Naujausias Rusijos ir Ukrainos karas ir Želenskio naujienos: tiesioginiai pranešimai

Dešimtmečius vamzdynu iš Rusijos tiekiama žalia nafta tekėjo į didžiulę perdirbimo gamyklą pramoniniame Švedto mieste prie Oderio upės Vokietijoje, kurioje dirba tūkstančiai darbuotojų ir kuri yra patikimas benzino, reaktyvinių degalų ir šildymo kuro šaltinis Berlyno gyventojams. .

Dabar ES valstybės narės sunkiai susitaria Naftos draudimo sąlygos Siekdama nubausti Maskvą už invaziją į Ukrainą, „Schweitz“ naftos perdirbimo gamykla tapo pagrindine kliūtimi Vokietijos pastangoms nutraukti pasitikėjimą Rusijos nafta. Ši galimybė padidino 1200 naftos perdirbimo gamyklos darbuotojų supratimą.

Trečdalį savo naftos Vokietija priklauso nuo Rusijos.

Vaizdo įraše, kurio tikslas buvo paaiškinti situaciją vokiečiams, p. Hebekas pasakė. Didžioji dalis rusiškos naftos gaunama iš Švarco naftos perdirbimo gamyklos.

Ši naftos perdirbimo gamykla yra simbolis, kaip stipriai Vokietijos naftos ir dujų poreikiai yra susieti su milžiniškais energijos eksportuotojais Rytuose. PCK naftos perdirbimo gamykla, kurios šaknys Rytų Vokietijoje pavadintos valstybinės Petrolchemisches Kombinat arba Petrochemijos kombinato vardu, priklauso Rusijos valstybinei naftos įmonei „Rosneft“. Jis prijungtas prie sovietmečiu nutiesto „Trushpa“ vamzdyno – vienu ilgiausių pasaulyje, iš Sibiro gręžinių į Vakarų Europą atnešančio naftą.

Tai yra esminė Vokietijos energijos poreikių dalis, gaminanti kurą netoliese esančioms vietovėms, įskaitant Berlyną ir Lenkiją, didžiausius Vokietijos miestus. Ar yra pakankamai naftos, kad būtų galima pakeisti 12 milijonų tonų žalios naftos, kuri kasmet apdorojama šiauriniame skvote per Vokietijos ir Lenkijos uostus, yra tik dalis paslapties, sakė Rosneft ir pridūrė, kad Vokietijos pareigūnai nėra suinteresuoti eksploatuoti naftos perdirbimo gamyklą. . Ne rusiška nafta.

skola…Philip Singer / EPA, per Shutterstock

Siekdamas išspręsti šią problemą, Vokietijos parlamentas praėjusią savaitę patvirtino įstatymą, pagal kurį būtų lengviau konfiskuoti esminę infrastruktūrą, priklausančią užsienio nuosavybėn, kad būtų išvengta nacionalinės ekstremalios situacijos. Vokietijos pareigūnai teigia, kad naujasis įstatymas leis Berlynui užtikrinti, kad Berlynas tiektų pakankamai naftos, kol bus rasta kita bendrovė, pirksianti „Rosneft“ akcijas.

READ  Išskirtinis: „Microsoft“ ir toliau naudoja „Xbox Cloud“ srautinio perdavimo įrenginį, pavadintą „Keystone“

Lukštas, didžiausia Europos energetikos bendrovė, turinti 37,5 proc. PCK akcijų, neseniai pareiškė, kad rems naftos perdirbimo gamyklą, kad ji „išlaikytų tiekimą regionui net ir ekonominių nuostolių sąskaita“. Praėjusiais metais „Rosneft“ siekė parduoti savo dalį lukšto perdirbimo gamykloje, o „Rosneft“ – pirkti, tačiau politinius ir strateginius užsienio investicijų aspektus sverianti Vokietijos ūkio ministerija dar nepatvirtino sandorio.

Kita energetikos įmonė „Alkmeen“ Dalis Liwathon Group, privačios Didžiosios Britanijos energetikos holdingo bendrovės, išreiškė susidomėjimą investuoti į Schwedt. „Mes galime užtikrinti saugumą ir visapusį PCK perdirbimo gamyklos platinimo per Vokietijos uostus panaudojimą be vyriausybės subsidijų“, – sakoma Alcmene el.

skola…Katherine Stretcher „The New York Times“.

Prezidentas Olafas Scholesas aiškiai pasakė, kad jis žino apie naftos perdirbimo gamyklą susirūpinimą ir kad jos ateities užtikrinimas yra prioritetas.

Neseniai Brandenburgo valstijoje vykusiame savo partijos susitikime jis pasakė: „Labai atidžiai stebime, kaip tai gali iš tikrųjų veikti“. „Taip pat ketiname užtikrinti, kad darbuotojai nebūtų palikti vieni.

Nuogąstavimai, kad atleidimai įvyks kampe, šį mėnesį pritraukė šimtus darbuotojų, kurių daugelis buvo apsirengę PCK oficialia žėrinčia oranžine ir laukine žalia spalva, į įmonės valgyklą. Jie atvyko susitikti su Hebeku Townhall stiliumi.

Kaip ir kitose buvusios Rytų Vokietijos dalyse, po komunizmo žlugimo Schwartzas patyrė didelį darbo vietų praradimą. Prisiminimai apie 25 procentų nedarbą vis dar persekioja regioną.

Be to, naftos perdirbimo gamykla yra ne tik naftos ir pajamų šaltinis; Tai taip pat miesto simbolis. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje Sovietų Sąjungai sulyginus Schwartą, naftotiekio, kurio pavadinimas „Trushpa“ rusiškai reiškia draugiškas, atplaukimas ir naftos perdirbimo gamykla septintojo dešimtmečio pabaigoje pritraukė tūkstančius darbuotojų ir jų šeimų, sukurdamos saugias darbo vietas. PCK šūkis: „Perkeliame Berlyną ir Brandenburgą!

READ  Aliaskos Aukščiausiasis Teismas panaikino sprendimą, sukrėtusį Lok Sabha rinkimus

Šiandien maždaug dešimtadalis iš 30 000 miesto gyventojų turi saugias profesines sąjungas naftos perdirbimo gamyklose ir pagalbinėse pramonės šakose. Daugelis darbuotojų sakė p. Jie pasinaudojo susitikimu su Hebeku, norėdami suabejoti vyriausybės požiūriu.

skola…Jens Schlueter / Agence France-Presse – Getty Images

„Kodėl turėtume atimti ir uždrausti verslo partnerį, kuriuo pasitikima ir visada teikiama dešimtmečius? Paklausė kas nors, kas nurodė, kad naftos perdirbimo gamykloje dirbo 27 metus.

„Mano noras tikrai yra visiškai atsikratyti „Trushpa“ dujotiekio“, – sakė kita darbuotoja, kuri save vadino trijų mažamečių vaikų mama. „Nėra pelningos alternatyvos“.

Renginio metu kalbėję darbuotojai nebuvo nustatyti, o žurnalistų buvo paprašyta apsaugoti savo privatumą.

Ponas. Hebekas bandė nuraminti minią, kad naftos perdirbimo gamykla ir toliau veiks. „Jei viskas veikia popieriuje“, žalia nafta iš Norvegijos ar Artimųjų Rytų galėtų būti gabenama iš Rostoko, Gdansko Vokietijoje ir Lenkijos uostų, kurie abu yra sujungti su naftos perdirbimo gamykla vamzdynais.

Kartu jis pripažino, kad procese buvo keli punktai.

PCK gamykla, kaip ir kitos naftos perdirbimo gamyklos, skirta apdoroti tam tikrų rūšių žalią naftą iš Rusijos. Kitų šalių žalią naftą reikia sumaišyti su naftos rezervuaruose Vokietijos šiaurės vakarų pakrantėje, kad susidarytų tinkamas mišinys.

Norint gauti tą rezervinę naftą ties naftotiekiu Rostoke, prireiktų septynių dienų kelionės jūra, nes jokie vamzdžiai nebuvo kirtę buvusios sienos, skiriančios Rytų ir Vakarų Vokietiją, o pagrindinis šalies geležinkelių krovinių gabenimo direktorius beveik neturėjo naftos vagonų.

Kita galima problema: Lenkijos vyriausybė atsisako bendradarbiauti su Rusijos įmonėmis ir sako Vokietijos pareigūnams, kad naftos iš Gdansko nebus tol, kol bus suinteresuota „Rosneft“ naftos perdirbimo gamykla.

READ  Bidenas planuoja kovoti su infliacija su centrinio banko pirmininku, nes šalis nerimauja
skola…Katherine Stretcher „The New York Times“.

„Negalime būti visiškai tikri, ką darome“, – sakė jis. Hebekas pasakė valymo darbuotojams. – Bet bent jau tai buvo iki galo aptarta ir apgalvota.

Pabaigoje p. Hebekas ir vietos pareigūnai nori, kad naftos perdirbimo gamykla atsisakytų iškastinio kuro ir sutelktų dėmesį į atsinaujinančią energiją. Pastaraisiais metais PCK investavo į vandenilio pagrindu pagaminto sintetinio kuro kūrimą. „Verbio“, gaminanti etanolį iš vietinių šaltinių, veikia naftos perdirbimo gamyklos teritorijoje ir tiekia bioenergiją į miesto šildymo sistemą.

Pareigūnai Berlyne pabrėžė aplinkinio regiono ekonominį patrauklumą, atkreipdami dėmesį į ką tik baigtą statyti Tesla surinkimo gamykla Ir „Intel“ pranešimas a 19 milijardų dolerių vertės lustų gamybos įmonė. Abi bendrovės buvo įkvėptos vien atsinaujinančios energijos, sakė Carstenas Schneideris, prezidento Scholeso atstovas Rytuose. Jis taip pat kalbėjosi su Schwartz (Vokietija) gyventojais.

„Užtikrinu juos, kad Vokietijos vyriausybė jų neapleis, o sieks trumpalaikio sprendimo, kaip išsaugoti naftą kitur, ir ilgalaikį restruktūrizavimą į atsinaujinančios energijos gamybą“, – sakė jis.

Miesto meras Annakathrin Hope sakė, kad norėtų šalia naftos perdirbimo gamyklos įrengti miestelį startuoliams, inkubatoriams ir kitiems energetikos novatoriams, kad būtų skatinamas perėjimas prie žaliosios energijos gamybos. Tačiau jis sakė, kad tam prireiks „milijonų ar milijardų“.

skola…Katherine Stretcher „The New York Times“.

Jis teigė, kad nors Berlyno politikai daugiau dėmesio skyrė jo miestui, jis dar nematė jokių terminų ar tvirtų pažadų ar pažadų suteikti finansinę pagalbą, kad žmonės galės išlaikyti savo darbo vietas.

„Tai buvo gera pradžia“, – sakė jis apie įdomius pastarųjų savaičių vizitus. – Bet tai tik pradžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.