Vienos savaitės palūkanų normų kėlimas nuo 2020 m. turi staigų nuosmukį

  • Visi, išskyrus BOJ, žygiuoja
  • Didėjant ekonominei rizikai, akcijos kris
  • Jenos kursas smunka, nes BOJ politika nesikeičia

SINGAPŪRAS, birželio 17 d. (Reuters) – Pasaulinės akcijų rinkos artėjo prie blogiausios savaitės nuo 2020 m. kovo mėn. epidemijos, nes didėjančios palūkanų normos JAV ir JK ir netikėtas sustojimas privertė investuotojus atsidurti ant būsimo ekonomikos augimo slenksčio.

Japonijos bankas išleis penktadienį, vienintelę savaitę iš eilės, kai pinigų kainos visame pasaulyje pakilo, o 10 metų pajamingumas sumažėjo iki nulio. Skaityti daugiau

Jena nukrito daugiau nei 1% ir siekė 133,88 dolerio atžvilgiu nepastovioje prekyboje. JAV ateities sandoriai bandė atšokti, o Kinijos akcijos pakilo, tačiau buvo nusiteikę prieš savaitę trukusį nuostolį ir nerimauti, kad palūkanų normų kėlimas trukdys augimui kelerius metus.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Platus Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių akcijų MSCI indeksas už Japonijos ribų (.MIAPJ0000PUS) ASX 200 buvo velkamas pardavimui Australijoje (.AXJO) Sumažėjo 1,8 proc. Japonijos Nikkei (.N225) Jis sumažėjo 1,7% iki beveik 7% savaitės.

S&P 500 ateities sandoriai pabrango 0,8%, o Nasdaq 100 ateities sandoriai pabrango 1%, tačiau jie vis dar yra gerokai po vandeniu šią savaitę.

„EuroSTOXX 50“ ateities sandoriai pabrango 1%, o FTSE ateities sandoriai – 0,5%.

Vincentas Mortier, „Amundi“, didžiausio Europos finansų vadovo, vyriausiasis investicijų pareigūnas, sakė: „Mes įžengiame į sunkų režimo keitimo etapą, nes ekonomikos augimo rizika jau prisideda prie karštos infliacijos fono.

„Dabartinis perkainojimas atima didžiąją dalį pervertinimo iš rinkos, tačiau dabartinis lygis yra pažeidžiamas bet kokio įmonių pagrindinių rodiklių nuosmukio.

Pasaulinės akcijos (.MIWD00000PUS) Iki šiol jis sumažėjo 5,7% per savaitę, o tai yra didžiausias savaitinis procentinis nuosmukis daugiau nei dvejus metus.

READ  Tiger Woods pasitraukia iš PGA čempionato

Vienas kelias

Po kalnelių savaitės obligacijos ir monetos drebėjo. Pastarosiose sesijose doleris atsitraukė nuo 20 metų aukščiausio lygio, tačiau toli nenukrito ir yra pasiruošęs savaitę užbaigti sklandžiai.

Šveicarijos franko šuolis šią savaitę sukėlė dar didesnį stabdymą, nes jis buvo naudojamas kaip finansinė valiuta ir dažnai buvo konvertuojamas į dolerius, kol buvo konvertuojamas į daugiau uždirbančius, o tai reiškia, kad doleris parduotų, kai prekyba apsiverstų aukštyn kojomis.

Penktadienį grynasis kursas buvo tvirtas ir, neįskaitant kilimo jenos atžvilgiu, euras pakilo apie 0,3% iki 1,0518 USD, o Australijos kursas pakilo 0,5% iki 0,7012 USD.

„Kelias į mažesnį pasipriešinimą yra mažesnės akcijos ir aukštesni doleriai“, – sakė Brentas Tonelli iš „Spectra Markets“. „Nei centrinis bankas, nei mes nežinome, kur juda infliacija“.

Centrinis bankas, Šveicarijos centrinis bankas ir Anglijos bankas šią savaitę paskelbė apie 25 bazinių punktų padidinimą. Jis buvo mažesnis nei tikėtasi, bet paskatino gildijas išparduoti ir lažintis, kad būsimi žygiai bus storesni ir greitesni. Skaityti daugiau

„Jei centrinis bankas nejudės agresyviai, pajamingumo ir rizikos kainos padidins palūkanų normų kėlimą kelyje“, – sakė šiaurės vakarų rinkos strategas Johnas Briggsas.

„Kadangi pasaulinės centrinio banko politikos tempas yra vienodas, rinkos gali ir toliau prisitaikyti prie aukštesnių pasaulinių palūkanų normų perspektyvų.

Ketvirtadienį svarų sterlingų vertė pakilo 1,4% ir išlaikė prieaugį iki penktadienio, perkeldama į stabilią savaitę. Dvejų metų gildijos ketvirtadienį pakilo 18 bazinių punktų iki 2,143%.

JAV darbo ir būsto sektoriaus duomenys ketvirtadienį parodė nuviliančius mažmeninės prekybos duomenis, nerimą dėl dolerio kurso ir pagalbos iždui. Skaityti daugiau

Etaloninis 10 metų iždo pajamingumas per naktį sumažėjo beveik 10 bazinių punktų, bet ryte Azijoje pakilo iki 3,2313%. Derlius didėja, kai kainos krenta.

READ  Will Saladoris finišavo trečias ir antras majore

Kol kainoms stabilizavosi, augimo baimės pakenkė mažai kelionių. „Brent“ rūšies nafta kainavo 119,70 USD už barelį. Auksas kainavo 1 844 USD už unciją, o Bitcoin – 20 700 USD.

Prisiregistruokite dabar, kad gautumėte neribotą nemokamą prieigą prie Reuters.com

Tomo Westbrooko pranešimas; Linkolno šventės redagavimas.

Mūsų standartai: Thomson Reuters pasitikėjimo principai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.