Naujasis galingas NASA kosminis teleskopas smogia didesnį mikrometrą nei tikėtasi

Į Jameso Webbo kosminį teleskopą, naują galingą NASA kosminę laboratoriją, gegužės pabaigoje buvo pataikytas didesnis mikrometras, nei tikėtasi, todėl buvo aptikta žala vienai iš 18 pirminių erdvėlaivio stiklo sekcijų. Poveikis yra toks, kad misijos komanda turės pataisyti po smūgio atsiradusias nuolaužas, tačiau NASA teigia, kad teleskopas „vis dar veikia tokiu lygiu, kuris viršija visus darbo reikalavimus“.

NASA James Webb kosminis teleskopas arba JWST yra neįtikėtinai galingas agentūros naujos kartos kosminis teleskopas. Sukurta matyti tolimas visatos dalis Taip pat atsigręžkite į žvaigždes ir galaktikas, susiformavusias po Didžiojo sprogimo. Tai kainavo NASA Pastatyti beveik 10 mlrd Ir baigti daugiau nei du dešimtmečius. Tačiau 2021 m. Kalėdų dieną Pagaliau teleskopas buvo išsiųstas į kosmosąKur dingo Sudėtingiausias poveikio procesas Prieš Galutinį tikslą jis pasiekia maždaug 1 milijono mylių atstumu nuo Žemės.

Nuo pat įkūrimo JWST jau buvo paveiktas mažiausiai keturių skirtingų mikrometrų. Pagal NASA tinklaraščio įrašą, Bet jie visi yra maži ir maždaug tokio dydžio, kokio tikisi NASA. Mikrometeroidas paprastai yra maža asteroido dalis. Paprastai mažesni nei smėlio grūdeliai. Ataka prieš JWST gegužę buvo didesnė nei agentūra, nors bendrovė nenurodė tikslaus jos dydžio. NASA pripažįsta, kad streikas tarp gegužės 23 d.

Tikimasi, kad NASA JWST per visą savo gyvavimo laikotarpį nukentės nuo mažų kosminių dalelių; Greitai judantys kosminės uolos taškai yra neišvengiama gilios erdvės aplinkos ypatybė. Tiesą sakant, NASA sukūrė teleskopo paauksuotus akinius Atlaikyti smūgius Dėl mažų kosminių šiukšlių laikui bėgant. Aviacijos ir kosmoso bendrovė taip pat atliko modeliavimo ir grindų bandymų derinį su stiklo pavyzdžiais, kad nustatytų, kaip geriausiai sustiprinti veidrodžius, kad jie atlaikytų mikrometeroidinius smūgius. Tačiau NASA tvirtina, kad modeliai, kuriuos jie naudojo šiems modeliavimams, neturėjo tokio didelio mikrometro ir kad jis „viršija to, ką išbandė antžeminė plokštė“.

READ  Europos akcijos vėl kyla, o tai padėjo Kinijos kainoms judėti protingai

Tačiau tai visiškai nestebina. „Mes visada žinojome, kad žiniatinklio orai turėtų sudaryti erdvės aplinką, kurią sudaro intensyvi ultravioletinė šviesa ir saulės įkraunamos dalelės, kosminiai spinduliai iš svetimų galaktikos šaltinių ir retkarčiais mikrometrų atakos mūsų saulės sistemoje“, – sakė Paulas Geithneris. NASA erdvėlaivis „Goddard“, sakoma oro uosto projekto vadovo pavaduotojo pranešime.

JWST pirminis stiklas bandomas Žemėje
Nuotrauka: NASA

Jei NASA pamatys, kad jie ateina, inžinieriai turės galimybę paversti JWST stiklą ir instrumentus nuo kosminių šiukšlių lietaus. Tačiau problema ta, kad šis mikrometras nėra lietaus dalis, todėl NASA mano, kad tai yra „neišvengiamas įvykis“. Tačiau agentūra kuria inžinierių komandą, kuri sugalvotų būdus, kaip išvengti arba sušvelninti tokio masto mikroskopinių atakų padarinius. Kadangi JWST yra toks jautrus, teleskopas padės NASA geriau suprasti, kiek mikrometrų yra gilios erdvės aplinkoje.

Nepaisant streiko, NASA išliko optimistiškai nusiteikusi dėl JWST ateities. Pasak tinklaraščio, pradinis Webb gyvenimo rezultatas vis dar yra didesnis nei tikėtasi, o laboratorija gali visiškai įgyvendinti mokslą, sukurtą tam pasiekti, rašoma tinklaraštyje. Inžinieriai gali pataisyti pažeistą stiklą, kad panaikintų duomenų sugadinimą. Misijos komanda tai jau padarė ir laikui bėgant toliau dirbs su stiklu, kad pasiektų geriausių rezultatų. Atliekant naujus stebėjimus ir besivystantiems įvykiams, tai vyksta per visą planuojamą JWST 5–10 gyvenimo metų laikotarpį. Tuo pačiu metu, NASA perspėja, kad inžinieriai negali visiškai atšaukti streiko poveikio.

NASA inžinieriai turėjo padaryti JWST neįtikėtinai stiprų, nes teleskopas yra kosmose. Skirtingai nei jo pirmtakas, Hablo kosminis teleskopas, kuris šiuo metu skrieja aplink Žemę, JWST nėra sukurtas taip, kad jį būtų galima naudoti. Tai yra, jei erdvėlaivyje yra kokių nors reikšmingų lūžimų, inžinieriai turi pataisyti būdą, kaip jį pataisyti nuo žemės. JWST šiuo metu neturi galimybės siųsti žmonių ar roboto erdvėlaivio, kad jie prisiderintų. Tai reiškia, kad JWST turės gyventi su šiek tiek pažeistu stiklu, kol jo misija bus baigta, o NASA tikisi, kad laikui bėgant erdvėlaivis bus veikiamas daugiau šiukšlių.

Tuo tarpu streikas neturėjo įtakos JWST tvarkaraščiui. Tiesą sakant, naujienos apie šį mikrometeroidą ateina mėnesį prieš pagrindinį darbo etapą. Per pastaruosius kelis mėnesius kruopščiai išmatavus JWST įrangą ir tvarkingai sulygiavus erdvėlaivio veidrodžius, misijos komanda ruošiasi išleisti pirmuosius spalvotus JWST vaizdus liepos 12 d. NASA nesako, kaip atrodys vaizdai, tačiau jie turėtų būti įspūdingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.