Rusija teigia užėmusi geležinkelio mazgą Rytų Ukrainoje

  • Rusijos pajėgos juda į rytus ir keičia tempą
  • ES daugiausia dėmesio skiria naftos eksporto iš Rusijos uždraudimui

KIIVAS, gegužės 28 d. (Reuters) – Rusija šeštadienį pareiškė visiškai kontroliuojanti Ukrainoje esantį Limano miestą Donecko srityje ir taip paruošė pagrindą kitam Kremliaus puolimui. Rytų Donbase.

Ukrainos ir Rusijos pajėgos jau keletą dienų kovoja už Lymaną. Miestas yra 40 km (30 mylių) į vakarus nuo Siverodonetsko, didžiausio Donbaso miesto, vis dar kontroliuojamo Ukrainos, bet dabar jį smarkiai atakuoja Rusijos pajėgos.

Donbasą su Donecku formuojančios Luhansko srities gubernatorius penktadienį pareiškė, kad Rusijos kariuomenė įžengė į Siverodonetską, kuris buvo pagrindinės Rusijos puolimo centras.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Rusijos laimėjimai reiškia karo tempo pasikeitimą.

Nepaisant to, kad Ukrainą vasario 24 d. okupavusioms pajėgoms ankstyvoje konflikto stadijoje nepavyko užimti sostinės Kijevo, Donbase jos žengia lėtai, bet stabiliai.

Taktika apima masinį artilerijos bombardavimą ir oro antskrydžius, kurie nusiaubė miestus ir miestelius.

„Jei Rusijai pavyks užimti šias sritis, Kremlius tai laikys dideliu politiniu laimėjimu ir Rusijos žmonėms bus parodytas kaip pateisinantis invaziją“, – šeštadienį rašoma Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos dienraščio žvalgybos ataskaitoje. .

Didžiosios Britanijos ataskaitoje teigiama, kad Rusijos pajėgos galėjo užgrobti didelę Laimano dalį, o Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad perėmė visą miesto kontrolę. Skaityti daugiau

Rusija šeštadienį taip pat pareiškė, kad ji panaudojo raketų smūgius, kad sunaikintų Ukrainos vadovavimo pozicijas Bakmute ir Soladare. Abu miestai išsidėstę prie svarbaus kelio į pietvakarius nuo Ličinsko ir Siverodonetsko.

Lyman yra geležinkelio mazgas ir vartai į geležinkelio ir kelių tiltus per Shivarsky Donets upę.

READ  Ukraina atmeta paliaubas dėl Rusijos invazijos į rytus

Britų konferencijai buvo pasakyta, kad tiltas prie Lymano bus palaima Rusijai kitame Donbaso atakos etape. Jame teigiama, kad artimiausiomis dienomis Rusijos pajėgos bandys kirsti upę.

Ukrainos pajėgos per pastarąją parą atmušė aštuonias atakas Donecke ir Luhanske, šeštadienį pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų valstybės tarnautojai. Jame teigiama, kad artilerijos atakos Siverodonecko srityje taip pat „nebuvo sėkmingos“ Rusijos atakų atžvilgiu.

Pastatai sugriuvo

Luhansko gubernatorius Sergejus Kaidoi penktadienį pareiškė, kad Ukrainos pajėgos turės trauktis iš Sivirodonetsko, esančio į rytus nuo upės, kad nebūtų sučiuptos įžengus Rusijos kariams.

Per paskutinį apšaudymą buvo apgadinta 90% pastatų Siverodonetske, o 14 aukštų pastatų buvo sugriauta. Dešimtys paramedikų buvo apsistoję Siverodonetske, tačiau dėl apšaudymo jiems buvo sunku patekti į ligonines, sakė jis.

„Reuters“ negalėjo savarankiškai patikrinti informacijos.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis naktinėje kalboje priešinasi ukrainiečiams.

„Jei įsibrovėliai mano, kad Lymanas ir Siverodonetskas bus jų nuosavybė, jie klysta. Donbasas bus ukrainiečiai“, – sakė Želenskis.

Vašingtone įsikūrusio Karinių tyrimų instituto analitikai teigia, kad net jei Rusijos pajėgos pradėtų tiesioginį puolimą prieš Sivorodonetsko pastatytas teritorijas, jos vis tiek gali kovoti dėl nusileidimo mieste.

„Rusijos pajėgos prastai veikė miesto kraštovaizdyje, kuris buvo struktūrizuotas viso karo metu“, – sakė jie.

Rusija teigia vykdanti „specialią karinę operaciją“, siekdama militarizuoti Ukrainą ir panaikinti nacionalistus, kurie grasina rusakalbiams. Kijevas ir Vakarai tvirtina, kad Rusijos teiginiai yra klaidingas pretekstas karui.

Per karą žuvo tūkstančiai žmonių, įskaitant daug civilių, o milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus. Nepaisant to, kad Maskva atsisakė nusitaikyti į civilius, Rusijos vykdomas ištisų miestų zonų sunaikinimas sulaukė plataus tarptautinio pasmerkimo.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino neatbaidė nei platesnės Vakarų sankcijos Rusijai, nei ankstesnių karų nesėkmės.

READ  Pietų Korėja teigia, kad Šiaurės Korėja išbandė ICBM ir dvi raketas

Naftos gėda

Praėjusią savaitę Rusijos kariai įsiveržė į priekį po to, kai pramušė Ukrainos linijas Bopasnos mieste, esančiame į pietus nuo Siverodonetsko, ir užėmė keletą netoliese esančių kaimų.

Rusijai pasiekus rytus ir atitraukus pajėgas iš Kijevo, Ukrainos kontrpuolimas atitraukė savo pajėgas iš antrojo Ukrainos miesto Charkovo.

Ukrainos valstybės tarnautojai šeštadienį pranešė, kad keli Rusijos smūgiai smogė netoliese esančioms Charkovo bendruomenėms ir infrastruktūrai.

Pietuose po invazijos į Maskvą teritorija, įskaitant Mariupolio uostą, buvo užimta, o Ukrainos pareigūnai tvirtina, kad Rusija siekia įvesti nuolatinę valdžią.

Diplomatiniame fronte ES pareigūnai iki sekmadienio galėtų pasiekti susitarimą uždrausti Rusijos naftos tiekimą jūra, kuri sudaro apie 75% stovyklos tiekimo, bet ne vamzdynais. Skaityti daugiau

Zelenskis kritikavo ES dėl tokio draudimo delsimo. Tačiau jo šalis taip pat gavo stabilių ginklų iš sąjungininkų. Taip neseniai paskirstydamas Ukrainos gynybos ministras Oleksi Resnikovas šeštadienį pradėjo priimti Ukrainos prieš Horn raketas iš Danijos ir savaeiges haubicas iš JAV. Skaityti daugiau

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Natalia Zinets, Conoras Humphriesas, Pavelas Polityukas Kijeve, Vitalijus Hnidyi Karkive ir „Reuters“ žurnalistai Popasna Robertas Birsallas ir Angusas MacSwanas, montuojantys Williamą Mallardą ir Francisą Kerry

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.