Japonija yra arti jenos intervencijos

  • Japonija teigia, kad ji „nerimauja“ dėl staigaus jenos kritimo
  • „Svarstomos visos galimybės“, – sako puikus valiutos ambasadorius
  • Tokijas yra pasirengęs tinkamai reaguoti į G7 politiką
  • Jenos kritimas daro spaudimą BOJ prieš kitą savaitę vyksiantį susitikimą
  • Analitikai mato mažesnę intervencijos galimybę, keičiasi BOJ politika

Japonijos vyriausybė ir centrinis bankas penktadienį pareiškė susirūpinę dėl reto jenos vertės kritimo. Sumažėjimas per metus.

Ataskaitoje pabrėžiamas augantis politikos formuotojų susirūpinimas dėl galimos žalos silpnėjančiai Japonijos ekonomikai ir staigaus jenos nuvertėjimo, turinčio įtakos verslo veiklai ir vartotojams.

Tačiau daugelis rinkos dalyvių įtaria, kad G7 narė Japonija netrukus pasitrauks, kad tiesiogiai blokuotų jeną – diplomatinį ir brangų žingsnį, kuris paskutinį kartą buvo įvykdytas prieš 20 metų.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Po Japonijos banko (BOJ) susitikimo vyriausiasis pinigų diplomatas Masato Kanda žurnalistams sakė, kad Tokijas „lanksčiai reaguos į visas galimybes“.

Jis atsisakė pasakyti, ar Tokijas galėtų derėtis su kitomis šalimis, kad kartu įeitų į rinką.

G7, kurios narė yra Japonija, teigė, kad rinkos turėtų nustatyti valiutų kursus, tačiau grupė laikosi ilgalaikės politikos glaudžiai koordinuoti valiutos judėjimą ir leisti pernelyg dideliems ir nereguliariems valiutos kurso svyravimams paveikti augimą.

„Pastebėjome staigų jenos nuosmukį ir esame susirūpinę dėl pastarojo meto valiutų rinkos pokyčių“, – sakoma Finansų ministerijos, BOJ ir Finansinių paslaugų agentūros bendrame pareiškime, paskelbtame po jų vadovų susitikimo.

„Mes glaudžiai bendradarbiausime su kiekvienos šalies pinigų institucijomis ir prireikus atitinkamai reaguosime“, – teigiama ataskaitoje, atitinkančioje G7 politiką.

Visų trijų įmonių pareigūnai retkarčiais susitinka, kad įspėtų rinkas apie staigius rinkos pokyčius. Tačiau retai kada išleidžiamas bendras pareiškimas su atviru įspėjimu apie valiutos pokyčius.

READ  „Boeing“ į nepilotuojamą bandomąją misiją paleido astronautų kapsulę „Starliner“.

Po pranešimo jenos kursas dolerio atžvilgiu trumpam pakilo iki 133,37 jenos, per sesiją pakilo 0,7% ir išliko ties 133,67.

„Jei jena nukris žemiau 135 ir pradės kristi, Tokijas gali įsikišti. Tada Tokijui tikrai reikia įsikišti“, – sakė Tokijo Itoch ekonominių tyrimų instituto vyriausiasis ekonomistas Atzushi Dakota.

„Tačiau Vašingtonas neprisijungs, todėl tai bus atskira intervencija. Kalbant apie JAV, prisijungti prie Tokijo intervencijoje tikrai nėra jokios naudos.“

Ši nuotrauka daryta 2015 m. gruodžio 15 d. Seule, Pietų Korėjoje. REUTERS / Kim Hong-Ji

Staigus jenos nuosmukis jau padidino žaliavų kainas, padidino namų ūkių pragyvenimo išlaidas ir padarė spaudimą BOJ kovoti su augančia infliacija.

Tiek BOJ, tiek JAV Federalinis rezervų bankas kitą savaitę planuoja surengti politikos posėdžius.

Kadangi Japonijos ekonomika yra daug silpnesnė nei jos bendraamžių, tikimasi, kad BOJ kitą savaitę išlaikys itin lengvą politiką. Tačiau, nors tai gali paskatinti tolesnį jenos nuvertėjimą, ji susiduria su dilema – laikytis mažesnių tarifų.

„Nemanau, kad šiandieninė ataskaita turės tiesioginės įtakos BOJ politikos susitikimui kitą savaitę“, – sakė „JPMorgan Securities“ vyriausiasis Japonijos ekonomistas Hiroshi Ugai. „BOJ gali daryti ribos.“

Intervencijos kliūtis yra didelė

Skirtingai nuo kitų pagrindinių centrinių bankų, kurie žada agresyvius palūkanų normų kėlimus, siekdami kovoti su infliacija, BOJ yra pasiryžusi išlaikyti žemas pasikartojančias palūkanų normas, todėl Japonijos turtas tampa mažiau patrauklus investuotojams.

Dėl didėjančio politikos skirtumo jenos kursas dolerio atžvilgiu nuo kovo ir sausio mėn. pradžios padidėjo 15%. 2002 m. 31 d., 135,20 pėdų. Tai bus žemiausias lygis nuo 1998 m. spalio mėn.

Pabrėždamas didėjantį visuomenės jautrumą didėjančioms pragyvenimo išlaidoms, BOJ gubernatorius Haruhiko Kuroda buvo priverstas atsiprašyti už tai, kad prieš dieną antradienį pasakė, kad šeimos sutiks su kainų padidinimu. Skaityti daugiau

READ  Besiveržiančios Rusijos pajėgos pasiekia pagrindinį greitkelį iš Donbaso miestų

„Vienintelis dalykas, galintis sulėtinti nuvertėjimo tempą, yra politikos pakeitimas, tačiau dabar nėra jokių požymių, kad Japonijos bankas nerimauja dėl infliacijos ar jenos sumažėjimo poveikio“, – sakė jis. Singapūro banko pinigų strategijos specialistas.

„Šis (bendras pareiškimas) yra žodinis įsikišimas ir aš nežinau, ar jis prilygsta kokiam nors veiksmui ir neturės jokios įtakos jenai“, – pridūrė jis ir pridūrė, kad egzistuoja kliūtis realiam įsikišimui į užsienio valiutą. Rinkos yra labai aukštos.

Kadangi ekonomika tampa vis labiau priklausoma nuo eksporto, Japonija istoriškai daugiausia dėmesio skyrė staigaus jenos kurso kilimo kontrolei ir saujelei prie jenos kritimo.

Paskutinį kartą Japonija įsikišo siekdama paremti savo valiutą 1998 m., kai Azijos finansų krizė sukėlė jenų išpardavimą ir greitą kapitalo nutekėjimą iš regiono. Prieš tai Tokijas įsikišo į jenos kritimo problemą 1991–1992 m.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Tetsushi Kazimoto ir Leica Kihara pranešimas; Papildomi Contoro Gomia ir Danielio Lucinko pranešimai; Redagavo Kim Gokil

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.