Pietų Korėja teigia, kad Šiaurės Korėja išbandė ICBM ir dvi raketas

Pietų Korėja pranešė, kad ICBM buvo numuštas trečiadienį apie 6 val. vietos laiku maždaug 360 kilometrų (223 mylių) ir maždaug 540 kilometrų (335 mylių) aukštyje.

6.37 val. Šiaurės Korėja paleido antrąją balistinę raketą – manoma, kad tai nėra ICPM –, kuri dingo 20 kilometrų (12 mylių) atstumu nuo Pietų Korėjos stebėjimo.

Trečioji raketa, laikoma trumpojo nuotolio balistine raketa (SRBM), nuskriejo apie 760 kilometrų (472 mylių) ir buvo 60 kilometrų (37 mylių) aukštyje, pridūrė Pietų Korėjos JCS.

JCS teigė, kad Pietų Korėjos ir JAV žvalgybos pareigūnai tiria bandymus, kad gautų daugiau informacijos.

Japonija paskelbė, kad iš Šiaurės Korėjos buvo paleistos mažiausiai dvi raketos, iš kurių viena skrido apie 750 kilometrų (466 mylių) „netaisyklinga orbita“, sakė Japonijos gynybos ministras Nobuo Kishi.

Kishi sakė, kad raketa nusileido už Japonijos specialiosios ekonominės zonos (EEZ).

JCS nurodė, kad Pietų Korėja ir JAV paleido po raketą į jūrą prie Korėjos pusiasalio, reaguodamos į naujausius Šiaurės Korėjos bandymus. JAV kariuomenės pareiškimas patvirtino paleidimą.

„Tai įrodo, kad mūsų kariuomenė turi pajėgumų ir pasirengimo savo didelėmis pajėgomis tiksliai smogti provokacijai“, – pridūrė JCS.

Pietų Korėjos oro pajėgos trečiadienį surengė „dramblių pasivaikščiojimą“, į kilimo ir tūpimo taką įkrovė apie 30 ginkluotų naikintuvų F-15K, kad parodytų jėgą, pranešė JCS.

Praėjusią savaitę JAV pareigūnas Įspėjo Panašu, kad Python kelionės metu Šiaurės Korėja ruošiasi ICBM bandymui, kai palydovinės nuotraukos atskleidė aktyvumą paleidimo aikštelėje netoli sostinės Pchenjano.
Bidenas susitiko Naujasis Pietų Korėjos prezidentas Eun Suk Yol Savaitgalį abu lyderiai pareiškė pradėsiantys nagrinėti galimybę išplėsti savo šalių bendras karines pratybas.

Paklaustas, ar Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas susitiks su juo, Bidenas atsakė: „Tai priklauso nuo to, ar jis sąžiningas ir ar rimtai žiūri“.

READ  Bidenas sprogdina naftos perdirbimo gamyklas, siekdamas aukštesnių benzino kainų ir pelno

Iki šiol Bideno strategija nenumatė darbo susitikimo su Šiaurės Korėja daugiau nei metus.

Tuo tarpu Yoon sakė, kad Pietų Korėja ir jos sąjungininkės yra pasirengusios provokuojantiems Šiaurės Korėjos veiksmams.

Praėjusį mėnesį Kim pažadėjo „sustiprinti ir tobulėti“. Jo branduolinės galios „Didžiausiu įmanomu“ greičiu.

Naujausios raketos Šiaurės Korėja šiais metais išbandė savo raketas jau 16-ą kartą, o JAV manė, kad gegužės 4 d. buvo nesėkmingas ICBM bandymas, kuris netrukus po paleidimo sprogo.

Tačiau manoma, kad Šiaurės Korėja ICBM išbandė kovo pabaigoje.

Pasak Japonijos gynybos ministerijos, raketa į 6000 kilometrų (3728 mylių) ir 1080 kilometrų (671 mylios) aukštį pakilo per 71 minutę ir nukrito į vandenį prie vakarinės Japonijos pakrantės.

JAV karinės ir žvalgybos agentūros skaičiuoja, kad Pchenjanas gali būti pasirengęs pirmajam požeminiam branduoliniam bandymui per beveik penkerius metus.

Prie ataskaitos prisidėjo Jeremy Diamond, Jack Quan, Brad London, Oren Lieberman, Kevin Liptok, Jesse Jung ir Paula Hancox.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.