Kas atsitiko 108-ąją karo Ukrainoje dieną

Jevgenijus Šmilkas sekmadienį grįžta į darbą. Kad tai padarytų, jis iš McDonald’s marškinėlių ištraukė pažįstamą M raidę ir savo McDonald’s švarkelyje uždengė M raidę Rusijos vėliavos pleistru.

Maskvos restorane įrangą prižiūrintis p. Šmilkinas pažadėjo: „Tai bus tos pačios bandelės“. – Kitu vardu.

„McDonald’s“ restoranai Rusijoje šį savaitgalį vėl atsidaro, tačiau be „Auksinės arkos“. Po Amerikos greito maisto įmonės Ištrauktas šį pavasarį Prezidentas Vladimiras V dėl Ukrainos. Protestuodamas prieš Putino invaziją, Sibiro naftos bosas nupirko 840 Rusijos parduotuvių. Jis teigė, kad kadangi beveik visi ingredientai yra iš šalies, restoranai ir toliau galėtų patiekti tą patį maistą.

Lošimas gali pasiteisinti – tai pabrėžia stebinantį Rusijos ekonomikos sulėtėjimą, kai susiduria su viena rimčiausių kada nors Vakarų įvestų sankcijų. Trys su puse mėnesio iki karo, sankcijos – ir Vakarų įmonių potvynis Savo noru išvyko iš Rusijos – nepavykus visiškai išardyti ekonomikos ar p. Sukėlė žmonių pasipriešinimą Putinui.

Rusija, p. 22-eji V. Putino valdymo metai buvo skirti integruojantis į pasaulio ekonomiką. Nelengva išnarplioti verslo santykius, kurie tokie dideli ir persipynę.

Žinoma, sankcijų poveikis bus gilesnis ir platesnis, o jų padariniai ims ryškėti. Pragyvenimo lygis Rusijoje jau smunka, teigia ekonomistai ir prekybininkai, o padėtis dar blogės, nes mažėja importo atsargos ir vis daugiau įmonių praneš apie atleidimus.

Kai kurios pačios Rusijos pastangos gali būti žemesnės nei Vakarų standartai. Pirmasis „Lada Granta“ modelis po užtvaru – rusiškas sedanas, kurį šį pavasarį bendrai pagamino prancūzų automobilių gamintojas „Renault“ – trečiadienį nuriedėjo nuo surinkimo linijos netoli Volgos esančioje gamykloje, be oro pagalvių ir modernių taršos kontrolės priemonių. Arba stabdžių antiblokavimo.

skola…Maksimas Šipenkovas / EPA per „Shutterstock“.

Tačiau ekonomikos nuosmukis nebuvo toks greitas, kaip kai kurie ekspertai tikėjosi po vasario 24 d. invazijos. Infliacija tebėra aukšta – 17 procentų, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bet sumažėjo nuo aukščiausios per 20 metų balandį. Kruopščiai stebimas gamyklos veiklos matas, S&P pasaulinis pirkimo vadybininkų indeksas, Parodyta Rusijos gamyba gegužę išsiplėtė pirmą kartą po karo.

READ  Vienos savaitės palūkanų normų kėlimas nuo 2020 m. turi staigų nuosmukį

Už teigiamų naujienų p. Tarp jų svarbu: aukštesnės energijos kainos, nors Kremliui leidžia finansuoti karą, kelia pensijas ir atlyginimus, kad nuraminti eilinius rusus. Šalies pajamos iš naftos Yra pakilę Šiemet 50 proc.

Papildomai, Efektyvus centrinio banko darbas Po invazijos finansų rinkose kilo panika ir rublis padėjo atsigauti po pradinio nuosmukio. Parduotuvių lentynos dažniausiai yra sukauptos dėl daugybės atsargų ir alternatyvių importo maršrutų per tokias šalis kaip Turkija ir Kazachstanas bei mažo Rusijos vartotojų pirkimo.

Netgi naujoji „Lada Granda“ yra daug žemesnė, nei tikėjosi publika: nepaisant pašalinių komponentų trūkumo, jis vis tiek komplektuojamas su vairo stiprintuvu ir elektra valdomais langais.

„Viskas nėra taip blogai, kaip tikėtasi“, – rašoma Rusijos automobilių tinklalapyje Paskelbta.

Sustiprindama jo istoriją, kad Rusijos ekonomikos išlikimas, Rusija atsilaikys prieš Vakarų pasiryžimą ją sunaikinti. Ketvirtadienį jis susitiko su jaunais verslininkais miesto rotušės stiliumi, o tai buvo paskutinis bandymas sudominti juos, kaip veikia ekonomika ir kaip vyksta užsienio prekyba, net kai jis kariauja. Jis pabrėžė, kad nors Vakarai neprekiauja su Rusija, kitos pasaulio dalys prekiauja.

skola…Michaelo Mitzelio baseino nuotrauka

„Uždaros ekonomikos neturėsime“, – sakė jis. Putinas paklausė moters apie sankcijų pasekmes. „Jei kas nors bando mus kontroliuoti, jie valdo save“.

Turtingiesiems prabangos prekės ir „iPhone“ vis dar yra plačiai prieinami, tačiau brangesni iš Artimųjų Rytų ir Centrinės Azijos į Rusiją gabenami. Vargšai smarkiai nukentėjo dėl kylančių kainų, tačiau praėjusį mėnesį p. Jiems bus naudingos V. Putino paskelbtos pensijos ir 10 procentų padidintas minimalus atlyginimas.

Labiausiai nuo ekonomikos nuosmukio nukentėjo miesto vidurinė klasė. Užsienio prekių ir paslaugų dabar vis sunkiau rasti, Vakarų darbdaviai išvyksta, o keliauti į užsienį darosi vis sunkiau ir brangiau.

Tačiau Maskvos valstybinio universiteto socialinės ir politinės geografijos ekspertė Natalija V. Zubarevičius pastebi, kad daugelis viduriniosios klasės rusų neturi kito pasirinkimo, kaip tik prisitaikyti prie žemesnio pragyvenimo lygio: jo vertinimu, mažiausiai pusė Rusijos viduriniosios klasės žmonių dirba valstybinėse ar valstybinėse įmonėse.

READ  Pete'as Arredondo: Uvaldės miesto taryba atmeta mokyklos rajono policijos viršininko prašymą atostogauti iš būsimų posėdžių

„Sankcijos nesustabdys karo“, – interviu telefonu sakė M. Zubarevičius. „Rusijos visuomenė tai toleruos ir pakeis, nes supranta, kad nėra galimybės daryti įtakos valstybei“.

Chrisas Weiferis, pagrindinis ekonomikos patarėjas, kuris ilgą laiką daugiausia dėmesio skyrė Rusijai, praėjusią savaitę išplatino savo klientams laišką, kuriame sakoma: „Kai kurios mūsų ankstesnės prielaidos yra klaidingos“. Pranešime teigiama, kad infliacija ir ekonomikos susitraukimas tapo ne tokie dideli, nei tikėtasi. Jo įmonė „Macro-Advisory Eurasia Strategic Consulting“ patikslino savo prognozę ir šiais metais parodys nedidelį BVP nuosmukį – 5,8 proc. daugiau nei 7 proc. – ir prognozuoja užsitęsusią nuosmukį kitais metais.

Duodamas interviu telefonu p. Weiferis Rusijos ekonominę ateitį apibūdino kaip „lėtesnę, trapesnę“, mažesnes pajamas, tačiau pagrindinės prekės ir paslaugos vis dar egzistuoja. Pavyzdžiui, didelė sulčių įmonė Įspėjo Klientai teigia, kad dėl importuoto rašalo trūkumo visos jo dėžutės greitai taps baltos.

skola…Natalija Kolsnikova / Agentūros France-Press – Getty Images

„Ekonomika dabar juda beveik į stagnaciją, kur ji gali išvengti nuosmukio“, – sakė jis. „Tai labai elementarus ekonominės egzistavimo etapas, kurį Rusija gali tęstis kurį laiką“.

Penktadienį, stabilizuojantis infliacijai, Rusijos centrinis bankas sumažino bazinę palūkanų normą iki 9,5 procento – lygio prieš invaziją. Vasario 28 d., siekdamas palengvinti finansų krizę, bankas jį padidino iki 20 proc. Rublio kursas šiuo metu yra didžiausias per ketverius metus, po to, kai per kelias dienas po invazijos nukrito jo vertė.

Viena iš nenuspėjamo rublio stiprumo priežasčių yra augantis pasaulinis energijos poreikis nuo maro. Vien birželį Rusijos vyriausybė tikisi daugiau nei 6 mlrd. Sakė Praeitą savaitę.

Tuo pačiu metu Rusijos vartotojai išleidžia mažiau – ir Rusijos įmonėms suteikiama laiko paspartinti rublio kursą ir nustatyti naujus importo maršrutus.

Tačiau Rusijos pareigūnai pripažįsta, kad ekonomikai dar laukia sunkesni laikai. Centrinio banko vadovė Elvira Nabiullina penktadienį sakė, kad „sankcijų poveikis nebuvo toks stiprus, kaip iš pradžių bijojome“, ir pridūrė, kad „dar per anksti teigti, kad visas sankcijų poveikis išryškėjo“. .

READ  Bidenas sprogdina naftos perdirbimo gamyklas, siekdamas aukštesnių benzino kainų ir pelno

Pavyzdžiui, neaišku, kaip Rusijos įmonės gali gauti mikroschemų, naudojamų įvairiuose gaminiuose. P. su verslininkais. Putino susitikime vienas kūrėjas sakė esąs „labai susirūpinęs dėl mūsų mikroelektronikos“.

Ponas. Putinas: „Aš taip pat. Nuoširdus „

skola…Maksimas Šemetovas / „Reuters“.

Ryšiai, sieję Rusijos ekonomiką su Vakarais, neveikia dešimtmečius, kartais daugiau nei šimtmetį. Nacionalinis vežėjas „Aeroflot“ įsigijo naujus „Boeing“ ir „Airbus“ reaktyvinius lėktuvus ir sukūrė save kaip patogų transportavimo lėktuvą žmonėms, keliaujantiems tarp Europos ir Azijos. Uralo kalnuose gamykla kartu su vokiečių gamintoju Siemens gamino modernius traukinius, kurie pakeistų surūdijusias sovietų atsargas.

Uždraudusi naudotis Europos oro erdve, „Aeroflot“ dabar daugiausia dėmesio skiria vidaus maršrutams ir stengiasi pereiti prie rusiškų orlaivių – tai tęsiasi daugelį metų. „Siemens“, kuri 1850-aisiais sukūrė telegrafo linijas visoje Rusijos imperijoje ir padėjo šaliai įžengti į pramonės erą, praėjusį mėnesį paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos.

„Sankcijos smaugia ekonomiką, ir tai neįvyks iš karto“, – sakė Ivanas Fedikovas, vadovaujantis Rusijos rinkos konsultacijų bendrovei „Infoline“, kuri konsultuoja įmones, kaip išgyventi esant dabartiniams apribojimams. „Mes tik 10-15 procentų žinome apie jų poveikį.“

Tačiau kalbant apie maistą, Rusija vis dar yra pasiruošusi. Kai 1990 metais Sovietų Sąjungoje atsidarė McDonald’s, amerikiečiai turėjo atvežti viską. Sovietinės bulvės buvo per mažos kepti, todėl turėjo pirkti savo rozetinių bulvių sėklas; Tarybiniai obuoliai maišui netiko, todėl įmonė juos importavo iš Bulgarijos.

skola…Per Reuters

Tačiau iki šių metų „McDonald“ išvykimo jo Rusijos parduotuvės beveik visą savo produkciją gaudavo iš Rusijos tiekėjų. Taigi, kai „McDonald’s“, Joje Rusijoje dirbo 62 000 darbuotojųKovo mėnesį Aleksandras Kovoras, vienas iš jos savininkų Sibire, paskelbė sustabdysiantis veiklą, nes negali „atdaryti savo 25 restoranų“, nes „negali ignoruoti nereikalingų žmonių kančių Ukrainoje“. Praėjusį mėnesį jis už neskelbiamą sumą nusipirko visą „McDonald’s“ Rusijos verslą.

Sekmadienis – Rusijos diena, patriotinė šventė – 1990 metais Maskvos Puškino aikštėje jis vėl atidaro 15 parduotuvių, įskaitant buvusį vyriausiąjį McDonald’s. Tūkstančiai sovietų išsirikiavo populiariai Dėl Vakarų skonio. Tinklas veiks su nauju prekės ženklu, kuris dar nebuvo išleistas, nors buvo išleistas naujas logotipas, kuris, kaip teigiama, reprezentuoja mėsainį ir gruzdintas bulvytes.

Pagal meniu, maišos rudos spalvos vadinamos rusišku pavadinimu Nutekėjo Rusijos bulvariniam žurnalui. Be to, kadangi slaptasis padažas yra patentuotas, Big Mac nebus siūlomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.