Rusija sustabdo dujų eksportą į Suomiją, sako, kad Mariupolio plieno gamyklos apgultis baigiasi

  • Rusija teigia, kad savaites trukusi apgultis Azovstalyje baigiasi
  • Rusija intensyvina puolimą Donbase
  • Dėl ginčo dėl mokėjimo Rusija sustabdo Suomijos dujų tiekimą

KIIVAS / OSLO, gegužės 21 d. (Reuters) – Rusija laimėjo mėnesius trukusį mūšį dėl Mariupolio Azovstal plieno gamyklos ir žengė dar vieną žingsnį į priekį siekdama savo tikslo kontroliuoti Ukrainos Donbaso regioną. Ginčas dėl energijos mokėjimo su Vakarų šalimis.

Atrodė, kad Rusija ėmėsi didelio puolimo, siekdama užimti paskutinę Ukrainos valdomą teritoriją Luhanske, vienoje iš dviejų provincijų, sudarančių pietrytinį Donbaso regioną. Ten prorusiški separatistai jau kontroliavo keletą rajonų prieš vasario 24-osios invaziją. .

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad paskutinės Ukrainos pajėgos, buvusios pasaloje Mariupolio Azovstelio plieno gamykloje, penktadienį pasidavė, užbaigdamos kruviną karo apgultį. Skaityti daugiau

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

„Azovstal metalurgijos gamyklos teritorija… buvo visiškai išlaisvinta“, – sakoma ministerijos pranešime ir priduriama, kad per pastarąsias kelias dienas pasidavė 2 439 sargybiniai, įskaitant 531 galutinės grupės narį.

Prieš kelias valandas Ukrainos prezidentas Volodymyras Želenskis pareiškė, kad Ukrainos kariuomenė paskutiniams geležies pramonės gynėjams pasakė, kad jie gali išvykti ir išgelbėti savo gyvybes. Ukrainiečiai iš karto nepatvirtino duomenų Azovstalyje.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų valstybės tarnautojai šeštadienio ryto atnaujinime nekomentavo Rusijos pretenzijos.

Mūšių Mariupolyje, didžiausiame Rusijos kada nors užgrobtame mieste ir pagrindiniame Donbaso uoste, pasibaigimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui suteikia retą pergalę invazijoje po beveik tris mėnesius trukusių nesėkmių.

Putinas sako, kad Rusijos kariai dalyvauja „specialiose karinėse operacijose“, siekdamos militarizuoti Ukrainą ir pašalinti radikalius antirusiškus nacionalistus. Vakarų valstybės tai vadina neprovokuojamu agresijos karu.

Mariupolio pergalė suteikė Rusijai visišką Azovo jūros kontrolę ir nepertraukiamą teritoriją Rytų ir Pietų Ukrainoje.

READ  JAV, pasaulinės akcijų užkandžių pajamos, Reuters pagal US Rate Outlook

Raudonasis Kryžius teigia užregistravęs šimtus ukrainiečių kaip karo belaisvių, pasidavusių Mariupolio plieno gamykloje, o Kijevas teigia, kad kaliniai nori būti perkelti. Maskva teigia, kad su kaliniais bus elgiamasi humaniškai, tačiau kai kurie Rusijos politikai buvo cituojami kaip teigę, kad juos reikia teisti arba pakarti.

Ukrainoje žuvo tūkstančiai žmonių, o miestų rajonus nusiaubė karas. Beveik trečdalis Ukrainos gyventojų paliko savo namus, iš kurių daugiau nei 6 mln.

Ginčas dėl dujų

Tuo tarpu Rusija sustiprino savo dalyvavimą energetikos ginče su Vakarų valstybėmis.

Rusijos Gospromas (GAZP.MM) Dujų eksportas į kaimyninę Suomiją šeštadienį buvo sustabdytas, Rusijai atsisakius sumokėti rubliais už dujų tiekimą Rusijai dėl Vakarų sankcijų, įvestų invazijai į Ukrainą. Skaityti daugiau

Šis žingsnis buvo priimtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Suomija ir Švedija nusprendė pateikti paraišką prisijungti prie NATO karinio aljanso, kurį sukėlė Ukrainos karas.

Suomijos dujų sistemos operatorė „Gasgrid Finland“ šeštadienį savo pranešime nurodė, kad „dujų importas per Imatros įleidimo tašką buvo sustabdytas“.

Suomijos valstybinės dujų didmeninės prekybos įmonės „Gasum“ ir „Gazprom“ patvirtino, kad srautas sustojo.

„Gasum“, Suomijos vyriausybė ir privačios dujų bendrovės Suomijoje pareiškė, kad yra pasiruošusios sustabdyti Rusijos srautus ir išsiversti be šalies.

Dauguma Europos tiekimo sutarčių yra išreikštos eurais arba doleriais, o Maskva praėjusį mėnesį sustabdė dujų tiekimą, nes atsisakė laikytis naujų tarifų taisyklių Bulgarijai ir Lenkijai.

Luhansko puolimas

Atrodė, kad Rusija ėmėsi didelio puolimo, siekdama užimti likusią Ukrainos kontroliuojamą Luhansko teritoriją.

Luhansko srities gubernatorius Serhijus Gaidai ankstų šeštadienio rytą paskelbtame socialinių tinklų įraše pareiškė, kad Rusija bando sunaikinti Siverodonetsko miestą ir kad miesto pakraščiuose vyksta kautynės.

Telegramos naujienų procesoriaus vaizdo įraše Guido sakė: „Apšaudymas tęsėsi nuo ryto iki vakaro ir visą naktį“.

READ  Ukraina atmeta paliaubas dėl Rusijos invazijos į rytus

Nepaisant to, kad pastarosiomis savaitėmis Rusijos pajėgos išsilaipino kitur, Luhansko fronte pažengė į priekį. Luhansko ir Donecko provincijų užėmimas leistų Maskvai iškovoti pergalę kovo 25 d. paskelbus, kad Donbaso sritis bus jos centras.

Chivrodonetsko miestas ir jo dvigubas Ličinskas, esantis per Šivarsko Donecko upę, sudaro rytinę Ukrainos kontroliuojamos kišenės dalį, kurią Rusija bando užimti po to, kai nepavyko užimti Kijevo balandžio viduryje.

Rusijos kariuomenė šeštadienį pranešė sunaikinusi daugybę Vakarų ginklų, naudodama kalibro laivus, šaudytus į jūrą Vakarų Ukrainos Citomiro regione į vakarus nuo Kijevo.

„Reuters“ negalėjo savarankiškai patikrinti pranešimo ir nurodė, kad Rusijos raketos smogė kuro saugyklai netoli Odesos Juodosios jūros pakrantėje ir numušė du Ukrainos lėktuvus Su-25 ir 14 bepiločių orlaivių. Skaityti daugiau

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Reuters biuro ataskaita, kurią parašė Natalija Ginettes, Maxas Hunteris, Tomas Palmfordas ir Madeline Chambers Kijeve, redagavo Patricia Jengerley ir Richardas Bull, Rosalpa O’Brien, Bradley Ferret ir Francis Kerry

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.