Šį savaitgalį apžiūrėkite retą 5 planetų išsilyginimo piką danguje

Pasak „Sky & Telescope“ stebėjimo redaktorės Dianos Hannikinen, renginys prasidėjo birželio pradžioje ir mėnesiui įsibėgėjus toliau atrodo šviesus ir lengvas.

Mažėjantis pusmėnulis penktadienį prisijungs prie Veneros ir Marso partijos, papildydamas liniją dar vienu dangaus objektu. Nurodo santykinę Žemės padėtį pagal Mėnulį, t. y. mūsų planeta atrodo planetų tvarka.

Šis retas įvykis nepasitaikė nuo 2004 m. gruodžio, o šiemet atstumas tarp Merkurijaus ir Saturno bus mažesnis. Pagal Sky & Telescope.

„Starcasser“ turi turėti aiškų vaizdą į rytinį horizontą, kad aptiktų neįtikėtiną įvykį, sakė Hanniginenas. Žmonės planetų šou gali žiūrėti plika akimi, tačiau norint geriau žiūrėti, rekomenduojama naudoti teleskopus, pridūrė jis.

Jis sakė, kad geriausias laikas pamatyti penkias planetas yra valanda prieš saulėtekį. Naktį prieš planuodami pamatyti renovaciją, patikrinkite Kai rieda saulė Jūsų srityje.

Kai kurie žvaigždžių žiūrovai ypač džiaugiasi dangaus įvykiu, įskaitant Hannigineną. Norėdamas gauti optimalų vaizdą apie renovaciją, jis iš savo namų į vakarus nuo Bostono skrido į pajūrio miestą, besiribojantį su Atlanto vandenynu.

„Būčiau su savo teleskopu, žiūrėčiau į rytus ir pietryčius, sukryžiuočiau rankų ir kojų pirštus, ir būtų aišku“, – sakė Hanniginenas.

Kadangi žmonės visame pasaulyje tai žino, jums nereikia keliauti, kad pamatytumėte veiksmą.

Šiaurinio pusrutulio astronomai gali matyti planetas rytų–pietryčių horizonte, o pietų pusrutulyje esantys turėtų žiūrėti į rytų–šiaurės rytų horizontą. Išlygiavimo kryptimi reikia tik giedro dangaus.

Pasak jo, kitą dieną Mėnulis tęs savo orbitą aplink žemę ir judės nesulygiuodamas su planetomis.

Anot „Sky & Telescope“, jei nepastebėsite penkių planetų eilės, kita įvyks 2040 m.

Anot jos, 2022 m. bus dar septynios pilnaties Senųjų ūkininkų almanachas:
Tai populiarūs vardai, siejami su mėnesinėmis pilnatėmis, tačiau kiekvienas gali turėti savo reikšmę Amerikos indėnų gentys skiriasi.

Mėnulio ir saulės užtemimai

2022 m. įvyks dar vienas pilnas ir dalinis Saulės užtemimas. Senojo ūkininko almanachas.
Žvaigždžių stebėjimo vadovas pradedantiesiems (pabrėžė CNN)

Dalinis saulės užtemimas įvyksta, kai mėnulis juda priešais saulę, bet tik užstoja dalį jos šviesos. Nepamirškite dėvėti tinkamus akinius nuo užtemimo, kad galėtumėte saugiai stebėti saulės užtemimą, nes saulės spinduliai gali pakenkti akims.

Grenlandijoje, Islandijoje, Europoje, Šiaurės Rytų Afrikoje, Vidurio Rytuose, Vakarų Azijoje, Indijoje ir Vakarų Kinijoje spalio 25 d. Iš Šiaurės Amerikos dalinių saulės užtemimų nematyti.

Visiškas Mėnulio užtemimas bus matomas Azijoje, Australijoje, Ramiajame vandenyne, Pietų Amerikoje ir Šiaurės Amerikoje lapkričio 8 d. nuo 3:01 iki 8:58 ET, tačiau rytinėse Šiaurės Amerikos dalyse, kur leidžiasi mėnulis.

Meteorų lietus

Pažiūrėkite į likusius 11 Lietus, kad viršūnės 2022 m.:
  • Pietų Deltos Vandenis: liepos 29-30 d
  • Alfa Ožiaragis: liepos 30–31 d
  • Perseidai: rugpjūčio 11–12 d
  • Orionitai: spalio 20–21 d
  • Pietų Tarits: lapkričio 4–5 d
  • Šiaurinis Taritas: lapkričio 11–12 d
  • Leonidai: lapkričio 17–18 d
  • Dvyniai: gruodžio 13–14 d
  • Urchits: gruodžio 21–22 d

Jei gyvenate miesto vietovėje, norėdami pamatyti geriausią vaizdą, galbūt norėsite nuvažiuoti į vietą, kurioje nėra miesto šviesų.

Atraskite atvirą zoną su panoraminiu dangaus vaizdu. Įsitikinkite, kad turite kėdę ar antklodę, kad galėtumėte žiūrėti tiesiai į priekį. Nežiūrėkite į telefoną ar kitą elektroniką – skirkite akims 20–30 minučių, priklausomai nuo tamsos, kad galėtumėte lengvai aptikti meteoritus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.