FDA teigia, kad braškės gali sukelti hepatito A protrūkius

Federaliniai dietologai teigia, kad „FreshKampo“ ir „HEB“ prekės ženklų braškių pakuotės gali būti susijusios su daugiau nei tuzinu naujausių hepatito A atvejų Kalifornijoje.

Bendradarbiaudamos su FDA ir Ligų kontrolės ir prevencijos centrais, Kanados visuomenės sveikatos institutu, Kanados maisto tyrimų institutu ir valstybiniais bei vietos partneriais, JAV ir JAV dalyvavo keliuose hepatito A infekcijų protrūkiuose. .
Kanada įsigijo šviežių ekologiškų braškių su FreshKampo arba HEB etiketėmis ir pirko nuo 2022 m. kovo 5 d. iki 2022 m. balandžio 25 d.

„Jei nežinote, kokio prekės ženklo pirkote, kada pirkote braškes arba kur jas pirkote prieš užšaldydami, braškes turėtumėte išmesti“, – perspėjo FDA. Pastebėti.

Reguliavimo institucijų teigimu, braškėmis taip pat buvo prekiaujama HEB, Kroger, Safeway, Sprouts ūkininkams, Trader Joe’s, Weis Markets ir WinCo Foods. FDA gavo pranešimus apie 17 hepatito A atvejų Jungtinėse Valstijose, kai braškės pateko į parduotuvių lentynas, o daugiau nei tuzinas žmonių buvo paguldyti į ligoninę. Dauguma atvejų yra Kalifornijoje, tačiau FDA užregistravo vieną atvejį ir Minesotoje, ir Šiaurės Dakotoje.

Kanadoje 10 hepatito A atvejų ir keturios ligoninės buvo susijusios su braškėmis, praneša „Associated Press“.

Agentūros teigimu, mirčių nebuvo pranešta. Jame teigiama, kad tiriamos braškės „gali būti šio išsiveržimo ligos priežastis“. FDA tyrimas tebevyksta, todėl kiti produktai gali būti siejami su hepatito atvejais.


Ataskaitoje kaltina FDA vadovybę nesugebėjimu užtikrinti maisto saugumo

07:49

HEB pranešė, kad nuo balandžio 16 d. negavo ir nepardavė tiriamų braškių. Teksase įsikūrusi bakalėjos parduotuvė tvirtino, kad jos braškės yra saugios, tačiau teigė, kad klientai turėtų išmesti ekologiškas braškes, kurias pirko nuo kovo 5 iki balandžio 25 d.

„HEB arba Teksase nebuvo pranešta apie braškių sukeliamas ligas, susijusias su FDA tyrimu“, – sakoma bendrovės pranešime. Pranešimas sekmadienis.

FreshKampo yra Meksikos ūkininkas ir vaisių bei daržovių platintojas. Pirmadienį su įmone susisiekti nepavyko.

Hepatitas A yra infekcinis, bet gydomas virusas, kuris pažeidžia kepenis ir sukelia disfunkciją. Dauguma žmonių užsikrečia virusu nuo užteršto maisto ar vandens.

FDA teigia, kad visi, kurie jau valgė kenksmingų braškių, turėtų nedelsdami kreiptis į gydytoją ir paklausti apie hepatito vakciną.

READ  Ukraina atmeta paliaubas dėl Rusijos invazijos į rytus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.