Federalinis teisėjas atmetė Trumpo ieškinį Niujorko generaliniam prokurorui

Rezervuota vieta, kai įkeliami straipsnio veiksmai

Niujorkas – buvęs prezidentas Donaldo Trumpo atvejis Prieš Niujorko generalinį prokurorą, kuris teigė, kad jo ilgas civilinis tyrimas dėl jo verslo praktikos buvo piktnaudžiavimas valdžia, kurį reikėjo sustabdyti, federalinis teisėjas Sirakūzuose, NY, atleido.

Buvusio prezidento bandymas sustabdyti generalinės prokurorės Letidia James (D) tyrimą dėl Trumpo organizacijos ir jos santykių su kreditoriais bei mokesčių pareigūnais sulaukė JAV apygardos teisėjos Brenda K. 43 puslapių išvada, kurią penktadienį paskelbė Sunnes, buvo atmesta.

Jamesas pareiškime teigė, kad jo biuras „netrukdomas tęs šį tyrimą“ ir kad D. Trumpas stengėsi atrinkti, „kaip jam bus taikomi įstatymai“.

Trumpas padavė ieškinį Niujorko generaliniam prokurorui, siekdamas sustabdyti tyrimą dėl jo įmonės

„Teismai ne kartą aiškiai parodė, kad nepagrįsti Donaldo J. Trumpo teisiniai iššūkiai negali sustabdyti mūsų teisinio tyrimo dėl jo ir D. Trumpo organizacijos finansinių sandorių“, – sakoma Jameso pranešime.

Trumpo advokatė Alina Hubba sakė, kad sprendimas bus apskųstas ir kad teisėjas suklydo atsisakęs nepaisyti federalinio įstatymo standartų, vadinamų „jaunesniais nukrypimais“, ir to išvengtų, jei kreiptųsi į teismą valstijos teisme. Habba teisme įrodinėjo, kad Jameso pastangos buvo nepateisinamos ir kad federalinis teisėjas turėjo įsikišti, kad to išvengtų.

„Neabejojame, kad apskųsime šį sprendimą“, – sakoma Habbos pranešime. „Neįsivaizduoju situacijos, kai ponios James netinkamo elgesio ir priekabiavimo tyrimas neatitinka nesąžiningos nepilnamečių referendumo teorijos išimties.

Arthuras Engoronas, valstijos teismo teisėjas, prižiūrėjęs keletą nesutarimų tarp Jameso grupės ir Trumpo, jau atsisakė sustabdyti teismą. Engoronas pateikė Jameso praeities reikalavimus įgyvendinti muilus, su kuriais Trumpas ir kitos partijos iš pradžių nesutiko.

Trumpas padavė ieškinį Niujorko generaliniam prokurorui, siekdamas sustabdyti tyrimą dėl jo įmonės

READ  2020 m. pabaigoje Bitcoin pirmą kartą nukrito žemiau 20 000 USD

Engoronas neseniai Įžeidė Trumpą Vasarį liepė sumokėti Jamesui už įrašų nepakeitimą. Įsakymas dėl paniekos buvo atšauktas po to, kai jis įvykdė tam tikras sąlygas, susijusias su įrašų paieškos dokumentavimu, kurių, jo teigimu, dar nebuvo, nepaisant tolesnių generalinio prokuroro Trumpo prašymų.

Anksčiau D. Trumpo advokatų pateiktuose teismo dokumentuose – Jameso teiginiai per rinkimų kampaniją, kad jei būtų išrinktas, jis eis paskui D. Trumpą ir jo įmonę, diskvalifikuoja jį iš nešališko tyrimo priežiūros, o jo tyrimas buvo politiškai motyvuotas.

Trumpas teigė, kad tyrimas pažeidė jo konstitucines teises.

Trumpo advokatai jo civiliniame skunde įrodinėjo, kad „jo motyvas yra politinis priešiškumas ir persekiojimas, bauginimas ir kerštas privačiam piliečiui, kurį jis laiko politiniu priešininku“.

Baigdamas ieškinį su Manheteno apygardos prokuroru dėl jo mokesčių sąskaitų ir susijusių įrašų, Chance’as padarė išvadą, kad Trumpas prieš kelerius metus galėjo pateikti savo ieškinius federaliniam teismui. Pasiekusi Aukščiausiąjį teismą D. Trumpo apskaitos agentūra pateikė dokumentus kriminalistams.

Apygardos prokuroras prižiūri lygiagrečiai vykstantį baudžiamąjį tyrimą, ar D. Trumpas neteisėtai nepateikė klaidingų turto įvertinimų, siekdamas gauti geresnes skolų normas ir sumažinti savo mokestinę prievolę. Jameso biuras kartu su apygardos prokuratūra pateikia papildomų įrodymų.

Nors D. Trumpui nebuvo pareikšti kaltinimai, apygardos prokuroras Alvinas Brockas (D) sakė, kad tyrimas tebevyksta, net ir po to, kai anksčiau šiais metais protestuodami pasitraukė du teismo procesui vadovaujantys aukšto rango teisininkai. Alanas Weiselbergas, ilgametis Trumpo finansų vadovas, ir Trumpo organizacija praėjusiais metais buvo apkaltinti 15 metų mokesčių vengimo planu, vadovaujant Brocko pradininkui.

Trumpas neprisipažino savo kaltės dėl dviejų kaltinimų. Weisselbergas ir kompanija yra nekalti ir laukia teismo Niujorko Aukščiausiajame teisme.

READ  JT teigia, kad Shirin Abu Agle žuvo per šaudymą Izraelyje

Penktadienio nuosprendyje, kuriuo byla buvo atmesta, taip pat teigiama, kad kišimasis į Jameso bylą būtų netinkamas išrinkto pareigūno autoriteto pažeidimas. Jamesas, vyriausiasis valstijos advokatas, šią bylą pavadino viena iš daugelio buvusio prezidento pavėluotų taktikos.

Atleidimas įvyko kitą dieną po to, kai Manheteno apeliacinis teismas nurodė buvusiam prezidentui ir dviem jo vaikams – Ivankai ir Donaldui Trumpui jaunesniiesiems – stoti prieš Jameso teismą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.