Ukraina atmeta paliaubas dėl Rusijos invazijos į rytus

  • Ukraina nutraukia paliaubas, atmeta nuolaidas
  • Rusija pradėjo puolimą Luhanske
  • Sekmadienį Lenkijos prezidentas turėtų kreiptis į parlamentą Ukrainoje

Ukraina atmetė paliaubas su Maskva ar bet kokias regionines nuolaidas, o Rusija suintensyvino puolimą rytiniame Donbaso regione ir sustabdė dujų siuntimą į Suomiją, reaguodama į Vakarų sankcijas ir jos gilią tarptautinę izoliaciją.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Ukrainos parlamente pareiškė, kad net „colio“ šalies atsisakymas būtų smūgis visiems Vakarams, o Kijevas dar kartą patvirtino tvirtą Varšuvos paramą jos narystės ES iniciatyvai.

„Buvo išreikštas susirūpinimas, kad Ukraina turi vykdyti Putino (prezidento Vladimiro) reikalavimus“, – sakė Tuda, pirmasis užsienio lyderis, kreipęsis į Ukrainos įstatymų leidėjus po Rusijos invazijos vasario 24 d. Skaityti daugiau

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

„Tik Ukraina turi teisę spręsti apie savo ateitį“.

Rusija pradėjo didelį puolimą Luhanske, vienoje iš dviejų Donbaso provincijų, užbaigusi kelias savaites trukusius Ukrainos kovotojų protestus strateginiame pietrytiniame Mariupolio uoste.

Rusijos remiami separatistai jau prieš įsiveržimą kontroliavo Luhanską ir kai kuriuos kaimyninio Donecko rajonus, bet norėjo užgrobti likusią Ukrainos kontroliuojamą teritoriją Maskvos srityje.

Donecko fronte Rusijos pajėgos bandė prasiveržti pro Ukrainos gynybą, kad pasiektų Luhansko srities administracines sienas, o šiaurėje toliau intensyviai apšaudė Sivrodonetską ir Lisjanską, sekmadienį pranešė Ukrainos valstybės tarnautojai.

Sivirodonetskas ir jo dvipusis Ličinskas per Šivarsko Doneco upę sudaro rytinę Ukrainos kontroliuojamos kišenės dalį, o Rusijai nuo balandžio vidurio nepavyko užimti Kijevo, bandant nukreipti savo dėmesį į šalies rytus ir pietus.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija sekmadienį pranešė, kad Rusija atakoje naudojo savo tankais paremtas mašinas BMP-T „Terminatorius“. Vienam vienetui yra tik 10 vienetų, kurie jau patyrė didžiulius nuostolius dėl nesėkmingo bandymo Kijeve, tačiau sakė ministerija ir pridūrė, kad jie „vargu ar turės reikšmingos įtakos“.

READ  Pageidautini dojenai „Liverpool“, Madrido „Real“ ir „Modern Game“ | Futbolas

Pagrindinis Ukrainos derybininkas, šeštadienį kalbėdamas su Reuters, atmetė paliaubas ar bet kokį susitarimą su Maskva. Zelenskio patarėjas Mykhailo Podolyak sakė, kad Rusija po bet kokios karo pertraukos smogs stipriai, nes nedarys nuolaidų. Skaityti daugiau

„Karas nesibaigs, jis bus kuriam laikui sustabdytas“, – interviu prezidento tarnybai, kuriai taikoma griežta apsauga, sakė Bodolyakas. „Jie pradės naują ataką, dar kruvinesnę ir plataus masto“.

Pastaruoju metu JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas ir Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi ragino nedelsiant nutraukti ugnį. Skaityti daugiau

Kovų Mariupolyje, didžiausiame Rusijos mieste, baigtis žymi retą Rusijos prezidento Vladimiro Putino pergalę po daugybės nesėkmių per beveik tris mėnesius trukusį karą.

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pranešė, kad Ukrainos pajėgos pasidavė, paskutinė iš jų užblokavo didžiulę Azovstelio plieno gamyklą Mariupolyje. Nors Ukraina nepatvirtino visų savo karių išvedimo, vieno iš gamykloje esančių padalinių Azovo brigados vadas vaizdo įraše teigė, kad Ukrainos kariuomenės vadas įsakė kariams Mariupolyje atsistoti, kad išgelbėtų jų gyvybes. Skaityti daugiau

Mariupolis visiškai Rusijai vadovauja sausumos keliui, jungiančiam Krymo pusiasalį, kurį Maskva užėmė 2014 m., su Rusijos žemynine dalimi ir dalimi Rytų Ukrainos, kurią okupavo prorusiški separatistai.

Ginčas dėl dujų

Rusijos valstybinė dujų bendrovė „Gosprom“. (GAZP.MM) Šeštadienį ji pranešė sustabdžiusi dujų eksportą į Suomiją, kuri atmetė Maskvos reikalavimus mokėti už rusiškas dujas rubliais, Vakarų šalims įvedus sankcijas dėl invazijos. Skaityti daugiau

Suomija pareiškė esanti pasirengusi nutraukti Rusijos bėgimą. Nepaisydama NATO narės Turkijos pasipriešinimo, ji trečiadienį pateikė prašymą prisijungti prie NATO karinio aljanso su savo Šiaurės kaimyne Švedija. Skaityti daugiau

READ  Susišaudymas Wolde pradinėje mokykloje: Teksaso viešojo saugumo direktorius policijos reakciją vadina „bloga nesėkme“

Dauguma Europos tiekimo sutarčių yra išreikštos eurais arba doleriais. Praėjusį mėnesį Maskva nutraukė dujų tiekimą Bulgarijai ir Lenkijai, nes atmetė naujas taisykles.

Vakarų šalys taip pat padidino ginklų tiekimą Ukrainai. Šeštadienį Kijevas sulaukė dar vieno didelio postūmio, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašė įstatymo projektą dėl karinės, ekonominės ir humanitarinės pagalbos skyrimo beveik 40 mlrd. Skaityti daugiau

Maskva sako, kad Vakarų sankcijos, ginklų tiekimas Kijevui yra „pagalbinis karas“ tarp JAV ir jų sąjungininkų.

Putinas invaziją vadina „specialia karine operacija“, kuria siekiama nuginkluoti Ukrainą ir pašalinti radikalius antirusiškus nacionalistus. Ukraina ir jos sąjungininkės jį atmetė kaip nepagrįstą pasiteisinimą karui, kuris Ukrainoje žuvo tūkstančiai žmonių ir perkėlė milijonus miestų.

Želenskis šeštadienį savo pokalbyje su Italijos „Troki“ sakė pabrėžęs papildomų sankcijų Rusijai ir Ukrainos uostų blokavimo poreikį.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Natalijos Zinets, Maxo Hunderio, Tomo Balmforto Kijeve, Davido Ljunggreno Otavoje, Lidijos Kelly Melburne ir „Reuters“ biurų Richardo Bullino, Doinos Chiacu ir Tomaszo Janowskio, redaguojančių Francisą Kerry ir Franką Jacką Danielį, pranešimai.

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.