas uždrausti Rusijos naftos eksportą į ES. Jis iš karto padengia 2/3 naftos importo iš Rusijos, sumažindamas jos karo mašinos finansavimo šaltinį“, – sakė Michaelas. Paskelbta tviteryje Pirmadienio vakaras.

„Šios sankcijos apima ir kitas drastiškas priemones: didžiausio Rusijos banko „Sberbank“ panaikinimą ir 3 Rusijos valstybinių transliacijų uždraudimą bei asmenų, atsakingų už karo nusikaltimus, įleidimą į Ukrainą“, – pridūrė jis.

Europos Vadovų Tarybos lyderiai teigia, kad ES sutiko iki šių metų pabaigos uždrausti 90 procentų Rusijos naftos importo.

Rusijos naftos tiekimas tanklaiviais bus uždraustas, o pietinė Trušpos dujotiekio dalis bus atleista. Sakė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen spaudos konferencijoje. Šiaurinė dujotiekio dalis aptarnauja Lenkiją ir Vokietiją – jos sutiko su draudimu. Pietinė dalis eina į Vengriją, Slovakiją ir Čekiją.

Van der Leyenas sakė, kad pietinis sektorius, kuris sudaro 10% Rusijos naftos importo, bus atleistas.

„Turime aiškius politinius pareiškimus iš Lenkijos ir Vokietijos, todėl mes, kaip ir kitos šalys, sustabdysime Rusijos naftą iki šių metų pabaigos. Per šį laikotarpį padengėme 90 procentų visos Rusijos naftos.

ES lyderiai antradienį vėl susitiks Briuselyje aptarti stovyklos atsako į Rusijos vykdomą Ukrainos okupaciją.

Pareigūnai pirmą kartą pasiūlė prisijungti prie JAV ir kitų uždraudus naftą Rusijai prieš mėnesį, kaip dalį šeštojo ES sankcijų dėl šalies okupacijos Ukrainoje. Tačiau sandoris atidėtas Kai kurios šalysKaip ir Vengrija, Rusija yra ypač priklausoma nuo naftos tiekimo vamzdžiais.

ES pareigūnas anksčiau CNN sakė, kad dviem trečdaliais padidinti importą iš Rusijos būtų įmanoma uždraudus visą žibalą.

Europa yra didžiausia Rusijos energijos pirkėja. Eurostato duomenimis, iki 2021 metų Rusijos žalios naftos importas sieks 27 proc. Tai yra apie 2,4 mln. barelių per dieną, rodo Tarptautinės energetikos agentūros duomenys. TEA duomenimis, į bloką vamzdynais buvo atgabenta apie 35 proc.

READ  „Internet Explorer“ kapinės Pietų Korėjoje populiarėja

Tačiau didžiausią Rusijos naftos eksporto dalį sudaro tiekimas vamzdynais į Vengriją (86%), Čekiją (97%) ir Slovakiją (100%).

– Anna Coupon iš CNN, Jamesas Frateris, Mitchellas McLaughlinas ir Hira Humayun Prisidėjo prie šio pranešimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.