Pete’as Arredondo: Uvaldės miesto taryba atmeta mokyklos rajono policijos viršininko prašymą atostogauti iš būsimų posėdžių

Uvaldės miesto taryba antradienio vakarą vienbalsiai nubalsavo už Tarybos nario Pedro „Pete“ Aradono, kuris taip pat yra mokyklos rajono policijos vadovas, atmetimą. Pasitraukite iš būsimų susitikimų. Susitikimo metu keli Voldo gyventojai, įskaitant žuvusiųjų šeimos narius, pareikalavo, kad Aradontą būtų pašalinta iš tarybos, o ne jam būtų suteiktos atostogos.

[Previous story, published at 6:24 p.m. ET]

„Yra įtikinamų įrodymų, kad teisėsaugos atsakas į išpuolį prieš Robą Elementary buvo katastrofiška nesėkmė ir prieštarauja viskam, ką sužinojome per pastaruosius du dešimtmečius po Kolumbino žudynių“, – Teksaso Senato specialiajam komitetui sakė pulkininkas Stevenas McGrathas. Apsaugokite visus teksasiečius.

„Praėjus trims minutėms po to, kai objektas pateko į vakarinį pastatą, buvo ginkluota pakankamai ginkluotų pareigūnų, kad būtų galima izoliuoti, nukreipti ir neutralizuoti objektą“, – tęsė jis. „Vienintelis dalykas, sustabdęs tam skirtą pareigūnų koridorių tarp 111 ir 112 kambarių, yra įvykio vietos vadas, nusprendęs pareigūnų gyvybes iškelti prieš vaikų gyvybes“.

Sukrečiantys atsiliepimai pasirodo po mėnesio Užpuolikas su AR-15 tipo šautuvu 11.33 val. jis įėjo į dvi netoliese esančias klases ir nužudė 19 vaikų ir du mokytojus. Pagal Viešojo saugumo departamento nustatytą terminą, užpuolikas buvo klasėje – viduje buvę vaikai skambino 911 ir maldavo pagalbos – teisėsauga galiausiai įsiveržė į kambarius ir jį nužudė 12.50 val.

Neaišku, kas nutiko per tas 77 minutes, nes Teksaso pareigūnai pateikė prieštaringus atsakymo aprašymus.

McCraw komentarai antradienį buvo pirmas kartas, kai pareigūnas per kelias savaites pateikė svarbios informacijos apie susišaudymą. Jo teigimu, laukiami rezultatai prieštarauja nustatytam aktyvaus šaudymo protokolui – įtariamasis turėtų būti kuo greičiau sustabdytas.

„Pareigūnai turėjo ginklų, vaikai nieko neturėjo. Pareigūnai turėjo šarvus, vaikai nieko neturėjo“, – sakė McGrathas. „Po Kolumbino doktrina yra aiški, įtikinama ir neaiški: nustok žudyti, nustok mirti“.

Viešojo saugumo departamento tvarkaraštis nurodo, kad per tris minutes nuo ginkluoto užpuoliko įėjimo į klasę į mokyklą atvyko 11 pareigūnų, daugelis su ginklais. Tada įtariamasis nušovė ir sužeidė kelis pareigūnus, kurie priėjo prie klasių, ir jie pasitraukė į koridorių, esantį už patalpų. Pareigūnų komanda tuomet liko ant šaligatvio ir 73 minutes nepriėjo prie durų.

READ  Afganistane per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 1000 žmonių ir daugiau nei tuzinas buvo sužeista

„Kol jie laukė, įvykio vietos vadas laukė radijo ir ginklų“, – sakė McGrathas Aradontui. „Tada jis laukė skydų. Tada jis laukė SWAT. Galiausiai jis laukė rakto, kurio jam niekada neprireiks.“

Arredondo buvo Anksčiau sakė „Texas Tribune“. Jis nelaikė savęs tuometiniu vyriausiuoju vadu. Vis dėlto bent 11.50 val. bent vienas pareigūnas išreiškė įsitikinimą, kad Aradonta vadovauja teisėsaugos atsakomybei į mokyklą, sakydamas kitiems, kad „vadovas yra atsakingas“, remiantis Viešojo saugumo departamento tvarkaraščiu.

Nepaisant kritikos, McGrathas išreiškė diskomfortą paskambinęs Arredondo atskirai. „Man nepatinka izoliuoti ir keisti žmogų ir sakyti, kad jis yra vienintelis atsakingas, bet galiausiai, jei priimi įsakymą dėl incidento, būsi atsakingas“, – sakė McGrathas.

Valandą pareigūnai nebandė išlaužti durų

Nuotraukoje, kurią gavo Ostino Amerikos valstybės veikėjas, pavaizduoti mažiausiai trys pareigūnai Rob Elementary koridoriuje 11.52 val., praėjus 19 minučių po to, kai užpuolikas įėjo į mokyklą.  Atrodo kaip taktinis skydas vienam pareigūnui, dviems ginklus laikantiems pareigūnams.
Vėlyvas pirmadienis, CNN, The Teksaso tribūna Ir šis Ostino Amerikos valstybės veikėjas Kai kurie DPS peržiūrėjo laiko juostą ir atskleidė kitus policijos atsako trūkumus.
Pareigūnai nurodė, kad įtariamasis buvo pirmosiomis šaudymo dienomis Jis užsidarė už užrakintų durųReaguojantys pareigūnai su ginklais neleidžia jam greitai sustoti.
Aradonta, kurį kiti pareigūnai įvardijo kaip vyriausiąjį vadą įvykio vietoje, anksčiau sakė Teksaso tribūna Tai pareigūnai nustatė Klasės durys buvo užrakintos Ir sustiprintas plieniniu šuoliu, kuris būtų kliūtis galimam atsakui ar atsigavimui. Pasak jo, buvo stengiamasi rasti raktą durims atidaryti.

Tačiau McGrathas teigė, kad vaizdo įrašai rodo, kad niekas nedėjo rankos ant durų rankenos, kad patikrintų, ar durys užrakintos. Be to, Rob Elementary durys negalėjo būti užrakintos iš vidaus, sakė McGrathas, o tai saugumo požiūriu buvo „juokinga“.

Tėvai ir gyventojai ragina Voldo mokyklos tarybą atleisti rajono policijos viršininką per emocingą atvirą forumą

Be to, Arredonto iš pradžių atsakiusiems pareigūnams pasakė, kad norint išlaužti duris reikia daugiau ugnies jėgos ir įrangos. Pavyzdžiui, 11.40 val., netrukus po to, kai užpuolikas pradėjo šaudyti į pareigūnus, Wolde paskambino Ardonto telefonu į policijos nuovadą ir paprašė daugiau pagalbos bei radijo, rašoma DPS stenogramoje.

„Dabar mes neturime pakankamai ugnies jėgos, visi tai yra pistoletai, o jis turi AR-15“, – sakė Arredonto. Pagal DPS stenogramą.

Tačiau McGrathas sakė, kad du iš pirmųjų pareigūnų, atvykusių į įvykio vietą, turėjo ginklus.

READ  Prancūzijos rinkimai: Macronas prarado absoliučią daugumą parlamente dėl „demokratinio šoko“

Pareigūnas taip pat sakė, kad pirmosiomis jų atsakymo minutėmis Holigano įvykio vietoje buvo rodomas gesintuvas, naudojamas priverstinai patekti, pagal chronologiją. Tačiau laiko juostoje buvo nurodyta, kad įrankis nebuvo įneštas į mokyklą ir nebuvo naudojamas tik praėjus valandai po pareigūnų atvykimo.

Apsaugos nuotraukoje, kurią gavo Ostino Amerikos valstybės veikėjas, prieškambaryje matyti mažiausiai trys pareigūnai – du iš jų su ginklais ir taktiniais šarvais – 11.52 val., praėjus 19 minučių po to, kai užpuolikas įėjo. Mokykla.

Iš viso pareigūnai mokykloje priartėjo prie keturių balistinių skydų, iš kurių ketvirtasis buvo 30 minučių iki pareigūnų įėjimo į klases, chronologiškai.

Kodėl atsiliepę pareigūnai pasuko Arredonto keliu

11.56 val. atvykęs nenustatytas pareigūnas pasakė, kad reikia imtis veiksmų.

„Jei yra vaikų, turėtume ten eiti“, – sakė pareigūnas. Kitas pareigūnas atsakė: „Tai spręs, kas bus atsakingas“.

Žudynės vyko klasėse. Nuo 11.33 val., užpuolikas per dvi minutes iššovė daugiau nei 100 šovinių, o kitą valandą – 11.40, 11.44 ir 12.21 val.

Tačiau Arredonto situaciją laikė uždrausta dalyku, sakė McGrathas ir bandė su užpuoliku kalbėtis angliškai bei ispaniškai.

Per Senato kolegijos posėdį nariai klausė McGrath, kodėl Aradonttas buvo atsakingas už įvykio vietą, nors nebuvo jokių veiksmų, kad būtų sustabdytas šaulys.

McGrathas sakė, kad atsakingas asmuo paprastai buvo „jurisdikciją turinčios agentūros rango pareigūnas“, tokiu atveju Arredonto buvo įvykio vietoje viso incidento metu.

„Voldo policijos departamento šerifas ir policijos viršininkas padarė pertrauką. Taip, jis yra įvykio vietos vadas“, – sakė McGrathas. „Taigi savo veiksmais ir poelgiais jis davė įsakymus ir gavo informaciją bei davė informaciją ir kontroliavo įvykio vietą.

„DPS, pasienio patruliai, FTB, visi tie, kurie atėjo paskui, Amerikos maršalai, nėra nei praktika, nei politika“, – sakė jis.

„Jie sumenkina mūsų vaikus“, – sako tėvas

Ataskaitoje, cituojant tris skirtingas naujienų organizacijas ir neįvardytus šaltinius, pabrėžiama, kad Teksaso pareigūnams trūksta viešo skaidrumo dėl tokio reikšmingo incidento. Ataskaitoje pabrėžiami jo demokratinio Teksaso senatoriaus Rolando Guterreso klausimai pirmadienį CNN, kodėl policija nebandė greitai išlaužti durų.

READ  Akcijų rinka šiandien: „Dow Falls“, „Salesforce“ padidėjimas, „Amazon“ augimas

„Matome pareigūnus, turinčius pakankamai ginklų ir įrangos, kad galėtų įsilaužti į tą kambarį“, – sakė jis. „Nesuprantu, kodėl tai neįvyko ir kodėl jie nesulaužė kambario.

„Tie atsakymai turėtų būti. Nereikėtų jų šitaip siūbuoti žiniasklaidoje. Teisėsaugos institucija turėtų mums pasakyti, kas nutiko. Juokas, kad mes tos informacijos negavome. Ir pati.“

CNN susisiekė su Arredondo advokatu George’u Hyde’u ir Uvalde policijos departamentu, kad pakomentuotų pranešimus.

Arrotondo, kuris po šio incidento nekalbėjo viešai, antradienį liudijo už uždarų durų Teksaso rūmų komitetui, tyrusiam šaudymą.

Naujoji ataskaita dar labiau supykdė sielvartaujančias šeimas, į kurių klausimus dar neatsakyta.

„Jaučiuosi piktas“, – sakė Jose Flores vyresnysis. Jo 10-metis sūnus Jose Floresas jaunesnysis., Vienas iš vaikų nužudytas. „Jie numetė mūsų vaikus, bijojo juos ten palikti, kas žino, jie verkia. Jie juos paliko“, – sakė Flores. CNN „Nauja diena“ Paklaustas apie naujausius atradimus.

„Jie turi būti apmokyti profesionalai“, – policijai sakė Floresas. „Nesuprantu, kodėl jie taip nenoriai grįžta atgal… Nesąžininga valandėlę atsitraukti ir palikti juos viduje su tuo ginklu. Tai bailumas, bailumas, bailumas.“

Miestas buvo kritikuojamas dėl to, kad nepaskelbė kai kurių įrašų, susijusių su šaudymo tyrimu. Uvalde meras Donas McLaughlinas, Uvalde apygardos prokuroras, pareikalavo, kad įrašai nebūtų paskelbti.

„Nėra jokio dangstymo. Tie, kurie teigia, kad Wolverine miestas slepia informaciją dėl teisinių ir teisėtų priežasčių, skleidžia dezinformaciją“, – sakė McLaughlinas. „Yra konkrečių teisinių priežasčių, kodėl miestas šiuo metu gali neskelbti informacijos“.

Pranešimas pateiktas po to, kai DPS direktorius McCraw paliudijo, kad jo įmonė planuoja išleisti kūno kameras ir filmuotą medžiagą iš Rob Elementary.

„Kai apygardos prokuroras tai patvirtins, mes išleisime visą kūno kamerų aprėptį, išleisime visą mokyklos vaizdo įrašą ir laidotuvių vaizdo įrašą“, – antradienį komiteto liudijime sakė McGrathas.

CNN pranešėjai Rosalina Nieves, Dakin Andone, Travis Caldwell ir Dave Alsup prisidėjo prie ataskaitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.