Rusija ragina Ukrainą padėti ginklus Siverodonetsko kare

  • Siverodonetsko miestas daugiausia dėmesio skiria kovoms dėl Rytų Ukrainos
  • Šimtai įstrigo Sivirodonetsko Azot chemijos gamykloje
  • NATO gynybos ministrai aptars karinę pagalbą Ukrainai

Rusija trečiadienio rytą pranešė Ukrainos pajėgoms, kad ji užpuolė chemijos gamyklą Siverodonecko mieste, kad padėtų ginklus jos naudai kare kontroliuoti Rytų Ukrainą.

Ukraina paragino padidinti Vakarų sunkiąją ginkluotę po to, kai Rusija suteikė didžiąją dalį savo ugnies jėgų rytiniam Donbaso regionui, kuris, kaip tikimasi, dalyvaus trečiadienį Briuselyje vyksiančiame NATO gynybos ministrų susitikime.

Ukraina teigia, kad daugiau nei 500 civilių yra įstrigę Azot chemijos gamykloje, kur jos pajėgos daugelį savaičių pavertė didžiąją Siverodonetsko dalį griuvėsiais dėl Rusijos bombardavimo ir atakų.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Rusijos nacionalinio saugumo valdymo centro vadovas Michailas Mijincevas sakė „Interfax“, kad nuo 8 val. ryto Maskvos laiku (0500 GMT) kovotojai turi „sustabdyti savo nemokšišką pasipriešinimą ir padėti ginklus“.

Mijincevas sakė, kad civiliai bus evakuoti humanitariniu koridoriumi.

Azoto bombardavimas atkartoja ankstesnę Azovstal plieno gamyklos apgultį pietiniame Mariupolio uoste, kur šimtai kovotojų ir civilių pasislėpė nuo Rusijos apšaudymo. Viduje esantys pasidavė gegužės viduryje ir buvo sulaikyti rusai.

„Azoto“ apšaudymas buvo toks stiprus, kad „žmonės nebegali jo pakęsti prieglaudose, jų psichologinė būsena yra pablogėjusi“, – separatistų įgaliotinių vardu sakė Luhansko, vienos iš dviejų rytinių Maskvos provincijų, regiono gubernatorius Sergejus Kaitai.

Kalbėdamas apie miestus dvynius, esančius priešingame Shivarsky Doneco upės krante, jis sakė: „Mūsų pajėgos išlaikė savo pozicijas prieš atakas iš visų trijų pusių, gindamos Siverodonetską ir neleisdamos priešui žengti į priekį pagal licenciją“.

Rusijos puolimas prieš Luhansko Sivrodonetską – miestą, kuriame prieš karą gyveno daugiau nei 100 000 žmonių – dabar yra Donbaso mūšio židinys.

READ  Rusija sustabdo dujų eksportą į Suomiją, sako, kad Mariupolio plieno gamyklos apgultis baigiasi

Kijevas nurodė, kad kasdien žūva 100–200 karių ir šimtai sužeidžiama.

Ukraina bando evakuoti civilius net po to, kai Rusijos pajėgos sunaikino paskutinį tiltą, jungiantį Ukrainos Lisičanską ir Siverodonetską.

Rusijos pajėgos apšaudė Ličinską, esantį aukštumose, Šivarsky Doneco upės vakariniame krante.

Per pastarąsias kelias savaites žemė kelis kartus pasikeitė, o Ukrainos pareigūnai mažai rodė, kad jie traukiasi.

Tačiau dabar sunaikinti visi tiltai, vedantys iš Sivirodonetsko, kyla pavojus, kad Ukrainos pajėgos bus apsuptos.

„Turime išlikti stiprūs… priešas patiria daugiau nuostolių, () mažiau jėgų turi tęsti savo okupaciją“, – vėlų antradienio kalboje sakė Želenskis.

„Nepavyko išeiti“

Rusija nepateikia reguliarių savo nuostolių skaičių, tačiau Vakarų valstybės teigia, kad jie yra per dideli, kad priversti prezidentą Vladimirą Putiną visiškai kontroliuoti dvi Luhansko ir Donecko provincijas, žinomas kaip Donbasas.

Greitis Siverodonetske per pastarąsias kelias savaites keitėsi kelis kartus – Rusija sutelkė didžiulę artilerijos ugnį į miestų rajonus ir naikino pasipriešinimą, o vėliau siunčia sausumos pajėgas, pažeidžiamas kontratakų.

Kitur Donbase Ukraina teigia, kad Rusija planuoja ataką prieš Slovjanską iš šiaurės ir fronto liniją netoli Bagmudo pietuose.

Praėjusią savaitę Donecko provincijoje buvo užpulta svarbi infrastruktūra, įskaitant namus, mokyklas, ligonines ir turgus, žurnalistams Niujorke sakė Jungtinių Tautų atstovas Stephenas Dujarricas.

„Dėl to žmonių, patiriančių didelį vandens trūkumą, gyvenimas tapo beveik nepakeliamas, o kartais dėl kovų jie kelias dienas negalėjo palikti savo namų“, – sakė D. Dujarricas.

READ  4 įspūdžiai iš pirmojo Bideno prezidento kelionės į Aziją

Pietuose Ukrainos kariuomenė pranešė surengusi tris antskrydžius prieš karius, degalų sandėlius ir karinę įrangą Geršono regione.

Ginklai

Ukrainos pareigūnai pareikalavo, kad JAV ir jų sąjungininkai atsiųstų vis daugiau artilerijos ir tankų, bepiločių orlaivių ir kitos sunkiosios ginkluotės.

Vakarų šalys pažadėjo NATO standartinius ginklus, įskaitant pažangias JAV raketas. Tačiau prireiks laiko juos stabilizuoti, o Ukrainai reikės nuolatinės Vakarų paramos, kad ji pereitų prie naujų medžiagų ir ginklų sistemų, nes sovietmečio ginklų ir amunicijos atsargos senka.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas trečiadienį vadovauja NATO gynybos ministrų susitikimui. Tai jau trečias kartas, kai beveik 50 šalių grupė susitinka aptarti ir koordinuoti pagalbą Ukrainai.

Nuo Rusijos invazijos vasario 24 d. Vašingtonas suteikė gynybos pagalbą už maždaug 4,6 milijardo dolerių, įskaitant tolimojo nuotolio raketų sistemas, dronus ir pažangią artileriją.

Tačiau Zelenskis sakė, kad Ukraina neturi pakankamai priešraketinių sistemų, kad galėtų apsaugoti savo miestus, ir pridūrė, kad „negali būti jokio pateisinimo dėl vėlavimo jas pristatyti“.

Energijos ir žaliavų kainos kilo dėl pasaulinio naftos ir grūdų trūkumo, o Vakarų sankcijos smarkiai paveikė Rusiją. V.Putino kreipimasis į Tarptautinį ekonomikos forumą penktadienį Sankt Peterburge bus atidžiai stebimas. Skaityti daugiau

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

„Reuters“ biuro ataskaita; Parašė Rami Job ir Stephen Coates; Montavo Grand McCauley ir Simon Cameron-Moore

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.