„Tau Herculids“ meteorų lietus gali apšviesti naktinį dangų virš Šiaurės Amerikos

Naktinio dangaus žiūrovai Šiaurės Amerikoje turi didžiausią galimybę pamatyti Dow Hercules lietų NASA rekomenduoja Geriausias laikas aplankyti yra 1 val. rytinėje pakrantėje arba 22 val. vakarinėje pakrantėje. Mėnulis naujas, todėl nebus mėnulio šviesos, kuri uždengtų meteoritus.

Tačiau, nors dangus buvo giedras ir tamsus, nebuvo jokios garantijos, kad vaizdas bus akinantis, tvirtino NASA. Tai gali niekur nedingti.

Oficialiai žinomą kaip 73P / Schwassmann-Wachmann arba SW3, kometą 1930 m. atrado vokiečių stebėtojai Arnoldas Schwarzmanas ir Arno Arthuras Wachmannas. Ji buvo pastebėta tik aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, o praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje kometa suskilo į keletą dalių, pranešė NASA.

Tuo metu, kai 2006 m. SW3 vėl kirto Žemę, jis buvo beveik 70 vienetų ir nuo tada toliau buvo suskaidytas, sakoma pranešime.

NASA teigia, kad Spitzerio kosminio teleskopo, išleisto 2009 m., stebėjimai rodo, kad kai kurie fragmentai juda taip pat greitai, kaip ir tie, kuriuos mato astronautai.

Kiekvienais metais būna apie 30 meteorų liūčių, atsirandančių, kai Žemė kerta plika akimi matomą kometos ar asteroido paliktų šiukšlių kelią.

Kai kurie meteoritai egzistavo šimtmečius. Pavyzdžiui, kasmet rugpjūčio mėnesį vykstantis Perseidų meteorų lietus pirmą kartą buvo pastebėtas maždaug prieš 2000 metų ir užfiksuotas Kinijos astronomų. NASA praneša. Tokie nauji meteorų srautai, kaip šis, jei tai įsigalios, yra gana reti.

Renginys „Viskas arba nieko“

SW3 nuolaužos į Žemės atmosferą pasieks lėčiau nei kiti meteorų lietus, ir tai greičiau nei lietaus dydžio šiukšlės.

Net jei žinoma, meteoritai, pavyzdžiui, yra daug silpnesni Eta Aquariids meteoritas anksčiau šį mėnesį.
„Viskas arba nieko. Jei SW3 nuolaužos, atsiskyrus nuo kometos, nukeliautų daugiau nei 220 mylių per valandą greičiu, galėtume pamatyti gerą meteorų lietų. Billas Cookas, vadovaujantis NASA Meteorologinės aplinkos biurui NASA Maršalo kosminių skrydžių centre, Sakė pareiškime.
Mėnulio raketa „Mega Artemis“ starto vietoje bus paleista birželio 6 d

Tarptautinės meteorologijos organizacijos generalinis sekretorius Robertas Lunsfordas teigė, kad meteorų lietus pavadintas galaktikos, švytinčios naktiniame danguje, vardu, nepaisant to, kad Dow Hercules buvo pavadintas klaidingai. Jis sakė, kad jie iškils iš galaktikos, vadinamos Boots, į šiaurės vakarus nuo ryškios oranžinės žvaigždės Arcturus (Alpha Booties).

„Tikimasi, kad radiacija bus didelė dangaus dalis, o ne taškas. Taigi bet koks lėtas meteoritas iš šios bendros dangaus srities gali būti iš SW3“, – sakoma Lancefordo pranešime. Interneto svetainė.

„Kadangi meteorai gali pasirodyti bet kurioje dangaus vietoje, jums nereikia žiūrėti tiesiai į viršų. Jie iš tikrųjų labiau tikėtina, kad jie pasirodys žemesniame dangaus aukštyje, nes vienas iš šių aukščių žiūri tiesiai į priekį, kai žiūrima per labai tankią dangaus dalį. atmosfera. Aukštyn.“

READ  Besiveržiančios Rusijos pajėgos pasiekia pagrindinį greitkelį iš Donbaso miestų

Daugiau meteorų liūčių

Jei Dove Hercules lietus virs žvarbiu lietumi, nebijokite, meteorų lietaus tikimybė šiemet yra kur kas didesnė.

Delta Vandenis geriausiai matomas iš pietinių atogrąžų, o viršūnės pasiekia liepos 28–29 d., kai mėnulio pilnatis 74%.

Įdomu tai, kad tą pačią naktį piką pasiekė dar vienas meteorų lietus – Alpha Capricornids. Nors lyja labai nestiprus lietus, piko metu jis gamina ryškius ugnies kamuolius. Visi žino, kad jis yra bet kurioje pusiaujo pusėje.

Perseidų meteorų lietus, populiariausias šiais metais, pasiekia aukščiausią tašką Šiaurės pusrutulyje rugpjūčio 11–12 dienomis, kai Mėnulis yra tik 13 proc.

Čia yra meteorų lietaus grafikas ištisus metus „Earthsky“ meteorų lietaus apžvalga.
  • Spalio 8 d.: Dragonitai
  • Spalio 21 d.: Orionitai
  • Lapkričio 4–5 d.: Pietų Darits
  • Lapkričio 11–12 d.: Šiaurės Darits
  • Lapkričio 17 d.: Leonidai
  • Gruodžio 13–14 d.: Dvyniai
  • Gruodžio 22 d.: Urchits

Ashley Strickland prisidėjo prie šio pranešimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.