Senatorius: Vadovybė neturėjo radijo per susišaudymą Wolde mokykloje

UVALDE, Teksasas (AP) – Valstybinė agentūra, tirianti šaudymą Uvaldės pradinėje mokykloje Teksaso valstijos senatorius penktadienį pareiškė, kad vyriausiasis vadas, sulaukęs kritikos dėl lėto policijos atsako, nusprendė nenešti radijo, kai įvyko žudynės.

Trumpame interviu telefonu naujienų agentūrai Associated Press Teksaso senatorius viešojo saugumo pareigūnas papasakojo mokyklos rajono policijos viršininkui Pete’ui Aradontui. Sakė Rolandas Gutierrezas. Radijas buvo išjungtas, kai gegužės 24 d. per ginklo išpuolį Robo pagrindinėje mokykloje žuvo 19 mokinių ir du mokytojai.. Dar septyniolika buvo sužeista.

Pareigūnai nepranešė, kaip Arredondo bendravo su kitais teisėsaugos pareigūnais įvykio vietoje, įskaitant daugiau nei tuziną pareigūnų, laukiančių už klasės, kurioje slėpėsi užpuolikas. Jis vadovauja nedideliam skyriui Aradono rajone ir vadovavo kelioms kompanijoms už šaudymą.

Jis neatsakė į kelis AP prašymus apklausti po išpuolio, įskaitant telefono pranešimą, kuris penktadienį buvo išsiųstas rajono policijai.

Akivaizdžiai dingęs radijas yra naujausia informacija apie tai, kaip policija elgėsi su šaudymu ir kodėl jie greitai nepasipriešino užpuolikui, pabrėžiant susirūpinimą dėl tėvų, kuriems skausmas lauke. Mokyklos pareigūnai buvo priversti eiti į vidų. Teisėjų valdžia pareiškė, kad persvarstys Teisėsaugos atsakas.

Pastarosiomis dienomis dėmesys nukrypo po to, kai Teksaso Viešojo saugumo departamento vadovas Stevenas McGrathas pareiškė, kad Aradonto manė, kad tapo aktyviu šaudymo įkaitu ir kad jis priėmė „neteisingą sprendimą“ neįsakyti valdžios institucijoms. Greitai išardykite klasę ir susidurkite su užpuoliku.

Guttierezas, atstovaujantis Vovalde, ketvirtadienį skundėsi, kad Arredonto nebuvo pranešta apie panikuojančius mokinių, įstrigusių klasėje, skambučius 911. Ten slypėjo užpuolikas. Demokratai tai pavadino „sistemine nesėkme“.

Policijos radijo imtuvai yra svarbus komunikacijos realiuoju laiku šaltinis kritinių situacijų metu ir, pasak ekspertų, kaip informacija iš skambučių 911 perduodama pareigūnams vietoje. Kol kas nežinoma, ką jis veiks palikęs postą. Uvaldės policija į klausimus apie ketvirtadienio iškvietimus neatsakė.

Youtube vaizdo įrašo miniatiūra

Ši žinia pasirodė esant įtampai tarp valstybės ir vietos pareigūnų dėl to, kaip policija elgėsi su šaudymu ir kas nutiko visuomenei.

READ  2022 m. Indianapolio 500 rezultatai: Marcusas Ericksonas kovoja vėlai, kad įveiktų Indi500, gautas dramatiškas įspėjimas

18-metis Vulverhamptone užpuolikas Salvadoras Ramosas praleido apie 80 min. Mokyklos viduje ir daugiau nei valandą pirmieji pareigūnai jį sekė į pastatą, kai pagal oficialų tvarkaraštį jį nužudė teisėsauga.

Pareigūnai teigia, kad Ramosas pro neatidarytas duris į ketvirtos klasės klasę išslydo 23.33 val. Jis greitai iššovė daugiau nei 100 šovinių.

Po kelių minučių įėjo pareigūnai, apsikeitė Ramosu, o 12.03 val. koridoriuje už klasės buvo 19 pareigūnų, sakė McGrathas. Valdžia nepasakė, kur šiuo laikotarpiu buvo Aradonta.

McGrathas sakė, kad JAV pasienio patrulių taktika panaudojo mokyklos darbuotojo raktą atidarė klasės duris ir nužudė užpuoliką 12.50 val.

Nuo šaudymo teisėsaugos ir valstybės pareigūnams buvo sunku pateikti tikslius terminus ir išsamią informaciją apie įvykį bei policijos reakciją, kartais pateikdami prieštaringą informaciją arba atsiimdami pranešimus po kelių valandų. Valstybės policija nurodė, kad kai kurie pasakojimai yra preliminarūs ir gali pasikeisti, kai bus apklausta daugiau liudininkų.

Guttierezas penktadienį sakė, kad Teksaso Tėvynės saugumo departamento pareigūnas jam pasakė, kad Voldo apygardos prokurorė Christina Mitchell nurodė Busby agentūrai neperduoti senatoriui ar visuomenei daugiau informacijos apie šaudymo tyrimą.

Penktadienį Viešojo saugumo departamentas nukreipė Busbee į visus klausimus dėl šaudymo tyrimo, apie kuriuos jis nedelsdamas nepranešė nei telefonu, nei trumpąja žinute.

Guterresas ketvirtadienį sakė, kad dėl Wolde susišaudymų kalti daug žmonių, įskaitant Teksaso gubernatorių.

„Buvo klaidų visais lygiais, įskaitant įstatymų leidybos lygmenį. Visame tame yra daug nusikaltimų prieš Gregą Abbottą “, – sakė jis.

___

Daugiau apie susišaudymą mokykloje Volde, Teksase: https://apnews.com/hub/uvalde-school-shooting

___

Pranešama apie Coronado iš Ostino, Teksaso. Prie ataskaitos prisidėjo naujienų agentūros „Associated Press“ rašytojai Jackas Fleibergas iš Dalaso ir Jimas Verduno iš Ostino, Teksase.

READ  Per istorinį potvynį Montanos gubernatorius Gregas Jeanfordas išvyko iš valstybės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.