Viena aplenkė Oklandą kaip labiausiai gyventi tinkamas miestas pasaulyje

Viena buvo sąrašo viršūnėje 2018 ir 2019 m., tačiau epidemijos metu aplenkė Naujosios Zelandijos Oklandą ir 2021 m. Pasauliniame pragyvenimo indekse 2022 pakilo į 12 vietą.

Sylvain Sonetas | Vaizdų bankas | Getty Images

Remiantis Economist Intelligence Unit (EIU) ataskaita, po dvejų metų Viena yra labiausiai gyventi tinkamas miestas pasaulyje, lenkiantis Oklandą.

Viena pirmąją vietą užėmė 2018 ir 2019 m., tačiau Naujoji Zelandija epidemijų metu aplenkė Oklandą ir 2021 m. nukrito į 12 vietą. Pasaulinis pragyvenimo kodas 2022 m.

EIU teigė, kad Oklandas šiemet užėmė 34 vietą indekse dėl didesnio Govt-19 užsikrėtimo lygio ir griežtesnės sienų kontrolės 2021 m. Nors Naujojoje Zelandijoje spynos baigėsi gruodį, Europoje ir Kanadoje pradėjo kurtis gerai paskiepyti miestai. Apribojimų palengvinimas anksčiau.

Tačiau, anot EIU, Oklandas šiais metais greičiausiai nepateks į sąrašo viršūnę, net ir be epidemijos.

„Priežastis, dėl kurios kiti miestai krito, yra ta, kodėl Oklandas praėjusį kartą buvo aukščiausioje vietoje. Be „Covid“ jis būtų buvęs dešimtuke, bet ne į dešimtuką“, – sakė Simonas Baptiste’as, vyriausiasis ekonomistas pasaulyje. Konsultacijų firma.

Kiti penki Europos miestai – Kopenhaga, Ciurichas, Ženeva, Frankfurtas ir Amsterdamas – pateko į dešimtuką. Kanados Kalgaris ir Vankuveris užėmė atitinkamai trečią ir penktą vietą. Japonijos Osaka ir Australijos Melburnas dalijasi 10 vietą – į dešimtuką patenka tik du „Azijos“ miestai.

Į reitingą įtraukti 172 miestai buvo įvertinti šiose kategorijose: tvarumas, sveikatos apsauga, kultūra ir aplinka, švietimas ir infrastruktūra.

Didžiausi reduktoriai

Naujosios Zelandijos ir Australijos miestuose labiausiai sumažėjo EIU gyvenimo lygis.

Naujosios Zelandijos sostinė Velingtonas pakilo 46 vietomis, o Australijos Adelaidė ir Pertas prarado 10 vietų nuo 2021 m. Dabar jie užima atitinkamai 30 ir 32 vietas.

Australijos ir Naujosios Zelandijos miestai praėjusiais metais užėmė šeštą vietą iš 10 geriausių, tačiau šių metų sąraše buvo „labai žemai“, nes jų atnaujinimas sutapo su labai užkrečiamo Omigran varianto plitimu, CNBC sakė Baptistas.Azijos gatvių ženklai„Ketvirtadienis.

Tačiau EIU tikisi, kad šie miestai vėl klestės.

„Kai atliksime kitą apklausų etapą, kitais metais galime tikėtis, kad Australijos ir Naujosios Zelandijos miestai pakils į viršų reitinge, ir tai atsitiks, kai jie sušvelnins vyriausybės apribojimus“, – sakė Baptistas.

Kitų regiono miestų reitingai taip pat sumažėjo.

Singapūras šiemet nukrito 3 vietomis į 37 vietą, o Honkongas iš 49 į 62 pernai.

„Tai ilgalaikis pokytis, susijęs ne tik su vyriausybe. Tai yra jo dalis.

Rusijos miestai buvo apsemti

EIU duomenimis, Rusijos invazija į Ukrainą nukrito 15 vietų Maskvos pragyvenimo šaltinių reitinge, o Sankt Peterburgo – 13 vietų.

„Abu miestai praneša apie balų kritimą dėl padidėjusio nestabilumo, cenzūros, Vakarų sankcijų ir korporacijų pasitraukimo iš savo veiklos šalyje“, – teigiama ataskaitoje.

Karas su Ukraina taip pat paveikė kitų Rytų Europos miestų reitingus, kuriems kyla politinių grėsmių, grėsmių saugumui, maisto ir energijos trūkumo bei augančia infliacija, nurodė EIU.

Pavyzdžiui, Varšuva Lenkijoje ir Budapeštas Vengrijoje sumažino stabilumo balus dėl didėjančios diplomatinės įtampos, pridūrė EIU.

Ukrainos sostinė Kijevas buvo pašalintas iš šių metų ataskaitos, o 33 nauji miestai – 11 iš jų Kinijoje – įtraukti.

10 geriausių

Pagal „The Global Livelihoods Index 2022“ tai yra labiausiai gyventi tinkami miestai pasaulyje ir jų balai:

1. Viena, Austrija (99,1)

2. Kopenhaga, Danija (98,0)

3. Die – Ciurichas, Šveicarija (96,3)

3. Die – Kalgaris, Kanada (96,3)

5. Vankuveris, Kanada (96,1)

6. Ženeva, Šveicarija (95,9)

7. Frankfurtas, Vokietija (95,7)

7. Torontas, Kanada (95,4)

9. Amsterdamas, Nyderlandai (95,3)

10. Die – Osaka, Japonija (95,1)

10. Die – Melburnas, Australija (95,1)

READ  FDA teigia, kad braškės gali sukelti hepatito A protrūkius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.