Saudo Arabijos, OPEC ir Bideno atėjimas gali kompensuoti Rusijos naftos gavybos praradimą

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) logotipas buvo pristatytas 2018 metų birželio 19 dieną OPEC būstinėje Vienoje, Austrijoje. REUTERS / Leonhard Foeger / Failo nuotr

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

  • Vakarų sankcijos sumažino Rusijos gamybą
  • OPEC + susitiks ketvirtadienį, gali išspręsti Rusijos problemą
  • JAV diplomatai dalyvauja Bideno kelionėje į Saudo Arabiją
  • Bidenui gresia infliacija per 40 metų aukščiausią ir žemiausią lygį

Dubajus / Londonas / Rijadas, birželio 2 d. (Reuters) – Saudo Arabija ir kitos OPEC šalys gali padidinti naftos gavybą, kad kompensuotų mažėjančią Rusijos gavybos apimtį, dėl kurios gali kilti naftos kainos ir infliacija. JAV prezidento Joe Bideno vizitas Rijade.

Du OPEC+ šaltiniai teigė, kad grupė stengiasi kompensuoti Rusijos naftos gavybos sumažėjimą, nes Rusijos gavyba sumažėjo maždaug 1 mln. barelių (bpd) per dieną dėl Vakarų sankcijų Maskvai dėl Ukrainos.

Šaltiniai teigia, kad OPEC+ liepą ir rugpjūtį greičiausiai padidins gavybą iki 650 000 bpd, nuo pradinio plano padidinti gavybą iki 432 000 bpd liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Naftos kaina nukrito iki 1 USD iki 115 USD už barelį dėl naujienų apie galimą OPEC išleidimo paskatą, bet vis tiek pakilo daugiau nei dešimtmetį po beveik visų laikų aukščiausių šių metų 147 USD.

OPEC+ šaltinis, susipažinęs su Rusijos pozicija, teigė, kad Maskva galėtų susitarti su kitais gamintojais, kad padidintų gamybą, kad kompensuotų sumažėjusią Rusijos gamybą, nors nebūtinai visi trūkumai buvo kompensuoti.

„Galiausiai dėl kompensacijos gali būti susitarta“, – sakė šaltinis, tačiau toks sprendimas nebus priimtas ketvirtadienį naftą eksportuojančių šalių, Rusijos ir kitų organizacijų aljanso OPEC+ susitikime.

READ  Madrido „Real“ įveikė „Liverpool“ ir laimėjo Čempionų lygą

Tačiau OPEC+ Persijos įlankos apygarda ketvirtadienį per ministrų kabineto posėdį pareiškė, kad sprendimas šiuo klausimu yra „labai tikėtinas“.

JAV diplomatai jau kelias savaites dirbo, kad surengtų pirmąjį Bideno vizitą į Rijadą po dvejus metus trukusių santykių nutrūkimo dėl nesutarimų dėl žmogaus teisių, karo Jemene ir JAV ginklų tiekimo šaliai.

JAV žvalgyba apkaltino Saudo Arabijos princą Mohammedą bin Salmaną, dar žinomą kaip MBS, pritarus Saudo Arabijos žurnalisto Jamalo Kashoki nužudymui 2018 metais, tačiau princas kaltinimus neigė.

Saudo Arabija ir jos kaimynas Jungtiniai Arabų Emyratai yra nusivylę Bideno administracijos pasipriešinimu jos karinei kampanijai Jemene ir nesugebėjimu išspręsti Persijos įlankos susirūpinimo dėl Irano raketų programos ir jos regioninių atstovų.

Ukrainos karui įsiveržus į įtemptą naftos rinką, JAV administracija pareikalavo papildomų atsargų iš Persijos įlankos sąjungininkų, tokių kaip Saudo Arabija ir Iranas, o tai buvo uždrausta JAV sankcijomis, jei bus pasiektas branduolinis susitarimas. Ir Venesuela, kuriai taikomos JAV sankcijos.

Patvirtinimo įvertinimai

Padidinus benzino kainas, JAV infliacija sumažėjo iki žemiausio lygio per 40 metų, o artėjant vidurio kadencijos rinkimams smukdė Bideno pritarimo reitingus. Tuo tarpu Bidenas iki šiol atsisakė bendrauti su MBS kaip dabartinis Saudo Arabijos valdovas.

Šaltinis, artimas šiam klausimui, sakė, kad Vašingtonas norėjo aiškumo dėl naftos gavybos planų prieš Bideno vizitą į viršūnių susitikimą su Persijos įlankos arabų lyderiais, įskaitant MBS Rijade. Skaityti daugiau

Antrasis šaltinis, susipažinęs su diskusijomis dėl Bideno vizito, teigė, kad šis klausimas susijęs ne tik su naftos gavyba, bet ir su Persijos įlankos saugumo problemomis bei žmogaus teisėmis. Šaltinis teigė, kad tiek Rijadas, tiek Vašingtonas yra labiau linkę išklausyti kitų rūpesčius.

READ  Besiveržiančios Rusijos pajėgos pasiekia pagrindinį greitkelį iš Donbaso miestų

Buvo tikimasi, kad OPEC+ ministrai, pradėję internetines derybas ketvirtadienį po 1210 val. GMT, laikysis dabartinio plano reguliariai kas mėnesį padidinti 432 000 bpd iki rugsėjo, kai baigsis susitarimo galiojimas.

Tačiau OPEC+ šaltiniai teigė, kad diskusijos metu buvo siekiama padidinti gavybą 650 000 barų per dieną liepą ir rugpjūtį, tačiau nepasakė, ar rugsėjį planuojama padidinti gamybą.

Pramonės skaičiavimai rodo, kad Vakarų sankcijos gali sumažinti gavybą iš Rusijos, antros pagal dydį naftos eksportuotojos pasaulyje, 2–3 mln.

Rusija jau balandį gamino mažiau nei OPEC+ užsibrėžta 10,44 mln. ppm, o pagamino apie 9,3 mln.

Vakarų diplomatas sakė, kad Rusija gali būti pasirengusi susitarti su kitomis OPEC+ narėmis, kad užpildytų spragą jos paleidime, kad išlaikytų Persijos įlankos paramą, kuri siekia užimti neutralią poziciją dėl karo Ukrainoje, ir išlaikyti. vienybė grupės viduje.

OPEC+ susitarė sumažinti gavybą iki rekordinio lygio, kai 2020 m. pasieks epidemijos poreikį. Rugsėjo mėn., kai baigsis sutarties galiojimas, liks mažiau laisvų pajėgumų dar labiau padidinti grupės produktyvumą.

Saudo Arabija dabar gamina 10,5 mln. ppm ir vos išbandė tvarios gamybos lygį, viršijantį 11 mln. ppm. Rijadas teigia, kad iki 2027 m. siekia padidinti savo vardinį pajėgumą nuo dabartinių 12,4 mln. iki 13,4 mln.

Nors manoma, kad OPEC bendras rezervinis pajėgumas yra mažesnis nei 2 mln. bardų per dieną, JAE yra vienintelė kita OPEC valstybė, turinti didelį naftos gavybos potencialą.

„Rinkoje nėra daug naftos, kuri pakeistų prarastas statines iš Rusijos“, – sakė SEB banko vyriausiasis analitikas Bjarne’as Schieldropas.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Alexas Lawleris, Rowena Edwards, Ahmadas Ghddaras, Azizas El Yaakoubi Rijade ir Andrew Millsas Dohoje; Parašė Dmitrijus Ždannikovas ir Ghaida Gantous; Jasono Blue ir Edmundo Blairo montažas

READ  Tiger Woods pasitraukia iš PGA čempionato

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.