Išėjęs į pensiją generolas atliko tyrimą dėl neatskleistos kampanijos Katarui

WASHINGTON. Į atsargą išėjęs keturių žvaigždučių jūrų pėstininkų generolas Johnas R. Snyderis vadovavo visiems JAV kariams Afganistane. Allenas dabar yra Vašingtono ekspertų grupės, kuri slapta darė spaudimą Kataro vyriausybei, pirmininkas. Siekė blokuoti atsargas ir įrodymus, kurių paprašė federalinė sapona Teismo dokumentai.

Teismo protokolai yra naujausi teismų ir FTB išsamaus tyrimo dėl turtingų arabų valstybių, tokių kaip Kataras, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Saudo Arabija, įtakos Vašingtonui, įrodymai.

Generolo Alleno įrašai buvo pateikti federaliniam apygardos teismui Centrinėje Kalifornijoje balandžio mėnesį kartu su prašymu išduoti generolo Alleno elektroninių ryšių kratą.

Atrodo, kad kiti bylos įrašai buvo užantspauduoti, o pareiškimas dėl orderio viešas paskelbimas galėjo būti atsitiktinis. Buvęs Jungtinių Valstijų ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Pakistane Richardas G. Generolas Allenas pateikia įrodymus, kad jis prisijungė prie Olsono slaptoje kampanijoje. Imadas Suberi, Verslo vadovas, turintis ryšių su Viduriniais Rytais.

Ponas. Juberis atlieka laisvės atėmimo bausmę Užsienio propaganda, propaganda už finansų ir mokesčių įstatymų pažeidimus, taip pat už trukdymą teisingumui. Pirmaisiais pasitraukimo iš diplomatinės tarnybos metais jis buvo nuteistas už dalyvavimą Kataro propagandinėje kampanijoje, nepaisydamas tokios veiklos draudimo. Olsonas prisipažino kaltas.

Generolo Alleno atstovas spaudai Beau Phillipsas savo pareiškime sakė: „Johnas Allenas savanoriškai bendradarbiavo su vyriausybės atliekamu šio reikalo tyrimu. Johno Alleno pastangos Katare 2017 metais yra skirtos apsaugoti JAV ir Katare dislokuoto karinio personalo interesus. Johnas Allenas už savo pastangas negavo jokio mokesčio.

Buvo teismo dokumentai Anksčiau pranešta Associated Press antradienį.

Federaliniai įstatymai reikalauja, kad bet kuris kampanija už užsienio vyriausybę užsiregistruotų teismuose. Departamentas pastaraisiais metais kovojo su Užsienio agentų registracijos įstatymo arba FARA pažeidimais. Nėra duomenų, kad generolas Allenas būtų užsiregistravęs Kataro fojė.

Federaliniai prokurorai nustatė ypatingą susidomėjimą galimais pažeidimais, susijusiais su Persijos įlankos šalimis, kurios užmezgė glaudžius ryšius su JAV verslo ir politikos veikėjais. Praėjusį mėnesį prezidentas Donaldas Trumpas buvo atleistas už tai, kad dirbo Jungtiniuose Arabų Emyratuose vadovaudamas JAV užsienio politikai. Trumpo draugas ir neoficialus patarėjas Thomas J. Teismai pateikė naują kaltinimą nagrinėjamoje byloje Barackui jaunesniajam. Trumpo administracija.

READ  CDC teigia, kad Virdžinijoje buvo pranešta apie beždžionių dėžės atvejį

Planas, aprašytas dokumentuose, susijusiuose su generolu Allenu, atsirado penkeriems metams iki D. Trumpo administracijos pradžios, netrukus po to, kai jis paliko kariuomenę ir prieš tampant Brukingso institucinio mąstymo centro pirmininku. Kataras desperatiškai bandė užkirsti kelią spaudimo kampanijoms ir sankcijoms iš savo varžovų Persijos įlankoje Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų. Sklando gandai apie galimybę Saudo Arabijai įsiveržti į žemę, p. Atrodė, kad Trumpas palaikė Saudo Arabiją ir Emyratus, o abi ginčo pusės skyrė daug pinigų, kad gautų paramą Vašingtone.

Ponas. Juberi, kaip buvo pateikta, „diplomatinę krizę laikė verslo galimybe“ ir pradėjo planuoti parduoti propagandos paslaugas Katarui. Jis neseniai paliko vyriausybę. Buvo susisiekta su Olsonu. Ponas. Kai Olsonas pateikė prašymą, buvo atvestas generolas Allenas.

„Jei galėtume tai padaryti, mums priklausytų pusė Kataro“, – sakė jis. „WhatsApp“ žinutėje, kurią Juberi cituoja, kai pateikė prašymą generolui Allenui apie jų siūlomą projektą, p. Parašė Olsonui.

2017 m. birželį generolas Allenas susitiko su aukščiausiais Kataro ir JAV pareigūnais, siekdamas išspręsti Persijos įlankos krizę. Olsonas ir p. Teismo dokumente išsamiai aprašomos kelios Juperi paskirtos savaitės ir kaip generolas Allenas matė galimybę užsidirbti pinigų. Jo dalyvavimas.

Ponas. Dokumente teigiama, kad jis sutiko keliauti į Kataro sostinę Dohą Juberi sąskaita, sumokėdamas 20 000 USD, kuriuos jis pavadino „kalbėtojo mokesčiais“. Dokumente cituojama generolo Alleno žinutė, kuria siekiama užsidirbti daugiau pinigų „sukurti tobulą susitarimą ilgalaikiams santykiams“.

Kitos dokumente minimos naujienos yra tai, kad generolas Allenas vykdo kitas verslo įmones su susijusiomis įmonėmis, iš kurių viena galėjo jam sumokėti daugiau nei 1 mln. USD komisinių. Dokumente teigiama, kad FTB nenustatė, ar jis gavo pinigus.

READ  Mičigano uraganas: gubernatorius paskelbė nepaprastąją padėtį po galingo uragano šiauriniame mieste

Per tą laiką generolas Allenas keletą kartų susitiko su JAV pareigūnais, įskaitant Kongreso narius ir į pensiją išėjusį trijų žvaigždučių generolą HR McMasterį, kuris ėjo Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas. Tačiau dokumente, kuriame cituojamas interviu su federaliniais agentais generolu McMaster, niekada nebuvo teigiama, kad generolas Allenas mokės generolui McMasteriui už jo darbą.

Per interviu praėjusį rugpjūtį generolas Allenas melavo federaliniams agentams, kurie teiravosi apie jo pastangas kampanijoje ir apibūdino jo bandymus blokuoti tyrimą, taip pat dokumentus, rodančius jo finansinį susidomėjimą ryšiais su Kataro pareigūnais.

„Alleno produktas buvo be jokių dokumentų, išreiškiančių jo finansinį susidomėjimą diplomatine krize, ir jokių dokumentų, įrodančių Juberi ir Olsono dalyvavimą“, – sakoma kratos orderyje.

Generolas Allenas yra buvęs JAV centrinės vadovybės, atsakingos už didelę bazę Artimuosiuose Rytuose ir Katare, vado pavaduotojas.

Dirbdamas Centrinėje vadovybėje jis padėjo stiprinti ryšius su aukštais Kataro lyderiais, įskaitant šalies emyrą šeichą Tamimą bin Hamadą al-Thani. 2011 m. jis buvo apdovanotas ketvirtąja žvaigžde ir iki 2013 m. vadovavo visiems JAV ir NATO kariams Afganistane.

2016 m., prieš teismo dokumentui pradedant jo kampaniją už Katarą, jis buvo generolo Alano Hillary Clinton patarėjas prezidento rinkimų kampanijoje ir tais metais kalbėjo Nacionaliniame Demokratų suvažiavime.

„Brookings“ vadovo pareigas jis pradėjo eiti 2017 m. lapkritį.

Brookingsas po vieną Didelis miestelis Universitetas buvo įkurtas daug metų prieš tai, kai generolas Allenas tapo Think Tank Dohoje pirmininku. Rugsėjo mėn., anot jo Interneto svetainėBrookingsas nutraukė santykius su Doha, dabar žinoma kaip Artimųjų Rytų pasaulio reikalų taryba.

2017 m. birželio mėn. konferencijoje p. P. sumokėti už šiuolaikinius Olsono užrašus, grupės kelionės išlaidas ir generolo Alleno kalbą. Juberi sutiko, bet reikalavo paslapties.

READ  Sraigtasparnio katastrofa Vakarų Virdžinijoje: 6 žmonės žuvo per sraigtasparnio avariją netoli 17-ojo kelio Logano grafystėje.

Pareiškime teigiama, kad generolas Allenas ieškojo kitų mokėjimo būdų. Izraelio apsaugos įmonė „Fifth Dimension“ sutiko mokėti jam 10 000 USD per mėnesį ir 1,5 procento komisinį atlyginimą už bet kokį naują verslą, kurį jis sukūrė, ir tą patį savaitgalį jis buvo skolingas Katarui už tai, kad privertė Katarą pasirašyti susitarimą. Kelionės – gali uždirbti daugiau nei 1 mln.

Elektroniniame laiške bendrovei jis rašė, kad jo patvirtinimas „gali baigtis sprendimu“.

Generolas Alanas yra Teksase įsikūrusios dirbtinio intelekto bendrovės „SparkCognition“ valdyboje ir, matyt, siekė parduoti Katarui 30 mln. USD vertės sutartį už savo paslaugas. „Santrauka yra jų rankose“, – netrukus grįžęs iš vizito generaliniam direktoriui parašė generolas Allenas.

Iš susitikimo su buvusiu generolu ir buvusiu ambasadoriumi p. Generolas Allenas pripažino, kad kampanijoje veikė kaip subrangovas, ypač po to, kai Kataro emyras ir kiti aukščiausi pareigūnai paragino Katarą išsiųsti Zubairą.

„Turėjai įeiti ir liepti man nepasilikti“, – pasakė jis. „WhatsApp“ žinutėje vyriausiajam ambasadoriui jis paklausė: „Ar generolas Allenas žino jo vietą ar statusą?

Elektroniniame laiške, kuriame prašoma pataisyti, generolas Allenas sakė, kad, remiantis teismo dokumentais, p. Jis padėkojo Juberiui už „vadovavimą“ ir apgailestavo dėl atleidimo. „Manau, kad yra daug galimybių“, – pridūrė jis.

Markas Massetti yra iš Vašingtono, o Davidas D. Kirkpatrickas taip pat pranešė iš Niujorko. Seamus Hughesas Prisidėjo ataskaita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.